Δύο γκολ σε 10 λεπτά ο Μήτρογλου (video)

Ο Κώστας Μήτρογλου σκόραρε δύο φορές σε δέκα λεπτά, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην Μπενφίκα στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αρούκα.

Συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις στην Πορτογαλία ο Κώστας Μήτρογλου. Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε δύο γκολ σε δέκα λεπτά, ανοίγοντας το δρόμο της νίκης για τη Μπενφίκα στο παιχνίδι με την Αρούκα στο «Ντα Λουζ».

Ο διεθνής άσος άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά, ενώ στο 35’ «έγραψε» το 2-0 σε κενή εστία έπειτα από γύρισμα του Ελιζέου. Έτσι, ο 28χρονος έφτασε τα 10 γκολ σε 17 παιχνίδια στο πορτογαλικό πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας στην 3η θέση των σκόρερ της λίγκας.

Το παιχνίδι βρίσκεται σε εξέλιξη, όμως ο Μήτρογλου δεν θα έχει την ευκαιρία για χατ-τρικ, αφού ο Ρουί Βιτόρια τον αντικατέστησε στο 44’ με τον γκολκίπερ Ζούλιο Ζέζαρ έπειτα από την αποβολή του Έντερσον.

Ομάδες που αφορά: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΜΠΕΝΦΙΚΑ