Πριμέρα Ντιβιζιόν: Πέρασε από το Μπιλμπάο η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Πέρασε από το Μπιλμπάο η Ρεάλ



Με τον Ρονάλντο σε ρόλο δημιουργού (2 ασίστ), η Ρεάλ κέρδισε με 2-1 την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές» και «έσπασε» το εντός έδρας αήττητο 19 αγώνων που είχε χτίσει η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε. Μπενζεμά (24’) και Καζεμίρο (68’) τα γκολ, ισοφάρισε προσωρινά ο Αντούριθ (65’).

Σπουδαία νίκη στη μάχη για την κατάκτηση του τίτλου πήρε η Ρεάλ. Η «βασίλισσα» πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπιλμπάο, η οποία αγνοούσε την ήττα στο «Σαν Μαμές» από τις 28 Αυγούστου. Με τη νίκη, η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν ξέφυγε με +5 από την Μπαρτσελόνα, η οποία αντιμετωπίζει τη Βαλένθια στο «Καμπ Νου».

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε είχε την υπεροχή στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 7’ ο Νάβας έδιωξε το κοντινό σουτ του Γκαρθία, ενώ στο 15’ ο Άλβαρεθ αστόχησε απέναντι από τον γκολκίπερ της Ρεάλ. Στο επόμενο λεπτό, ο Κέπα αρνήθηκε το γκολ στον Ρονάλντο, όμως στο 24’ ο Πορτογάλος βρήκε ωραία τον Μπενζεμά και ο Γάλλος από το ύψος του πέναλτι «έγραψε» το 0-1.

Η Μπιλμπάο δεν πτοήθηκε και έψαξε τον τρόπο γα να φέρει το σκορ στα ίσια. Στο 34’ ο Νάβας γλίτωσε τον Μαρσέλο από αυτογκόλ, ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης (46’) ο Νάτσο έκοψε σωτήρια τον Αντούριθ. Στο 63’ ο Νάβας είπε «όχι» στον Γουίλιαμς όμως δύο λεπτά μετά ο Αντούριθ σκόραρε με κεφαλιά, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1.

Παρόλα αυτά, η Ρεάλ κατάφερε να απαντήσει άμεσα, καθώς στο 68’ ο Ρονάλντο βρήκε με το κεφάλι τον αμαρκάριστο Καζεμίρο και αυτός με σουτ από τη μικρή περιοχή «έγραψε» το 2-1. Στα εναπομείναντα λεπτά, οι παίκτες του Ζιντάν έκαναν σωστή διαχείριση και έφυγαν με σπουδαίο τρίποντο από το «Σαν Μαμές».




Ομάδες που αφορά: ΜΠΙΛΜΠΑΟ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 18/03/2017 19:40
Mhn nikate me to zori re magkes route sto 90 gt Ponaei o kolos tou genius etsi

στις 18/03/2017 19:48
POUTSA STN KOLARA TOU GENIUSSSSSSSSSSSS

στις 18/03/2017 19:56
Απο τις 28 αυγουστου εχει να χασει στην εδρα της η μπιλμπαο...μεχρι να παιξει με την ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!!!Μια επαγγελματικη εμφανιση και ενα μπραβο σε ολους τους ποδοσφαιριστες που επαιξαν με ψυχη και στον ζιζου που εστησε και συντονισε την ομαδα παρα πολυ καλα (στο 2ο γκολ ουτε που σηκωθηκε να πανηγυρισει...το περιμενε)...VAMOOOOOOOS HALA MADRID!!!!!!

στις 18/03/2017 19:57
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΕΤΟΣ Η ΡΕΑΛ ΡΕΕΕΕ!!! ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!

στις 19/03/2017 02:02
Οπου αρθρο για ρεαλιτσα τσαααααααακ και οι πονεμενοι αναφερουν τον μπαμπα τους ΤΖΙΝΙΟΥΣ! χεχεχε

με 1-2 μονο η Βασιλισσα? Ε ρε κεφτεδες.. Μπραβο στον πεναλντο που δεν εβγαλε εγωισμο για μια φορα!

