Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επική ανατροπή για Ρεάλ!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επική ανατροπή για Ρεάλ!



Αν και η Λεβάντε προηγήθηκε με τον Ελ Ζαρ στο 86’, η Ρεάλ έκανε επική ανατροπή με γκολ των Μοράτα στο 90' και Ρονάλντο στο 90+4' και νίκησε με 3-2 μέσα στο «Θιουδάδ ντε Βαλένθια»!

Παρότι όλα έδειχναν πως η Ρεάλ θα γνώρισε δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα μετά το γκολ του Ναμπίλ Ελ Ζαρ στο 86' που έδωσε το προβάδισμα με 2-1 στη Λεβάντε, η «βασίλισσα» κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να πάρει και τη νίκη!

Και αυτό γιατί ο Αλβάρο Μοράτα με γκολ στο 90’ ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο στο 90+4’ ο Κριστιάνο Ρονάλντο ολοκλήρωσε την ανατροπή χαρίζοντας τη νίκη με 3-2 στη ομάδα του!

Τα άλλα τέρματα σημείωσαν οι Μπαμπά Ντιαβαρά και Σέρχιο Ράμος, με τον άσο της Λεβάντε να ανοίγει το σκορ στο 57’ για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Ισπανός αμυντικός ισοφάρισε άμεσα, κάνοντας το 1-1 στο 61’

Από την άλλη, δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Έλτσε η οποία με δύο γκολ του Κόρο, κέρδισε με 2-1 την Εσπανιόλ, ενώ στο άλλο παιχνίδι η Ράγιο Βαγιεκάνο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιέρα στο 89’ κέρδισε με 1-0 την Σοσιεδάδ και επέστρεψε στις νίκες μετά τα μέσα Αυγούστου!



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΛΕΒΑΝΤΕ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 05/10/2013 23:09
epiko styshmo thes na peis..

στις 05/10/2013 23:13
Απλά Ρεαλάρα!!

στις 05/10/2013 23:36
ASXETOII

στις 06/10/2013 00:03
ΝΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΟΠΟΤΕ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΡΕΑΛ ΣΤΗΜΕΝΟ..ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΒΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ..ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ Η ΡΕΑΛ ΜΑΠΡΤΣΕΛΟΝΑΚΙΑ..ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ 5ΕΤΙΑΣ..ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΣΤΗΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ OUEFALONA ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΟΙΙΙ..ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΕΙΣΤΕΕΕ..HALA MADRID <3

στις 06/10/2013 00:21
poion ponaei h real?den ksero ki ego apo pote exei na parei ch.l.

στις 06/10/2013 00:22
Istorikh kai megalh omada alla rezileuetai.dinei 400 ekatommyria se 4 xronia kai den pairnei tipota.rezili pragmatika.

στις 06/10/2013 00:23
den ksero gia auto.me thn elche pantos htan geloio.h real tha mporouse gia poly ligo na einai kai 10 vathmous piso apo tora.

στις 06/10/2013 01:01
Καποιοι βριζουν τη Μπαρτσα επειδη η ρεαλ κερδισε τη Λεβαντε στο 94'... (τρεις λαλουν...)

Λογικο να τσατιζεστε οταν η Μπαρτσα της εριξε 7αρα και σεις με το ζορι πηρατε τριποντο. Τεσπα νομιζω το αξιζε η ρεαλ αν και ειδα μονο το πρωτο ημιχρονο. Ειχε και κατοχη και φασεις. Ξεκολατε οσοι μιλατε για στημενα. Ελεος...

στις 06/10/2013 07:55
hhahahahhahah ti lene autoi re...? -_- sthmeno hahahhaha fuck barcolna fans -_-

στις 06/10/2013 10:09
KOLOALBANE GAMHSOU KAI ESY HAI H REAL SOUN MOUNI KSEXHLWMENO

στις 06/10/2013 12:53
re magkes th sthmeno kai malakies lete egw evlepa ton agwna h real ta aksize ayta ta goal epekse sxetika kala..kai molis egine to 2-1 piese para poli kai etsi evale kai ta 2 goal etsi fenonde h megales omades..!!

στις 06/10/2013 12:53
opws kai h bartsa exane me 0-1 kai sto teliko kerdise 4-1...!!

στις 06/10/2013 13:29
ALLO 4 1 KAI ALLLO 3 2 !!!! FCB KAI SAS GAMAW MALAKES REALIANOI !!

στις 06/10/2013 14:13
mi milas re bastarde posa goal evale i real sto champions league sti megalyteri diorganwsh k posa i barcelona re vromiari??

στις 06/10/2013 14:15
-5 ΣΤΟ ΠΡΩΤΑ8ΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΛΥΨΕ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΗΔΙΑ

στις 06/10/2013 14:16
OSI VA8MOI EXEIS STO CL EXW KAI EGW OPATE KSANASKASE ARXIDEMPORA

στις 06/10/2013 14:56
ade vre gamimene oxi mia oxi 2 32 fores exeis parei ta arxidia moy sto prwtathlima mi milas kai kane tsimpoukia twra

στις 06/10/2013 14:56
k an to +5 einai tromeri epityxia gia sena eisai tragikos trava psofa

στις 06/10/2013 18:11
-5 kai souuutttt

στις 06/10/2013 21:06
xaaxaxxa katalava....eisai enas klefths oksygonou... apla autoktona

στις 07/10/2013 15:28
prwta esu meta egw !!

στις 12/10/2013 15:49
gia thn realara dn mporei na milisei kaneis.apla vasilisa tis eyrwphs me 9 champions league

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.