Πριμέρα Ντιβιζιόν: Με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 90+6’ η Ρεάλ!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 90+6’ η Ρεάλ!



Με αμφισβητούμενο πέναλτι του Ρονάλντο στο 90+6 (!), η Ρεάλ επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Έλτσε στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο», με τους γηπεδούχους μάλιστα να είχαν ισοφαρίσει σε 1-1 στο 90+1’!

Μια «ανάσα» από τη δεύτερη απώλεια της στο πρωτάθλημα βρέθηκε η Ρεάλ η οποία εν τέλει κέρδισε με 2-1 την νεοφώτιστη Έλτσε εκτός έδρας.

Ωστόσο για να γίνει αυτό, χρειάστηκε διαιτητική εύνοια, καθώς ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι υπέρ της στο 90+4’ για τράβηγμα του Κάρλος Σάντσες στον Πέπε.

Ωστόσο ο «άρχοντας του αγώνα» είδε μάλλον ανάποδα τη φάση, καθώς ο Πορτογάλος αμυντικός με υπέροχη… λαβή ανέτρεψε τον αμυντικό της Έλτσε και κατάφερε να κερδίσει το πέναλτι, με το οποίο ο Ρονάλντο έκανε το 2-1 στο 90+6’ και χάρισε τη νίκη στη «βασίλισσα».

Μάλιστα, όλα αυτά όταν η Έλτσε είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 90+1’ με τον Μποάκιε, απαντώντας στο πρώτο γκολ του Ρονάλντο στο 51’, το οποίο σημείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι δεν είχαν παράπονα μόνο για το πέναλτι στο φινάλε, καθώς φώναζαν για δεύτερη κίτρινη που δεν έδωσε ο διαιτητής στον Ράμος στο πρώτο μέρος!



Νίκη στο 90+4’ για Βαλένθια, επιτέλους νίκη για Σεβίλλη


Πριμέρα Ντιβιζιόν: Με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 90+6’ η Ρεάλ!Με γκολ του Ζόνας στο 90+4’, η Βαλένθια πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γρανάδα και πανηγύρισε 2η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Από την άλλη, την πρώτη της νίκη μετά από πέντε αγώνες (!) πήρε η Σεβίλλη, καθώς κέρδισε με 4-1 την Ράγιο Βαγιεκάνο στο ντέρμπι ουραγών!

Οι Ανδαλουσιάνοι έφτασαν τους πέντε βαθμούς στο πρωτάθλημα, με τους Ράκιτιτς (17’ πεν., 53’) και Μπάκα (80’, 88’) να πετυχαίνουν από δύο γκολ, ενώ από την άλλη, η Ράγιο ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς αποχώρησαν με κόκκινες κάρτες οι Γκαλβέθ (66’) και Βιέιρα (82’).

Τα αποτελέσματα


Τρίτη 24/9

Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Σοσιεδάδ 3-0

Λεβάντε-Βαγιαδολίδ 1-1

Ατλέτικο Μαδρίτης-Οσασούνα 2-1

Μάλαγα-Αλμερία 2-0

Τετάρτη 25/9

Γρανάδα-Βαλένθια 0-1

Σεβίλλη-Ράγιο Βαγεκάνο 4-1

Έλτσε-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2

Πέμπτη 26/9

Μπιλμπάο-Μπέτις 21:00

Χετάφε-Θέλτα 23:00

Βιγιαρεάλ-Εσπανιόλ 23:00



Ομάδες που αφορά: ΕΛΤΣΕ, ΚΑΡΛΟΣ

Σχολιασμός

41 σχόλια:

στις 26/09/2013 02:20
στην αρχη νομιζα οτι ο αμυντικος εσπρωξε τον πεπε κ αυτος τον τραβηξε κατω αλλα τελικα δεν ηταν πεναλτυ... απο τυχη νικησε η ρεαλ

στις 26/09/2013 02:37
...τα παντα ειναι στημενα ολα κινουνται ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 26/09/2013 11:09
exw mia aporia gia auton pou egrapse to arthro gia thn moufa ths barcelona me thn sevili ta idia egrapse h ekane thn kota???

