«Κρέμασε» τα παπούτσια του ο Λάμπαρντ

«Κρέμασε» τα παπούτσια του ο Λάμπαρντ

Αφορά τον αγώνα ΤΣΕΛΣΙ - ΑΡΣΕΝΑΛ


Την απόφαση να αποσυρθεί από την ενεργό δράση, σε ηλικία 38 ετών, ανακοίνωσε ο Φράνκ Λάμπαρντ, βάζοντας τέλος σε μια πλούσια καριέρα άρρηκτα συνδεδεμένη με την Τσέλσι.

Μετά από 21 χρόνια επαγγελματικής καριέρας, ο Φρανκ Λάμπαρντ αποφάσισε να «κρεμάσει» τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια. Ο Άγγλος μέσος αποχαιρετά το ποδόσφαιρο ως πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Τσέλσι (208 γκολ), την οποία υπηρέτησε για 13 χρόνια, κατακτώντας μαζί της τρία πρωταθλήματα, τέσσερα Κύπελλα, δύο Λιγκ Καπ, δύο Κομιούνιτι Σίλντ, ένα Τσάμπιονς Λιγκ και ένα Γιουρόπα Λιγκ.

Συνολικά σημείωσε 626 συμμετοχές με τους Λονδρέζους, ενώ με το εθνόσημο μέτρησε 106 εμφανίσεις και 29 τέρματα. Ο θρύλος της Τσέλσι πέρασε τους τελευταίους ποδοσφαιρικούς μήνες του στο MLS και τη Νιου Γιορκ Σίτι, ενώ στο παρελθόν έχει περάσει επίσης από Γουέστ Χαμ και Μάντσεστερ Σίτι.

Στο αποχαιρετιστήριο μήνυμα του, ο Λάμπαρντ ευχαρίστησε όλους όσους συνεργάστηκε στην καριέρα του ενώ εμφανίστηκε πρόθυμος να ασχοληθεί με την προπονητική.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΤΣΕΛΣΙ - ΑΡΣΕΝΑΛ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.853.103.701.751.751.161.231.69
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.351.914.001.621.88
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.351.953.2530.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

[+]  AVENIDA-BRASIL στις 02/02/2017 17:48

στις 02/02/2017 17:54
απλα ΘΡΥΛΟΣ! ισως ο καλυτερος αγγλος ποδοσφαιριστης που επαιξε στην τσελσι! εμας εκ των κορυφαιων μεσων! απλα μεγαλος παικταρας. ενας λογος για τον οποιο υποστηριζα την τσελσι και την υποστηριζω ακομα. καλη συνεχεια σε οτι κανεις μεγαλε

στις 02/02/2017 18:02
Βρωμοποδαρος!

στις 02/02/2017 18:41
AVENIDA σε πονεσε πολυ ο παικταρας!!!

στις 02/02/2017 19:25
Μόνο ένα πραγμα.ΥΠΟΚΛΙΣΗ!!!!!!!

στις 02/02/2017 19:49
στην 5αδα των καλυτερων αγγλων ποδοσφαιριστων ευκολα μπαινει

[+]  t4sos στις 02/02/2017 20:09

στις 02/02/2017 21:27
τσο μαλακιες λες

στις 02/02/2017 21:28
αν δεν υπαρχει η τσελσι στον ποδοσφαιρικο χαρτη ποιος υπαρχει; ο παοκ;

στις 02/02/2017 21:35
Η Τσέλσι τα τελευταία 20 χρόνια είναι μέσα στις 8 κορυφαίες ομάδες του κόσμου.δε το λέω εγώ το λένε οι τίτλοι κ οι αριθμοί.ποσά κιλά αμπαλος εισαι να μειώνεις ένα ποδοσφαιριστή που ως μέσος είχε επί 12 χρόνια σερί συν 10 γκολ στο πιο δύσκολο πρωτάθλημα του κόσμου.Μόνο άμα είσαι σε ομάδα που είναι στο χάρτη πετυχαίνεις τέτοια πράγματα.Μόνο ένας αμπαλος σαν εσένα λέει ότι η Τσέλσι δεν είναι πουθενά ταν έχει πάρει μπακ του μπακ ευρωπαϊκά κ έχει τα τελευταία 20 χρόνια 12 παρουσίες από τους 8 κ μετά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.δε ξέρω ομως αν κ εγω ειμαι ο βλακας που ασχοληθηκα να απαντήσω σε σενα γιατι εσυ οτι εισαι πανιβλακας,πονεμενος κ κομπλεξικος ειναι σιγουρο.

στις 02/02/2017 22:43
αφου ειναι οπαδος της γιουναιτετ ο κομπλεξικος

στις 03/02/2017 00:47
Καλός παίκτης, διορατικός , άντρας στις φάσεις, πολύτιμο εργαλείο χωρίς αμφιβολία.

στις 03/02/2017 23:39
Taso xaxaxaxaxa kopse ta ntoumania blameno... Den uparxei h Taelsi ston xarth kai uparxei o paok xaxacacaca... Oso gia ton Lampard PAIXTARA kai kalo paidi den thimame pote na ekane kati antiathlitiko osws na kanw lathos

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.