Επέλεξε την εθνική Ισπανίας ο Ντιέγκο Κόστα!

Επέλεξε την εθνική Ισπανίας ο Ντιέγκο Κόστα!



Την εθνική Ισπανίας επέλεξε τελικά ο Ντιέγκο Κόστα, ο οποίος έστειλε επιστολή στην ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Βραζιλίας, ενημερώνοντας ότι δεν επιθυμεί να αγωνιστεί με την «σελεσάο»!

Ισπανία και Βραζιλία διασταύρωσαν τα… ξίφη τους για τον Ντιέγκο Κόστα, με τους Ίβηρες να αναδεικνύονται, όπως όλα δείχνουν, νικητές.

Συγκεκριμένα, ο επιθετικός της Ατλέτικο έστειλε επιστολή στην ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Βραζιλίας, με την οποία αρνήθηκε την κλήση που του είχε γίνει για τα φιλικά του Νοεμβρίου, εκφράζοντας παράλληλα την επιθυμία του να αγωνιστεί με τα χρώματα της Ισπανίας.

Από την πλευρά της η «φούρια ρόχα» είναι σίγουρη πως ο κανονισμός της FIFA είναι υπέρ της και πως ο 25χρονος θα μπορέσει να πάρει την ισπανική υπηκοότητα και να αγωνιστεί με τη φανέλα των πρωταθλητών κόσμου και Ευρώπης.

Μάλιστα ο Βιθέντε Ντελ Μπόσκε αναμένεται να καλέσει τον παίκτη στα δύο φιλικά του Νοεμβρίου με Ανγκόλα και Νότια Αφρική, και όπως φαίνεται ο παίκτης θα ταξιδέψει στα γήπεδα της Βραζιλίας το καλοκαίρι ως παίκτης της Ισπανίας.



Ομάδα που αφορά: ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 29/10/2013 19:09
den xorane alloi paixtarades stin ispania

στις 29/10/2013 19:27
ENW STN VRAZILIA XWRANE

στις 29/10/2013 19:29
Polu kala ekane...Paixtoura!

στις 29/10/2013 19:32
polu kalh kinhsh ante na pareis to mundial twra

στις 29/10/2013 19:32
Θα χωρεσει..

στις 29/10/2013 19:32
exei na akousei omws to kalokairh sto marakana apo tous Brazilianous!

στις 29/10/2013 19:41
Ti katalave o malakas ????

στις 29/10/2013 20:54
ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ Η ΙΣΠΑΝΙΑ

στις 29/10/2013 21:50
"βλαξ" είναι εκεί δεν έχει καν πιθανότητες να παίξει εκεί με τόσους καλούς παίκτες που έχει η (Ισπανία) σιγά να μην βάλουν αυτόν πιο πολλή στο πάγκο θα κάθεται και θα κοιτάει σαν κουνάβι τι μαλακία που έκανε διαλέγοντας λάθος χώρα αφού βραζιλιάνος είναι τέλος πάντον τα ήθελε ο κόλος του !

στις 30/10/2013 16:43
gia na min leme malakies oxi k den tha epeze sti vrazilia poion exi mprosta ton fred pou den me gemizi ine aprovleptos pektis i tou ipsous i tou vathous k ton jo tpt dld eno o kosta ine foul formarismenos k exi apoktisi k diarkia ta teleutea 2 xronia sto pexnidi tou pou ton kani apo ta kalitera for pou iparxoun auti ti stigmi pisteuo mesa stous 5 kaliterous min po parapano ala k stin ispania pou dialexe tha pexi pisteuo mono me tores emine k auton den ton evaze apo thimaste k protimouse na pexi xwris klasiko for opote ton 11kadato....

στις 30/10/2013 16:46
k na min xexname ixe tin eukeria na ton pari ton kosta sto kofenteresion k den ton pire dialexe ton jo eleos kala kani k tous grafi k autos....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.