Αντσελότι: «Δικαιούται τη Χρυσή Μπάλα ο Ρονάλντο»

Αντσελότι: «Δικαιούται τη Χρυσή Μπάλα ο Ρονάλντο»



Την άποψη πως ο Κριστιάνο Ρονάλντο θα κερδίσει το βραβείο της «Xρυσής Mπάλας» τη φετινή σεζόν εξέφρασε ο Κάρλο Αντσελότι.

Ο προπονητής της Ρεάλ, μια ημέρα πριν το «clasico» με την Μπαρτσελόνα, υποστήριξε πως ο Κριστιάνο Ρονάλντο δικαιούται να πάρει το βραβείο της «Xρυσής Mπάλας» τον Ιανουάριο από τον Λιονέλ Μέσι και τον Φρανκ Ριμπερί:

«Πιστεύω πως ο Κριστιάνο μπορεί να πάρει το βραβείο από τον Μέσι και τον Ριμπερί. Με έχει εντυπωσιάσει με τον επαγγελματισμό του. Δεν είναι μόνο το ότι σκοράρει . Είναι πολύ σοβαρός, δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην λεπτομέρεια και μας βοηθάει στον μέγιστο βαθμό», τόνισε σε ιταλικό σταθμό ο Αντσελότι.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.904.251.402.201.161.192.03
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.152.404.501.352.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

52 σχόλια:

στις 25/10/2013 19:11
ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ ΜΑ ΤΙ ΜΑΛΑΚΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

στις 25/10/2013 19:15
skase re vlaka gidi

στις 25/10/2013 19:16
ΣΚΑΣΕ ΕΣΥ ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ ΤΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ??

στις 25/10/2013 19:16
ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΑΛΒΑΝΕ

στις 25/10/2013 19:17
tipota allo?

στις 25/10/2013 19:18
mono mounopano k alvanos?

στις 25/10/2013 19:19
ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΩΡΑ ΦΙΛΟΣ ΧΑΧΑ

στις 25/10/2013 19:25
axxaxa ti xazos

στις 25/10/2013 19:26
ΑΡΕ ΜΑΛΑΚΑ

στις 25/10/2013 19:26
111111111111 ΜΟΥΝΑΚΙΙ

στις 25/10/2013 19:40
Κριστιανο και Ριμπερι τρελες παιχτουρες, δεν ξερω καν αν ο ενας ειναι καλυτερος του αλλου. Τοπ και οι 2 αλλα αν ρωτουσαν ολους τους προπονητες του κοσμου ποιον παιχτη θα επαιρναν στην ομαδα τους αν μπορουσαν θα εδιναν ολοι την ιδια απαντηση...

Ο Μεσσι δεν μπορει να συγκριθει με κανεναν συγχρονο ποδοσφαιριστη.

στις 25/10/2013 19:42
XAAXXAXAXAXA

στις 25/10/2013 19:45
GKONSTANINA GAMW THN MILAN SOU OLH GAMIMENE GAMW THN REAL SOU RE VRWMIARH AFENTIKO GIDI SKATOZWO! AMPALH EINAI H MAPA SOU GAMIMENE AUTA POU KANEI O MESSI O CR7 SOU O VRWMAS DEN THA TA KANEI POTE GIA AUTO ALLOSTE EXEI 4 XXRUSES MPALES KAI O ALLOS DIAFIMIZEI ULTREX ZWO ANTE PANE AUTOKTONA ESU KAI H POUTA REAL SOU!

στις 25/10/2013 19:46
o messi den mporei na peksei pouthena allou ektos apo barca ki o cristiano mporei na paiksei kai na apodwsei pantou auti einai i diafora

στις 25/10/2013 19:46
XAXAXAXAXAAXAXA PEEEEESSS TAAAAAAAAAAAAA

στις 25/10/2013 19:51
MESSI DIXWS TSAVI KAI INIESTA APLA ENAS KALOS PODOSFAIRISTHS KAI OI ARITHMOI MILANE APO MONOI TOUS

στις 25/10/2013 19:51
Ρε 'σεις παίρνετε ποσοστά απο τις μεταγραφές τους και κάνετε έτσι;Μεγάλοι παίκτες και οι δυο τους σε μεγάλες ομάδες.Ο Αντσελότι σαν επίσης μεγάλος προπονητής λέει την γνώμη του

στις 25/10/2013 19:51
Νομιζω το αντιθετο συμβαινει. Ο Μεσσι δημιουργει συχνα ευκαιριες ενω ο CR ειναι πιο συχνα αποδεκτης ευκαιριων και εκτελεστης, αρα ο δευτερος εχει περισοτερο αναγκη απο καλους συμπαικτες. Τεσπα, δε νομιζω να το μαθουμε ποτε γιατι θα ναι η ειδηση του αιωνα αν ο Μεσι παρει μεταγραφη..

