Προβλημάτισε απέναντι στη Χόφενχαϊμ ο Ολυμπιακός

Προβλημάτισε απέναντι στη Χόφενχαϊμ ο Ολυμπιακός



«Βαριά» ήττα με 4-1 από την Χόφενχάϊμ γνώρισε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο φιλικό του επί γερμανικού εδάφους, δείχνοντας πως θέλει δουλειά. Ντεμπούτο ο Κάμπελ, δεν έπαιξε ο Σαβιόλα.

Δύο ημέρες μετά την πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στη Στουτγκάρδη (0-0), ο Ολυμπιακός παρουσίασε άλλο πρόσωπο απέναντι στην Χόφενχάϊμ και γνώρισε την ήττα με 4-1, με τον Διαμαντάκο να σημειώνει το γκολ της τιμής για τους «ερυθρόλευκους» στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας προβλημάτισαν, παρουσιάζοντας αρκετά αμυντικά κενά τα οποία επέτρεψαν στην γερμανική ομάδα να σημειώεσει δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ είχε και δοκάρι στο 58’.

Δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό οι παίκτες του Μίτσελ, με τα αβίαστα λάθη στο χώρο του κέντρου να αποτελούσαν την «αχίλλειος πτέρνα» της ομάδας. Παράλληλα οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπορούσαν να αναπτυχθούν ορθά με αποτέλεσμα να δημιουργήσουν ελάχιστες ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία.

Ντεμπούτο έκανε ο Κάμπελ ο οποίος ωστόσο δεν μπορούσε να συνεργαστεί με τους συμπαίκτες του, κάτι αναμενόμενο, καθώς μετράει μόλις δύο προπονήσεις με την ομάδα. Από την άλλη, ο Μετζανί ήταν ο μόνος που έπαιξε και στα 90 λεπτά, ενώ Σαβιόλα και Ρομπέρτο δεν πήραν χρόνο συμμετοχής.

Την Τετάρτη ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Σαντχάουσεν στο τελευταίο του φιλικό στη Γερμανία.


Οι συνθέσεις:


Χοφενχάιμ: Κάστεελ, Μπεκ, Ρούντι, Πολάνσκι, Φιρμίνο, Ελιουνούνσι, Αμπραχάμ, Μοντέστε, Βέστεργκάαρντ, Βόλαντ, Τόλιχαν.

Ολυμπιακός: Μέγιερι (46’ Γιαννιώτης), Σαλίνο (46’ Παπάζογλου), Μεντζανί, Σιόβας (46’ Μανωλάς), Χολέβας (60’ Λυκογιάννης), Μανιάτης (46’ Ντομίνγκες), Σάμαρης (60’ Ντε Βινσέντι), Μασάντο (60’ Φέισα), Φετφατζίδης (46’ Φουστέρ), Κάμπελ (46’ Ολαϊτάν), Μήτρογλου (60’ Διαμαντάκος).



Ομάδες που αφορά: ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 28/07/2013 19:07
ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΠΙΛΜΠΑΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ?ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΡΟΥΦΗΞΑΝ 4,ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΣ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΟΥΤΑΝΑ ΠΟΥ ΣΕ 7 ΜΕΡΕΣ ΑΡΠΑΞΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΕΣΣΑΡΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΓΑΡΓΑΡΑ.ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΕΙΣΤΕ,ΒΓΑΖΕΤΕ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΤΑΡΕΣ.ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΓΑΥΡΑΚΙΑ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΣΤΗΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ,1 ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ.ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΕΦΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΤΗΜΕΝΩΝ ΤΙΤΛΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΚΛΑΡΙΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΕΙΣΤΕ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΟ ΚΑΙ SUPERLEAGUE ΓΕΛΑΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΙΑ ΣΑΣ.

στις 28/07/2013 19:46
ΘΡΥΝΟΣ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.ΟΛΥΜΠΠΠΠΙΑΚΑΡΑ ΟΛΥΜΠΠΠΠΠΠΠΠΠΙΑΚΑΡΑ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΤΣ..ΧΛΕΧΛΕΔΕΣ Ε ΧΛΕΧΛΕΔΕΣ.

στις 28/07/2013 21:20
Μιτσελ για δημόσιες σχέσεις καλός είσαι..

Για να δούμε τώρα που πήρες και όποιον παιχτη ήθελες τι θα λες...

στις 29/07/2013 00:30
Αν και ειναι ομαδα μου πιστευω οτι και φετος θα ειναι τζιφος ενταξει για την ελλαδα αυτη η παιχτες ειναι υπερ αρκετη για να παρεις το πρωταθλημα αλλα για τσαμπιονς λιγκ ουτε συζητηση.