στις 26/09/2013 11:26
kai malista les sto 94 kai sthn arxh sto 96 enw ta goal mpike sto 93 kai 35 an thimamai kala kai to korner dothike sto 33 afou logiko kai epomeno na mhn stamathsei h fash sthn anapti3ei kai afou to korner htan shmantiko giati tha mporouse na mpei goal eprepe na ektelestei.dld ti moufes grafeis?kai to penalti ypirxe travhgma den lew katharo alla to edines kai oxi alla ok na eunoithei kai h real se ena mats ta teleftaia xronia mono h barcelona eunoeitai dld mas dothike kai ena penalti afou den mas exoun dothei alla kai alla

στις 26/09/2013 11:31
EKLAPSA STA GELIA TI EKANE...AX0XA00AX0AX0AX0AX00AX0AX0AX00AX0AXAX0A0XAX00AX0AX0X0AXXAA00AX0AX0AX0AX0AXXAXAAXAXAXAXXA

στις 26/09/2013 11:31
GAMW TA LEFTA SAS PLHRWNETE 2H OLUMPIAKOI GIA DIATITES PLHRWSTE...!XAAXAXAXAXXA

στις 26/09/2013 11:57
kai i barcelona kai i real pairnoun xontra sfirigmata. opoios ipostirizei to antitheto einai opados(vlakas diladi)

στις 26/09/2013 13:22
H REAL PLIRWNEI KALUTERA H BARCA DEN PLIRWNEI DIATHTES KAI MALAKIES NA SKORPAEI TA LEFTA GIATI EXEI OMADA!

στις 26/09/2013 13:47
Η ΟΥΕΦΑΛΟΝΑ ΒΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΒΡΟΜΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ..ΑΝΤΕ ΨΟΦΑ ΓΑΜΩ ΤΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ

στις 26/09/2013 14:24
H gnwsth Real pou 3eroume kai mhn akouws malakies gia Uefalonia kai tetoia opiws eide to mats ths Real xtes pisteuw katalave th "omada" einai....OUST APO EDW! TO PAIZETAI KAI OMADA! NA SA GAMHSEI H ATLETICO REEEE!

στις 26/09/2013 15:22
lipon gia na telionoume sfirigma i barca me sevili akirose goal k goal sto 94 pou eprepe na sfirixi k itan k faoul k i real kokini sto ramos me 2 kitrini k moufa penalti ara sto idio ergo theates mono i atletiko mpori na milai pou eprepe na ine 1.......

στις 26/09/2013 15:41
pooo pooo eleoss pali me dietisia mono epidi auth i omada exei to onoma REAL palio kleftes elate sto CAMP NOU kai 8a sas gamisoume palio kleftes ade !!!!

στις 26/09/2013 16:23
χαχαχαχαχα δεν το πιστευω εβγαλαν γλωσσα κ οι καταλονοι για τους διατιτητες!!!!

στις 26/09/2013 16:24
ενα εχω να πω:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq0EzF9f3Fk

στις 26/09/2013 17:37
kala cendkw ida to video entaxi pisteuo auti exoun xeperasi k ton gauro katalonia megalo katestimeno i omadara 2 champions league k ta 2 stimena ampali tsoutsekia tetia tous mathenoun eki stin katalonia stis akadimies auta tous ekpedeuoun ampali cr7 re telos..........

στις 26/09/2013 18:07
TO PIO MOYFA PENALTY POY EXW DEI...ALLA AMA DEN TO EDINE TO KORAKI DEN THA EVGENE TO 2PLO THS REAL GIA OSOYS TO EPEXAN STO STOIXHMA KAI GIA OSOYS EINAI OPADOI THS REAL..SIGA MHN EXANAN VATHMOUS APO THN ELCE!!