στις 25/10/2013 19:55
AFENTIKO TELIKA EISAI ENAS MALAKAS KAI VRIZEIS KA8E WRA !!! APLA DEN XEREIS NA MILAS DEN EXEIS GNWMH KAI EISAI GIA KLWTSIES !!! MALAKA ASXTE PARATA TO PODOSFAIRO

στις 25/10/2013 19:56
VAZOUN TA IDIA GOAL PANW KATW KAI O ENAS ME OPOION DIPOTE TROPO O ALLOS EINAI OLA ME TON IDIO TROPO INIESTA KAI TSAVI KAI AUTOS TO VAZEI.KAI O ENAS EINAI EPITHETIKOS KAI O ALLOS KENTRIKOS MALAKES MILATE MONO OPADIKA AS PAEI O MESSI SE ALLI OMADA NA DOUME TI THA KANEI.THA MOU PEITE NA PAEI EPEIDH DEN FEUGEI E?? OKKKK TH KANEI O PAIXTARAS STO MUNDIAL? TI EKANE STO TELEFTAIO KOPA AMERIKA???? OUTE GOAL DEN EVALE STO MUNDIAL TO AGNOEI TO GOAL DEN EXEI SKORAREI AKOMA.KAI AKOMA DEN EXETE KATALAVEI OTI MESSI DIXWS TSAVI KAI INIESTA DEN YPARXEI TELOSO RONALDO EXEI SKORAREI SE OLES TIS AMYNES O MESSI OXI KAI 3ERETE GIATI GIATI AN DEN PATISEI PERIOXI ME MPALIES STHN PLATH THS AMYNAS GOAL DEN VAZEI.KANW LATHOS??????????????????????????

στις 25/10/2013 19:56
RONALDO XWRIS OZIL DI MARIA KAI TO AMYNTHKO XAF DEN KANEI TPT !!!

στις 25/10/2013 19:59
ELA AFENTIKO SE XEROUME KAI APO ALLA SXOLIA ASE

στις 25/10/2013 19:59
O messi kalos me xavi kai iniesta? Xaxaxaxa blepw kathe mats tis barca kai tis perisoteres fores o messi einai xavi kai iniesta mazi, epithetikos kai exei perisoteres assist apo xavi kai iniesta mazi.

στις 25/10/2013 19:59
kwstaki kai kati allo mhn vrizeis giati vrizeis para polu kai kapoia stigmh tha to fas to kefali sou tha se vrei kaneis kai tha se kanei touloumi sto 3ylo

στις 25/10/2013 20:00
petros gate eisai sovaros???? me douleueis?????

στις 25/10/2013 20:00
Y.G.. An dn kserete mn milate!

στις 25/10/2013 20:00
AN VRIZW EGW RE OZIL TI NA PEI KAI TO AFENTIKO ??

στις 25/10/2013 20:13
katarxas o cr7 gurizei panta pisw kai gia na markarei k gia na parei mpala kai na fygei mprosta. synexeia trexei o typos re malaka enw o messi dn pernaei pote tin grammi tou kentrou

στις 25/10/2013 20:17
axxaxaaxxaaxxaax

στις 25/10/2013 20:19
THN XRYSH MPALA AN KAI FILOS THS DORTMUND THN A3IZEI O RIBERY...

στις 25/10/2013 20:35
RE PINEAPLE 8A MAS TRELANEIS RE FILE !! GURNAEI O RONALDO PISW ????????????XAXAXAXA

στις 25/10/2013 20:38
Εγω δικαιουμαι την χρυση μπαλα!

στις 25/10/2013 20:41
TI EIPE O VLAKAS O ALLOS O MESSI DEN MPOREI XWRIS TSAVI KAI INIESTA APO MIKROI MAZI HTAN STIS AKADIMIES GAMW THN ZWH SOU MPASTARDE GAMW THN MANA SOU AFENTIKO....ZWO...! GIA AUTO MESSI DEN FEUGEI POTE APO BARCA KAI TSAVI KAI INIESTA ZWO E ZWO O MESSI OTAN ELUPE EIDES PWS PIGENE XALIA LIGO H BARCA GIATI AUTOS PAIZEI OMADIKO PAIXNIDH MAZI TOUS KAI AS KANEI TRIPLES PASES DINEI ZWO OXI SAN TON CR7 TO ZWO TON ATOMISTH MONO PENALTY 3EREI NA VARAEI GIA NA VAZEI GOAL GAMW THN REAL SOU OLH KATSE KATW APO TA ARXIDIA MOU KAI MIN MILAS....!!!!

στις 25/10/2013 20:41
TO AFENTIKO TO ZWO ARXISE NA VRIZEI OZIL...!

στις 25/10/2013 22:45
paxaros esu dikaiousai XRUSA ARXIDIA!

στις 25/10/2013 22:52
skase re blaka kwsta trava ypostirikse to gidi ton messi sou pou brizei tous sympaiktes tou pou dn einai ikanos na peksei se allh omada kai pou dn exei dwsei mia boi8eia se kapoion pou tin xreiazete kai meta ela mila mas blaka kane ligo mpeeee kai esy kai oloi sas pou exete ginei ksafnika barca ta teleutaia xronia moularia

στις 25/10/2013 23:23
θα φατε καλα αυριο.2 θα σας πεταξει ο ροναλντο ;)

στις 25/10/2013 23:38
Ρε παιδια σοβαρα, οσοι λετε οτι ο Μεσσι χωρις Τσαβι,Ινιεστα ειναι ενα τιποτε εχετε καμια σχεση με ποδοσφαιρο???Οταν πετατε τετοιες οπαδικες μαλακιες κανεις δεν μπορει να σας παρει στα σοβαρα. Ο Μεσσι ΝΑΙ βαραει ολα τα πεναλτι και τα στημενα και ειναι ο βασικος αποδεκτης της μπαλας ΑΛΛΑ ειναι επισης και παρα πολυ δημιουργικος παικτης και αυτο ακριβως τον κανει τον καλυτερο στον κοσμο με διαφορα. Ο CR απλα εχει γαματο τελειωμα. Τιποτε αλλο. Και φανηκε η διαφορα τωρα που εφυγε ο "τροφοδοτης" του Οζιλ. Μαλακες ο Οζιλ εκανε τους επιθετικους της Αρσεναλ μαγκες και θα μου πειτε οτι μεχρι τωρα ο CR μονος του τα βαζε τα γκολ??? Ειπαμε καλος χρυσος ο cr αλλα εχει και αλλους σκορερ στην ευρωπη (βλεπε Ιμπρα,Καβανι,Κοστα,Φαλκαο). Παικτες που αδειαζουν αμυνες και δινουν ασσιστ σαν το Μεσσι δεν εχει...

στις 25/10/2013 23:42
Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΦΕΤΟΣ ΑΞΙΖΕΕΙ ΧΡΥΣΗΗ ΜΠΑΛΑΑ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙΙ ΑΞΙΖΕ Η ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ

INCR7DIBLE

στις 25/10/2013 23:47
@-Yuri_ Μακαρι να πεταξει 2 ο ροναλντο και αλλα 2 ο Μεσσι...over 3,5 το χω παιξει xD

στις 25/10/2013 23:50
ETSI!! PAME KRISTIANO RONALDO!

στις 26/10/2013 00:31
nai re malaka kwsta gurnaei kai markarei

στις 26/10/2013 09:01
Ο Ronaldo εκτος απο την χρυση μπαλα...

θα παρει τα αρχιδια μου..

στις 26/10/2013 11:43
ela re file messi1909 stin argentinh exei allous tosous paixtarades di maria lavezzi aguero higuain.!! den einai to idio

στις 26/10/2013 13:15
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΜΠΑΛΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ.Ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ ΜΑΣ

στις 26/10/2013 14:07
Τι ειναι ο Μεσσι ρε ολο πασα πασα στην εθνικη Αργεντινης δεν κανει τιποτα .... δεν εχει ταχυτητα σαν του ροναλντο Δεν εχει και τα 2 ποδια οπως ο Ροναλντο απλα ξερει πως να τελειωνει τις φασεις

στις 26/10/2013 14:45
Την χρυσή μπάλα την δικαιούται ο Emanuel Gigliotti το PUMA μας <3

στις 26/10/2013 15:35
ρε σουρλουλουδες σοβαρευτειτε που γίνατε κριτες για το ποιος αξιζει την χρυση μπαλα.

στις 26/10/2013 15:55
iste oli ampali edo mesa gia tis 4 xrises mpales poulete oli gia ton messi axize tin mia tin ali eprepe na tin pari o iniesta pou ta ixe pari ola k i ampali tin edosan sto gifto tin ali tin pire tote me ta skandala me tin tselsi pou an den eperne champions tha eperne ta arxidia mou k tin ali tin pire me ta skandala me real ston imiteliko pou edose aniparkti kokini ston pepe sto 1 mats k mesa sti barca akironi kanoniko goal tou igouain edose faoul ston ronaldo pano ston maserano den ton akoumpai kan k kovi mia fasi ston di maria pou vgenoun 4 me 2 k dini faoul ano tou exi pari kathara tin mpala apo ton pougiol etsi pire k auto to champions k pire xrisi o karagiftos k iparxoun k ta video opoios theli n ta di k na mas ainte twra gatakia de leo kalos pektis ala den axizi auta pou exi pari...

στις 26/10/2013 15:58
k fetos tin axizi o ribery.....ala toso karnavalia pou ine tha tin pari pali o skatofatsas o palioxaraktiras gt ine kolopedo oso k an prospathi na to kripsi k iparxoun video pouta dixnoun ola meton karagiozi

στις 26/10/2013 17:21
BARCAAAAAAAAAA REEEEEEEEEE

στις 28/10/2013 19:23
kwstaki poytsoglyfti se gamane oi tarandoi k esy kapnizeis marixouana na perasei o ponos ston kwlo sou

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.