Νίκη με χατ-τρικ Σαμαρά η Σέλτικ

28/9/2013 17:16
Με τον Γιώργο Σαμαρά να πετυχαίνει χατ-τρικ και να δίνει μια ασίστ, η Σέλτικ κέρδισε με 5-2 την Κιλμάρνοκ στο «Ράγκμπι Παρκ».

Τα πρώτα του τρία γκολ στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Γιώργος Σαμαράς, ο οποίος εντυπωσίασε κόντρα στην Κιλμάρνοκ, οδηγώντας την Σέλτικ στην μεγάλη νίκη με 5-2 εκτός έδρα, λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα στο «Παρκχεντ».

Το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Κόμονς, για να αναλάβει δράση τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Σαμαράς ο οποίος με δύο γκολ στο 24’ και στο 27’, «έγραψε» το 3-0 στον πίνακα των σκόρερ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3 ως το ημίχρονο αλλά στην επανάληψη δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν το ματς, και ο Έλληνας επιθετικός τους «σκότωσε» στο 88’ για το 4-2, ενώ ο Μπανλντέ διαμόρφωσε το τελικό 5-2 στις καθυστερήσεις, βάζοντας το «κερασάκι» στη νίκη των «καθολικών».