«Υποκλίθηκε» στον κόσμο του Ολυμπιακού ο Ιμπραΐμοβιτς

«Υποκλίθηκε» στον κόσμο του Ολυμπιακού ο Ιμπραΐμοβιτς



Εντυπωσιασμένος από τον κόσμο του Ολυμπιακού που έδωσε το παρόν στο «Καραισκάκη» έμεινε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ο οποίος συμπλήρωσε λέγοντας πως η ομάδα του δεν πήρε εύκολα τη νίκη παρά το τελικό σκορ.

Ο Σουηδός φορ «υποκλίθηκε» στην ατμόσφαιρα» που δημιούργησαν οι φίλοι του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκάκης» η οποία δίνει μεγάλο αβαντάζ στους «ερυθρόλευκους» όπως δήλωσε χαρακτηριστικά.

Ο ίδιος, μιλώντας για τον αγώνα, τόνισε πως η νίκη δεν ήρθε εύκολα για την Παρί παρά το τελικό 4-1, ενώ ολοκλήρωσε λέγοντας πως όλα τα παιχνίδια στον θεσμό θα είναι δύσκολα για τους «πρωτευουσιάνους»:

«Υποκλίθηκε» στον κόσμο του Ολυμπιακού ο Ιμπραΐμοβιτς «Σημασία έχει η νίκη που πήραμε. Επικρατήσαμε 4-1. Μοιάζει εύκολο, αλλά δεν ήταν. Ο κόσμος του Ολυμπιακού ήταν εκπληκτικός και είναι μεγάλο αβαντάζ για τον Ολυμπιακό. Είχα μιλήσει με τον Μέλμπεργκ και μου είχε πει πως όντως ο κόσμος είναι φανταστικός.

Τελικά, το έζησα και εγώ αυτό και η ατμόσφαιρα ήταν απίστευτη
», είπε αρχικά ο Σουηδός φορ ο οποίος έχασε πέναλτι στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

«Στόχος μας είναι να προκριθούμε στην επόμενη φάση και σήμερα (σ.σ χθες) πήραμε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς που μας στέλνουν πιο κοντά στην πρόκριση. Αν είμαστε εμείς πρώτοι, δεν μας νοιάζει τι συμβαίνει.

«Μία ομάδα χρειάζεται ισορροπία για να φτάσει στις επιτυχίες. Έτσι είναι το Τσάμπιονς Λιγκ. Όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα. Δεν είμαστε σε θέση να υποτιμήσουμε κανέναν αντίπαλο
».

(*) Στη δεύτερη φωτογραφία το εντυπωσιακό κορεό των οπαδών του Ολυμπιακού




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
7.004.251.331.701.752.641.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.002.401.751.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 18/09/2013 01:38
ΜΩΡΕ ΕΝΟΙΑ ΣΟΥ ΑΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΑΜΥΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΟΚΑΡΙΑ ΓΚΟΛ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΕΓΩ ΜΩΡΗ ΨΥΛΟΜΥΤΑ

στις 18/09/2013 03:39
Αμα δεν και αμα ηταν και μπλα μπλα μπλα...

Καλο παιχνιδι ηταν ρε, τι παραπονο εχετε? Αξιζει μπραβο η ομαδα για τα πρωτα 45'. Η μονη ειρωνια ειναι οτι pre game ο Μπλαν εκθειαζε τις ικανοτητες του Ολυμπιακου στα στημενα (αλλα και τις ικανοτητες του Μητρογλου που τελικα δεν αγγιξε καν την μπαλα) και του καρφωσε 3 γκολ απο κορνερ.

στις 18/09/2013 07:05
Μόνο ο κόσμος ήταν εκεί για 45 λεπτά.Η υπόλοιπη ομάδα έμεινε στα αποδυτήρια.Καλός ο Σάμαρης αλλά άπειρος σε τέτοια ματς.Οι πρωτοκλασάτοι που ήταν;Βέβαια άλλο το επίπεδο με την Παρί αλλά παρόλα αυτά το μάτς το είχες.Για μένα φέρει μεγάλο μερίδιο ευθύνης ο Μίτσελ που δεν μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι.Όταν βλέπεις οτι απο το πρώτο λεπτό του β΄ πας στραβά αν είσαι μάγκας το διορθώνεις,αλλά του λείπει η φαντασία.Ξέμεινε η ομάδα κι απο δυνάμεις οπότε άστα.Κρίμα τέτοιο σκορ δεν το αξίζαμε.

στις 18/09/2013 08:41
an kai paoksis otan ksekinisei to mats nomiza oti o osfp tha to parei

στις 18/09/2013 12:28
Ρε παιδια μη τρελαθουμε.Η διαφορα με τις ευρωπαικες ομαδες ειναι πολυ μεγαλη.Εδω η Γαλατα και η φενερ που εχουν πολυ καλυτερο ροστερ απο τον οσφπ εφαγαν 4-5 εντος απο αρσεναλ και ρεαλ.Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.Αυτοι ειναι επαγγελματιες που κανουν 3 προπονησεις την ημερα.Ζουνε για τον πρωταθλητισμο.Δεν κανουν 2 με το ζορι και οτι βγει.Μεχρι και ψυχολουγους εχουν οι ομαδες.Εδω αν τους πεις οτι χρειαζεται και ψυχολογος σε μια ποδοσφαιρικη ομαδα, θα βαλουν τα γελια.

στις 18/09/2013 15:21
koita3te paidia egw eixa valei diplo thn pari kai ok koroidepsa ton osfp otan ta etrwge omws snupi exeis dikio kai thn idia apopsh exw kai egw h galata an pai3ei me opoia dhpote ellhnikh omada tha tis 3eskisei ta matia kai xtes efage 6 dixws h real na piasei kai tromerh apodosh.auth einai h diafora oti ekei kanoun proponhseis exoun psyxologous edw kanoun mia proponhsh kai to vrady ta spane sta mpouzoukia.koita3te ligo to 90% twn athlitwn mexri ta 23 exoun pantreutei edw tous maranan oi gomenes oxi mono tou olumpiakou tous podosfairistes olous.h nootropia eimai athliths alla tha pantreutw sta 40 mou einai lathos kai 3erete giati??? giati oso den eisai pantremenos na 3ereis oti tha pas sthn oikogeneia sou tha vgaineis tha pineis tha gamas kai kathe mera ta idia.auta den kanei o mitroglou? auta den ekane o ninhs pou ton efage h araxwva??? auta den kanoun oloi??? terma to paramithi o kokalhs ftaiei ekane polu kako sto ellhniko podosfairo to idio kanei o marinakis.den mporei twra na eisai p

στις 18/09/2013 15:25
proedros tou olumpiakou na paizoun sto karaiskakh na trwne 3ylo podosfairistes epipedou sise kai na les oti na paei allou kai na vazei foystes to idio tha elega an edernan ton saviola,ton rivaldo kai alla onomata.to ellhniko podosfairo teleiwse twra an eiste xaroumenoi paizontas me tous pethamenous kai vazete 5 goal ok to thema einai oti teleiwsan ola.exoume ftasei edw pou ftasame kai akoma mia fora h diaithisa den afise ton astera na parei kypelo den einai krima? gia mia mikrh omada??? kai meta milate gia mpala pia mpala parte to xampari sthn ellada yparxei to pisw meros kai h diaithsia kai gia auto 3egymnwnetai kathe xrono o olumpiakos kai oi alles ellhnikes omades alla eidika autos giati taxa prwtathliths kai yperomada kai meta parthn sfaliara.kai den lew h pari einai pari pleon me oti exei alla to thema einai oti kapoioi xtes zousan se allo kosmo akouga dld skor 3-0 na to paizoun sto stoixhma dld ok re file kai egw eimai panathinaikos alla na maste sovaroi twra

στις 18/09/2013 15:28
pame 3evrakwtoi sta agouria kai trome 4 kai 5 kai meta 3espame se 3anthi kai leme omadara kai mageia poia mageia re? 3ypniste.to ellhniko podsfairo teleiwse kai tha deite se 2-3 xronakia pou o prwtathliths tha paizei mparaz kai den tha pigainei cl den tha pairnei ta 25 myria kai meta tha sou pw egw.edw o olumpiakos kathe xrono tosa lefta kai tous misoun paixtes eleutherous tous pairnei h me opsion agoras ma eimaste sovaroi twra??? tha pas na xtipiseis thn pari kai thn kathe pari otan ston pagko ths exei lavetsi kai esu san vasikous exeis mitroglou.kalos gia thn ellada oxi gia parae3w

στις 18/09/2013 16:12
TI 4 APO PARI TI 7 APO JUVE POU PATE RE KAIMENA !!!!!!!!! ALLA HTAN GOLAARAAAAAAAAAAA TO WAIS !!!

στις 21/09/2013 14:17
AN KAI EIME OLYMPIAKOS THELW O SAVIDIS NA RIXI LEFTA STON PAOK KAI AMA AFISOUN TON CACE ELEFTHERO THA EINAI POLI MEGALO LATHOS .

OZIL10@ [DEN XERIS APO BALA]

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.