Το πάλεψε αλλά «λύγισε» στο τέλος κόντρα στη Ρόμα ο Άρης

27/7/2013 00:22
Παρότι ο Άρης προηγήθηκε με γκολ του Ουντότζι, η Ρόμα κατάφερε να γυρίσει το σκορ και να πάρει τη φιλική νίκη με 2-1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» χάρη στα τέρματα των Μπουρντίσο και Μπράντλεϊ. Αρχηγός στο 1ο ημίχρονο ο Τοροσίδης.

Φιλική ήττα με 2-1 από την Ρόμα γνώρισε στο «Κλ. Βικελίδης» ο Άρης, ο οποίος πάλεψε για 80 λεπτά με τους φιναλίστ του ιταλικού Κυπέλλου, παίρνοντας μάλιστα και προβάδισμα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ουντότζι στο 17’.

Ωστόσο η Ρόμα στη συνέχεια είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιουργώντας ευκαιρίες και τελικώς ύστερα από δύο αδράνειες στην άμυνα του Άρη, γύρισε το σκορ με τους Μπουρντίσο (70’) και Μπράντλεϊ (80’), με τον Νταμαρλή ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 78’, να σημαδεύει το δοκάρι για τους γηπεδούχους.

Να σημειωθεί πως ο Βασίλης Τοροσίδης ήταν αρχηγός της Ρόμα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο μπήκε στο παιχνίδι ο Φραντσέσκο Τότι και πήρε το περιβραχιόνιο.