Αμφίβολος με ΠΑΟΚ ο Χούντελαρ!

17/8/2013 20:33
Καλύτερα νέα δε γίνονταν για τον ΠΑΟΚ λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση με την Σάλκε, καθώς ο Κλας-Γιαν Χούντελαρ τραυματίστηκε στην ήττα της ομάδας του με 4-0 από τη Βόλφσμπουργκ και όπως τόνισε ο προπονητής του, είναι αμφίβολος για τον αγώνα με τον «δικέφαλο του Βορρά».

Δεν της έφτανε η βαριά ήττα με 4-0 από τη Βόλφσμπουργκ για την 2η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα , η Σάλκε ενδέχεται να αγωνιστεί κόντρα στον ΠΑΟΚ χωρίς τον βασικό της επιθετικό, Κλας-Γιαν Χούντελαρ.

Ο Ολλανδός φορ τραυματίστηκε στο γόνατο στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από σύγκρουση με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Ντιέγκο Μπενάλιο και αντικαταστάθηκε από τον Άνταμ Ζαλάι, με τον προπονητή της Σάλκε, Γενς Κέλερ να τον χρίζει αμφίβολο για την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ την Τετάρτη:

«Δεν γνωρίζουμε αν θα παίξει την Τετάρτη με τον ΠΑΟΚ. Ένιωσε πόνο στο γόνατο και γι’ αυτό τον αντικατέστησα στο ημίχρονο. Θα δούμε πώς θα είναι το γόνατό του μέχρι την Τετάρτη».