στις 26/09/2013 18:27
Σημασια δεν εχει αν κερδισε απο τυχη η ρεαλ, αλλα οτι δεν επαιξε καλα. Μπορει να ταν στημενο μπορει και οχι. Σημασια εχει οτι οποιος το παιξε 2πλο εχασε 10 χρονια απ τη ζωη του μεχρι να ληξει. Μπραβο σε οσους το διναν nobet.

στις 26/09/2013 18:29
ASXETOI KOLOGABATZIDES REALIANOI MOUNOPANA PALI ME DIETISIA ARXIDIAAAAA

στις 26/09/2013 18:31
KSEXASATE 5 ARA NOMIZW MOUNOPANAKIA E!!!!! KOITAKSTE RE AMPALOI TO MEION 2 APO THN ARXH THS XRONIA ME 1000 ZORIA NA NIKHSEIS THN ELTSE !!!POIA THN ELTSE ELEOINOI AN8RWPO KOUBADES ME SKATA

στις 26/09/2013 18:50
oli oi opadoi einai panilithioi. apodeiknietai gia ali mia fora. anti na poune oi opadoi kai twn 2 omadwn oti tous sfazoune olous(den to katakrinw auto einai to fisiologiko. to megalo psari trwei to mikro) lene esi pires auto esi pires to allo. to simperasma apo ola auta einai oti einai amoivades

στις 26/09/2013 18:54
ASXETOI KOLOGABATZIDES REALIANOI MOUNOPANA PALI ME DIETISIA ARXIDIAAAAA

στις 26/09/2013 19:00
ΕΤΣΙΙΙ ΧΑΧΑΧΑ

στις 26/09/2013 21:55
are ampali kitaxte ta xalia sas me tis sevili ampali mono auti pou ine atletiko mporoun na milisoun asxeti.....

στις 26/09/2013 22:05
EINAI SEVILI FILE EXEI KAI KAPOIA ISTORIA DEN EINAI NEOFWTISTOI ELTSE ASXETE!!

στις 26/09/2013 23:55
kante kanena tsimpoukh eidika esu kostika giati den se vlepw kala erxetai to el classiko mono mhn klapseis pali.oso gia 5-0 exeis faei esu pentares foul

στις 27/09/2013 00:00
re kosta panilithie dhladh esy perimeneis mia omada na pezei panta kala??? eseis molis eidate ta zoria persy sto CL me tin bayern 4-0 k 0-3 xasate re koloflwroi ti milas

στις 27/09/2013 16:16
oso gia sena realaki ths manoula sou glypse to moun !!!!oso GIA ESENA VALEN8IA KOITA TA XALIA SOU EXEIS MAZEPSEI 40 HTTES FETOS

στις 27/09/2013 16:30
Καμια ομαδα δεν γινετε να παιζει συνεχεια καλα. Αλλα μια ομαδα που οι δαπανες μεταγραφων/μισθων της σπανε το ενα ρεκορ μετα το αλλο, ειναι αστειο να θελει τοσο σπρωξιμο απο διαιτησια (επι πληρωμη η απο λαθος) για να νικησει μια νεοφωτιστη.

στις 27/09/2013 16:40
ETSIIII PES TAAAA

στις 27/09/2013 17:43
ti etsi pes ta re panilithie

στις 27/09/2013 17:48
emeis an pezame me bayern den tha xaname toso...mpine

στις 27/09/2013 19:07
XAXAXA 8A XANATE PERISSOTERO KSERW XAXAXAXAXAXA

στις 28/09/2013 00:00
gela kalytera me to autogoal tou pike k oxi me mas

στις 28/09/2013 10:57
XAXA KOITA TA XALIA SOU XAXAXAXAXAXA

στις 28/09/2013 11:42
ti zwo eisai esy re malaka

στις 28/09/2013 14:21
ZORIZESAI EEE ??? SE PONAEI H ALH8EIA PRIKSARXIDA !!!

στις 28/09/2013 17:44
....

στις 28/09/2013 17:53
:)

στις 28/09/2013 18:03
Κλασικη Real!

στις 29/09/2013 01:03
-5 KAI POUTSA GAMW THN REALLLL

στις 29/09/2013 01:20
ATLETIKO MADRID!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.