Μπουντεσλίγκα: «Καθάρισε» με Λεβαντόφσκι η Ντόρτμουντ

23/8/2013 23:28
Με γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο δεύτερο ημίχρονο, η Ντόρτμουντ επικράτησε της Βέρντερ Βρέμης με 1-0 και έκανε το τρία στα τρία στην Μπουντεσλίγκα. Δεν αγωνίστηκε απέναντι στην πρώην ομάδα του ο Παπασταθόπουλος.

Η Ντόρτμουντ δυσκολεύτηκε αρκετά να κάμψει την αντίσταση της Βέρντερ Βρέμης στο «Βεστφάλεν», ωστόσο τη λύση έδωσε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ο οποίος σκόραρε στο 55ο λεπτό, πετυχαίνοντας το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες.

Ο Πολωνός επιθετικός δύο ημέρες μετά την αύξηση αποδοχών του ύψους 3.5 εκατ. ευρώ, κατάφερε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, η οποία έκανε το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην κορυφή με 9 βαθμούς.

Από την άλλη η Βέρντερ Βρέμης γνώρισε την πρώτη της ήττα, μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες που πήρε απέναντι σε Μπραουνσβάιγκ και Άουγκσμπουργκ.

Να σημειωθεί πως ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έμεινε στον πάγκο και δεν είχε την ευκαιρία να αντιμετωπίσει την πρώην ομάδα του.