Σούπερ Λιγκ: Πεντάρα με σόου Μήτρογλου!

1/9/2013 23:38
Με τον Μήτρογλου να περνάει αλλαγή στο 65' και να πετυχαίνει χατ-τρικ μέσα σε 20 λεπτά, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-0 του Λεβαδειακού στη Λιβαδειά και έκανε το τρία στα τρία στη Σούπερ Λιγκ. Σαβιόλα και Βάις τα άλλα δύο γκολ.

Οι «ερυθρόλευκοι» παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, και με τον Μήτρογλου να πρωταγωνιστεί, πετυχαίνοντας χατ-τρικ (70’, 89, 90+1’), επικράτησαν με το εμφατικό 5-0 του Λεβαδειακού και έμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ.

Ο Σαβιόλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, άνοιξε το σκορ στο 16’, ενώ το πρώτο του τέρμα πέτυχε ο Βάις, κάνοντας το 3-0 στο 85’. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Κάμπελ που είχε δοκάρι στο 5ο λεπτό, αλλά και από τον Νταβίντ Φουστέρ που έφτιαξε και τα τρία γκολ του Έλληνα επιθετικού.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο σε όλο το παιχνίδι καθώς δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τους «ερυθρόλευκους».