Τσάμπιονς Λιγκ: Εύκολο βράδυ για Μπάγερν και Μάντσεστερ Σίτι (4ος όμιλος)

18/9/2013 01:10
Προβάδισμα από νωρίς πήραν στον 4ο όμιλο Μπάγερν Μονάχου και Μάντσεστερ Σίτι, με τους πρωταθλητές Ευρώπης να επικρατούν με 3-0 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Γερμανία, ενώ οι «πολίτες» κέρδισαν με το ίδιο σκορ την Πλζέν στην Τσεχία.

Οι Βαυαροί υποδέχθηκαν την ΤΣΣΚΑ στην «Άλιανς Αρίνα» και χωρίς να ζοριστούν, επικράτησαν με 3-0.

Το σκορ άνοιξε με το… καλημέρα ο Αλάμπα σκοράροντας στο 4ο λεπτό, ενώ στο 41’ ο Μάντζουκιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε το δεύτερο μέρος, με τον Ρόμπεν να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 68’ και να «καθαρίζει» τη νίκη για τους πρωταθλητές.

Μόλις ένα δεκάλεπτο χρειάστηκε η Σίτι

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της και η Μάντσεστερ Σίτι η οποία πάτησε… γκάζι για μόλις ένα δεκάλεπτο και κέρδισε εύκολα με 3-0 την Πλζεν στην Τσεχία.

Μετά από ένα «άσφαιρο» πρώτο μέρος, η Μάντσεστερ Σίτι ξεκίνησε δυναμικά στην επανάληψη, με τον Τζέκο να κάνει το 1-0 στο 48’, ενώ ο Γιάγια Τουρέ στο 53’ έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Εν τέλει στο 58’ ο Αγκουέρο έγραψε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 ύστερα από ασίστ του Νασρί, ο οποίος είχε «φτιάξει» νωρίτερα και το γκολ του Ιβοριανού άσου των «πολιτών».