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ!ΚΑΙ Ο ΜΕΣΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΜΠΑΡΤΣΑ!ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 19/03/2017 04:18
καλως την πουτανα μας τον robamsn...μην ξεχασεις το ραντεβου μας την τριτη στις 22.00 να σε γαμησω οπως την αλλη φορα,καριολα!!

στις 19/03/2017 04:18
χεχεχε

στις 19/03/2017 04:21
σου εχω πει να μην ξανασχολιασεις σε αρθρο που αφορα την ρεαλ,γιατι θα σε βρω...προσεχε μικρε!

στις 19/03/2017 12:49
Η ρεαλ εχει να παρει πρωτθλημα απο τοτε που ο μασερανο ειχε μαλλια.....Αυτο λεει πολλα...

στις 19/03/2017 19:09
Η ότι ο μασερανο ξυρίστηκε πρόσφατα...

στις 20/03/2017 01:20
Μιξα ονειρευσαι ακομη ρε τρομπα? χαχαχαχχαχαχαχα ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΣΕ ΓΑΜΑΩ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΙΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΚΡΥΩΣΕΙ! ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ Ο ΤΖΙΝΙΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΙ! ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΤΕ!

στις 20/03/2017 02:04
επηδει βλεπω δεν βαζεις μυαλο και ξανασχολιαζεις σε αρθρο της ρεαλ και επιμενεις να λες οτι εισαι και ο ΄΄μπαμπας μας'' θα το παω στο πιο βαρυ μπας και σε βρω και μου..δωσεις τα δοντια στο χερι (οπως ειχες δηλωσει παλαιοτερα)...πες της μανας σου απο εμενα οτι ειναι η καλυτερη τσιμπουκοπνιχτρα που εχει περασει απο τον πουτσο μου,πηγαινε πες της το πουτανας γιε!!

στις 20/03/2017 18:24
ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΟΟΟΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ,ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΦΤΟΥΝ ΕΠΙΠΕΔΟ!

ΑΚΟΜΗΗΗ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΣΟΥ ΜΑΝΑΜ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΛΟΥΓΚΡΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ !ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΣΕ ΓΑΜΑΩ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ! ΤΖΙΝΙΟΥΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ!

στις 20/03/2017 18:26
Μιξα πολυ σπερματοζητιανος μας βγηκες ρε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

ΥΓ συγνωμη για οσους με βλεπυν να βριζω! Δεν βριζω μανες παντως ετσι μπορειτε να σημετασχετε και εσεις μαλακιστηρια ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑ DADDY GENIUS!

στις 20/03/2017 19:26
οχι μονο την πουτσοπνιχτρα την μανα σου θα βριζω αλλα και οτι αλλο χρειαστει,γιατι κατι πουτανες σαν και σενα κατι τετοια θελετε αλλα και πολυ ξυλο...εισαι η μεγαλυτερη πουτανα μου μωρη λουγκρα,παρτο χαμπαρι και οπου σε βλεπω σε αρθρα που αφορα την ρεαλαρα θα στα χωνω μεχρι να ψοφισεις

στις 20/03/2017 22:14
Nickxa πανε σκότωσε τον ρ

στις 20/03/2017 22:20
pako μιλαμε για αρχιδι τα βλεπεις δεν χρειαζεται να σου πω κατι...που νομιζει οτι μας πουλαει και μαγκια,ο μπαμπας μας και μαλακιες εχει καταντησει αηδια ο τυπος

στις 21/03/2017 01:32
Μην εξαπτεστε ρε αντρες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ μην κανουμε λιγο πλακα ή μην πουμε καμια αληθεια αμεσως να θυχτεις..ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

Μιξα σε βαρανε με κανα πουτσομπαστουνο ρε χαμενε? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ ΤΖΙΝΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΛΑΣ ΛΟΥΓΚΡΙΤΣΑ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.