στις 29/07/2013 00:32
Μπιλμπαο αγορι μου, οταν θα μιλας για τον παοκ θα προσεχεις τι λες! Γιατι ο Π.Α.Ο.Κ γαμαει εντος και εκτος, οχι σαν τον Ολυμπιακο με τις τεσσαρες του!! Μαλακα ανθρωπε! Σκασε λιγο και πες μου τι σκατα ομαδα ειχες τοσο καιρο! Οπως ειπε και ο fradzeskos8 δεν γινεται αγορι μου να παιρνεις καθε χρονο πρωταθλημα! Γι'αυτο ασχολησου με τη Χοφενχαϊμ και ασ'τον Π.Α.Ο.Κ να ασχολειται με μεγαλυτερες ομαδες! Με λιγα λογια εισαι για τον πουτσο καβαλα!!

στις 29/07/2013 00:34
Μην τρελενομαστε για τον σαβιολα γιατι αν ηταν και τοσο μεγαλος παιχταρας δεν θα τον αφηνε ελευθερο η μαλαγα και ολους οσους αγορασαμε δεν ειχανε καποιο συμβολαιο ολοι ηταν ελευθεροι.

στις 29/07/2013 00:34
1ον)να βγενεις και να λες οτι εισαι ολυμπιακος ειναι ντροπη.αν βγουν στην ευρωπη αυτα που κανετε με τον τελικο και διαφορα αλλα(γκολ κατσουρανη...)θα γινετε ρεζιλι.

2ον)ειναι ρεζιλι να εισαι η μεγαλυτερη πουτανα στην ευρωπη.

3ον)ειστε προβατα γιατι εχετε ποσα χρονια ομιλους και τα λευτα τα τσεπωνει το μοσχαρι σας και μας λετε για τον σαββιδη που εχει χωσει 28 εκ στον Π.Α.Ο.Κ σε εναν μηνα..α και μην ξεχνιωμαστε προσεξτε και το συμβολαιο του τζεμπουρ.προβατα ε προβατα.γαμω τις παραγκες σας

στις 29/07/2013 00:38
παιδια λιγο υπομονη γιατι προβλεπω να φαει και ο παοκ καμια τεσσαρα και τοτε τι θα λετε! στην ελλαδα ζητε!!.

στις 29/07/2013 00:40
αν φαει θα φαει απο σοβαρη ομαδα.οχι απο την χοφενχαιμ και την αλλη ουτε την θυμαμε

στις 29/07/2013 01:04
με μια φαση γκολ μας καναν.αυτος ειν ο νομος του ποδοσφαιρου αλωστε.αν κανεις 10000 ευκαιριες χωρις γκολ το εχασες το ματς.εσεις εχετε 2 φιλικα 4 τρωτε απο κατι χοφενχαιμ.και αντι να κατσετε να πειτε τι γινετε ρε πουστη μου ασχοληστε με τον Π.Α.Ο.Κ γιατι σας τσουζει.και μας λετε για τον σαβιολα.δεν λεω για τα ελ.δεδομενα παιχταρας αλλα μην τον παρουσιαζετε λες και φερατε μεσσι.γιατι οι φυλλαδες σας ετσι κανουν.και στο κατω κατω αν ηταν τοσο παιχταρας οσο λετε γιατι τον αφησαν ελευθερο? :Ο

στις 29/07/2013 01:06
ΕΓΩ ΦΛΩΡΕ ΓΑΥΡΕ ΟΤΑΝ ΜΠΩ,ΘΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ,ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ.1 ΦΟΡΑ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΕ ΕΠΑΙΞΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕΣ ΑΠΟ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΣΕ ΓΑΜΗΣΑΝ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΕΙ.ΕΣΥ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΚΑΣ ΣΟΥ.ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΕΦΤΑΡΕΣ.25 ΜΥΡΡΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΛΑΡΙΝΑ ΕΙΣΤΕ.Ο ΜΕΓΑΛΟΣ Π.Α.Ο.Κ. 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ 2/2 ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ.ΕΣΕΙΣ ΦΛΩΡΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΞΕΙ 8 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΕΨΕΙ 27 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΙΣΑΡΙΘΜΕΣ ΗΤΤΕΣ!ΟΥΤΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ 15 ΧΡΟΝΙΑ?Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΛΗ!ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΤΕ ΓΛΩΣΣΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ.ΦΛΩΡΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΙΑΤΗ ΓΙΑ ΓΚΟΛΚΙΠΕΡ.ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ.ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΕΣΣΑΡΕΣ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!ΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ!ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.

στις 29/07/2013 01:07
οι μεγαλες ομαδες φιλε φενονται στο τσ.λ.πες μου τι εχετε κανει τοσα χρονια και θα σε παραδεχτω.με τα λευτα που περνετε χαλαρα θα φτανατε στους 8 αν τα δινατε για μεταγραφες

στις 29/07/2013 20:27
Με τα αρχιδια σου εινε ρε βλακες παοκτχιδες που μου νικατε 1:2 κολοστημενα με τα γιαννενα και σε συνενοηση με τους καραβλαχους της τριπολης για.να περασετε.προκρηματικα...αντε μαλακες και εσεις και ο κολοποντιος σας που ολο λογια εινε και αυτος και εσεις.μας εχετε πρηξει τα @@!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.