Football League 2: Ο όμιλος της ΑΕΚ

Football League 2: Ο όμιλος της ΑΕΚ



Στον έκτο όμιλο της Football League 2 κληρώθηκε η ΑΕΚ, η οποία θα αντιμετωπίσει τέσσερις ομάδες από την Κρήτη. Σέντρα στις 22 Σεπτεμβρίου.

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση των ομίλων της Football League 2 που έγινε το μεσημέρι στη Φλώρινα, όπου προέκυψαν οι 14 αντίπαλοι της ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα η «Ένωση» κληρώθηκε στο 6ο όμιλο στον οποίο υπάρχουν τέσσερις ομάδες από την Κρήτη, Άγιος Νικόλαος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος και ΠΑΟ Κρουσσώνα, ενώ από τις Κυκλάδες κληρώθηκε ο Πανναξιακός.

Οι ομάδες της Αττικής είναι οι Θύελλα Ραφήνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας και Θύελλα.

Το πρωτάθλημα της Football League 2 που περιλαμβάνει 28 αγωνιστικές, αρχίζει στις 22 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 25 Μαΐου. Στη Football League προβιβάζονται μόνο οι πρώτοι κάθε ομίλου, ενώ από τους ομίλους με 16 ομάδες (1,2,4,5) θα υποβιβαστούν 8 και από τον 3ο και τον 6ο, θα πέσουν 7.

Οι όμιλοι:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΒΡΟΣ: Έβρος Σουφλίου
ΘΡΑΚΗ: ΠΑΟ Κόσµιου
ΚΑΒΑΛΑ: Αρης Ακροποτάµου, Ορφέας Ελευθερούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώµατος, Νέστος Χρυσούπολης
ΔΡΑΜΑ: Δόξα Πετρούσας
ΣΕΡΡΕΣ: Πανσερραϊκός, Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ: Διγενής Λακκώµατος, ΠΟ Μουδανίων
ΚΙΛΚΙΣ: Εθνικός Αγιονερίου, Κιλκισιακός
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας, Ηρακλής Αμπελοκήπων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Καστοριά, Κάστορας
ΚΟΖΑΝΗ: Κοζάνη
ΠΡΕΒΕΖΑ/ΛΕΥΚΑΔΑ: Κεραυνός Θεσπρωτικού, Εθνικός Φιλιππιάδας, Τηλυκράτης Λευκάδας, Πρέβεζα
ΚΕΡΚΥΡΑ: Όλυµπος Κέρκυρας
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ: Θεσπρωτός
ΗΠΕΙΡΟΣ: Δόξα Κρανούλας
ΓΡΕΒΕΝΑ: Πυρσός Γρεβενών
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Καµπανιακός, Οδυσσέας Κορδελιού, Δόξα Πενταλόφου
ΛΑΡΙΣΑ: Λάρισα, Οικονόµος Τσαριτσάνης

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΑΘΙΑ: Νάουσα, ΕΑ Παύλου, Λευκάδια Νάουσας
ΤΡΙΚΑΛΑ: Τρίκαλα
ΚΑΡΔΙΤΣΑ: ΑΟ Καρδίτσας
ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Λαµία, Αχιλλέας Δοµοκού
ΠΙΕΡΙΑ: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΜΑΓΝΗΣΙΑ: Ρήγας Φεραίος
ΕΥΒΟΙΑ: ΑΟ Χαλκίδας, ΑΟ Κύµης
ΛΑΡΙΣΑ: Μαχητής Τερψιθέας, Πυργετός, Δωτιέας Αγιάς, Αµπελωνιακός

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΤΑ: ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ: Άρης Αιτωλικού, ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΧΑΪΑ: Ατρόµητος Λάππα, Αχαϊκή, Εθνικός Σαγέικων
ΗΛΕΙΑ: ΠΑΟ Βάρδας, ΠΦΟ Πανόπουλου, Δόξα Ν. Μανωλάδας
ΑΡΚΑΔΙΑ: Παναρκαδικός
ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καλαµάτα, Μεσσηνιακός
ΑΡΓΟΛΙΔΑ: ΑΕ Ερµιονίδας, Παναργειακός, Πανναυπλιακός
ΚΟΡΙΝΘΙΑ: Κόρινθος

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΤΙΚΗ: Προοδευτική, Ατρόμητος Πειραιά, Ιωνικός, Πανελευσινιακός, Ολυμπιακός Λαυρίου, Δόξα Βύρωνα, Τράχωνες, Νέα Ιωνία, Εθνικός Αστέρας, Πεύκη
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Μύκονος
ΚΡΗΤΗ: Ατσαλένιος, Ρούβας, Κισσαμικός, Γιούχτας

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΡΗΤΗ: Άγιος Νικόλαος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος, ΠΑΟ Κρουσσώνα
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Πανναξιακός
ΑΤΤΙΚΗ: Θύελλα Ραφήνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, ΑΕΚ, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΑΙΓΑΛΕΩ

Σχολιασμός

2 σχόλια:

στις 02/09/2013 23:34
O,TI NA NAI ME THN G

στις 03/09/2013 20:59
ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΞΑΝΑ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.
Σχόλιο:
 

  • Μη διαφημίζετε άλλα site
  • Μη βρίζετε υπερβολικά
  • Μη γράφετε ασταμάτητα το ίδιο μήνυμα
  • Παίξε Online Στοίχημα

    Δοκίμασε μία από τις παρακάτω δοκιμασμένες και νόμιμες Ελληνικές στοιχηματικές εταιρίες: