Μπουντεσλίγκα: Σοκ στο 86' για Μπάγερν

28/8/2013 01:56
Σοκ στο 86’ για τη Μπάγερν, η οποία ισοφαρίστηκε σε 1-1 από την Φράιμπουργκ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την πρώτη της απώλεια στη φετινή Μπουντεσλίγκα. Τραυματίστηκε ο Σβαϊνστάιγκερ.

Με τον Πεπ Γκουαρντιόλα να έχει λογικά στο μυαλό του στην αναμέτρηση του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ με την Τσέλσι (την Παρασκευή) με αποτέλεσμα να αφήσει εκτός έξι βασικούς, η Μπάγερν δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Φράιμπουργκ, γνωρίζοντας την ισοφάριση στο 86’ για το τελικό 1-1.

Οι Βαυαροί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 33’ με σκόρερ τον Σακίρι, ωστόσο τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε, ο Χόφλερ έφερε το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους, υποχρεώνοντας τους πρωταθλητές στην πρώτη τους φετινή απώλεια στη Μπουντεσλίγκα.

Δεν έφτανε η ισοπαλία στη Μπάγερν, καθώς ο Σβαϊνστάιγκερ αποχώρησε τραυματίας στο 80ο λεπτό και είναι ακόμα άγνωστο εάν θα αγωνιστεί στην αναμέτρηση με την Τσέλσι την Παρασκευή.