Ζεζούς: «Δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία»

Ζεζούς: «Δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία»



Δίκαιο αποτέλεσμα χαρακτήρισε την ισοπαλία (1-1) της Μπενφίκα με τον Ολυμπιακό ο Ζόρζε Ζεσούς.

Ο τεχνικός των «αετών» υποστήριξε πως η ομάδα του δικαιούταν την ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό και τόνισε πως η ομάδα του θα πάει για τους τρεις βαθμούς στο «Καραισκάκη»:

«Σίγουρα το ιδανικό θα ήταν να κερδίζαμε το ματς αυτό. Έχει σημασία να κερδίζεις, αλλά είναι εξίσου σημαντικό όταν δεν μπορείς να πάρεις τους τρεις βαθμούς να μη χάνεις. Θεωρώ πως το 1-1 είναι δίκαιο. Στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε μάχη κόντρα στο αποτέλεσμα και τον κακό αγωνιστικό χώρο και δείξαμε πνευματική και σωματική δύναμη.

Προσπαθήσαμε με βαθιές μπαλιές και στημένες φάσεις να φτάσουμε στο γκολ και καταφέραμε να πάρουμε έναν βαθμό στο τέλος. Παίξαμε ποδόσφαιρο που δεν είναι στο DNA μας λόγω των συνθηκών αλλά παρ’ όλα αυτά φτάσαμε στο 1-1. Δικαιούμασταν την ισοπαλία», τόνισε ο Πορτογάλος τεχνικός.

«Υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος στον όμιλο. Έχουμε μπροστά μας δύο δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια με τον Ολυμπιακό και την Άντερλεχτ και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε τους βαθμούς που χρειαζόμαστε για να προκριθούμε
».

Για τα πολλά γκολ που έχει δεχτεί φέτος η ομάδα του είπε: «Ταμεία κάνουμε στο τέλος. Σημασία έχει να σκοράρεις περισσότερα γκολ από όσα δέχεσαι. Ζητούμενο δεν είναι μόνο να μη δέχεσαι γκολ, αλλά και να πετυχαίνεις. Η αλήθεια, πάντως, είναι ότι δεχόμαστε περισσότερα γκολ από ό,τι συνήθως».



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 24/10/2013 07:26
τι δικαιο ρε ηλιθιε που αν δεν ηταν η βροχη ακομα θα εψαχνες το γκολ.... ελα στον ναο να δεις τι σημαινει ολυμπιακος

στις 24/10/2013 11:06
dikaio leei o palio ilithios! pou tha eprepe na htan 0-3+

στις 24/10/2013 11:07
μας δουλευει ο μαλακας τι δικαιο σκορ ΤΥΦΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ;;;; Φλερταραμε με το 2ο γκολ τοσες φορες και με ενα ανυπαρκτο κορνερ ( χαζη εξοδος του ρομπερτο παρ ολα αυτα ) βαζει γκολ. Ελα στο ναο να φας 4αρα μουνοπανο

στις 24/10/2013 11:17
Τι δίκαιο ρε , έπρεπε να νικήσει για πλάκα η Μπενφίκα. Αλλά εδώ μέσα θα το κάνει. Α και όποιος γαύρος θέλει με προσωπικό μύνημα το παίζω στοίχημα το διπλό

στις 24/10/2013 12:12
ΤΙ ΔΙΚΑΙΟ ΡΕ ΒΛΑΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΠΟΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ...ΑΣ ΜΗ ΕΒΡΕΧΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΕΓΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΦΡΟΥΔΑΚΗ ΧΘΕΣ Η ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΘΕΩΔΟΡΟΥ...ΤΟ ΧΑΜΕ ΑΝΕΤΑ

στις 24/10/2013 12:15
EGOONE ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΧΑΖΟΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ...ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΚΑΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΤΙΚΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΕΜΙΣΑΝΕ ΤΑ ΨΥΧΙΑΤΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΔΕΧΤΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΡΜΠΙ ΚΑΙ ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ ΚΑΙ Α ΣΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!

στις 24/10/2013 14:21
min anisixeite magkes.ston nao ligisan omades kai omades.i benfica den tha ligisei?xaxaxaxaxaxax benfica etoimase ton kolo sou

στις 24/10/2013 15:21
dikaio lei gamwth mana tou..pou ekane boutia karagkouni o kardozo m lima gia 1 penalty..k akoma pio ilithios o diaititis p edose korner..ala podosfairo...kai i malakia ine oti o diaititis aftos 8a sfiriksi to el clasico....elpizo na peksoume kala sto karaiskaki..(pada mesa)

στις 24/10/2013 16:14
ΕΧΕΙ ΜΑΛΑΚΕΣ Η ΕΛΛΑΔΑ...

στις 24/10/2013 17:48
ΤΟ ΒΛΕΠΩ... ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΡΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΦΥΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΖΑΜΠLΑΝΚΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΙΚΟ ΑΘΛΗΜΑ EGOONE

στις 24/10/2013 23:00
EGOONE kanis lathos oti tha nikisi i benfika mesa sto karaskaikis.o olympiakos exi poli megali edra kai tha nikisi aneta.sti lisavona,gipedo da luz eprepe na kerdisi o olympiakos kai kanonika kerdise giati sto tetatet an den itan i vroxi tha ebene mesa!!!!!!!!!!!!giafto kita na sxolithis me kati allo!!!!!!to goal pu efage o olympiakos itan vlakia tu portieru.usiastika epexse poli kalitera o olympiakos!!!!!!!!!!!!

στις 24/10/2013 23:59
portogaloi pou8enades.. milane k oi nekroi?

στις 25/10/2013 00:05
ΔΙΚΑΙΟ ΛΕΕΙ...ΟΚ ΤΖΕΣΟΥΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.