Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Καθάρισε» νωρίς η Μπαρτσελόνα

24/9/2013 23:08
Εύκολο βράδυ είχε κόντρα στην Σοσιεδάδ η Μπαρτσελόνα, η οποία πήρε τη νίκη με 4-1 στο «Καμπ Νου» και έκανε το 6X6 στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, σκοράροντας μάλιστα τρεις φορές μέσα σε 23 λεπτά.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Μπαρτσελόνα η οποία πάτησε… γκάζι από τα πρώτα λεπτά και πήρε εύκολα τη νίκη με αντίπαλο την Σοσιεδάδ.

Ο Νεϊμάρ έκανε το 1-0 μόλις στο 5’, ανοίγοντας λογαριασμό στο πρωτάθλημα, ενώ τρία λεπτά μετά ο Βραζιλιάνος «σέρβιρε» το δεύτερο στον Μέσι. Στο 23’ ο Μπουσκέτς έκανε το 3-0 και ουσιαστικά «σφράγισε» τη νίκη των γηπεδούχων.

Στο 64’ ο Ντε Λα Μπέλα μείωσε για τους φιλοξενούμενους, και στο 77’ ο Μπάρτρα διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Μάλιστα ο τελευταίος αντικατέστησε στο πρώτο μέρος τον Μασεράνο τον οποίο τραυμάτισε άθελα του ο Μπουσκέτς!

Στο άλλο παιχνίδι, Λεβάντε και Βαγιαδολίδ ήρθαν ισόπαλες 1-1, με τον Ντιαβαρά να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 36’, ωστόσο ο Χάβι Γκέρα ισοφάρισε στο 42’ για το τελικό σκορ.