Πριμέρα Ντιβιζιόν: Περίπατος για Μπαρτσελόνα

22/1/2017 23:52
Με το MSN να βρίσκει δίχτυα, η Μπαρτσελόνα πέρασε με 4-0 από την έδρα της Εϊμπάρ και παραμένει στο κυνήγι της Ρεάλ, όντας στο -2 από την κορυφή με παιχνίδι περισσότερο από τη «βασίλισσα».

Σε περίπατο μετέτρεψε η Μπαρτσελόνα το εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Εϊμπάρ. Οι Καταλανοί πήραν εμφατική νίκη με 4-0 και διατηρήθηκαν στο -2 από την κορυφή.

Ο Ντένις Σουάρεθ αντικατέστησε τον τραυματία Μπουσκέτς και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με ωραίο σουτ εκτός περιοχής. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Σουάρες σημάδεψε το δοκάρι, όμως στο 50’ ο Ουρουγουανός έκανε τη σέντρα για τον Μέσι και ο Αργεντινός δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να «γράψει» το 2-0.

Στο 68' ήταν η σειρά του Λουίς Σουάρες να βρει δίχτυα, νικώντας σε τετ-α-τετ τον Γιοέλ, ενώ στις καθυστερήσεις ο Νεϊμάρ έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα, σκοράροντας το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα μετά τις 2 Οκτωβρίου.