Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επιστροφή στις νίκες με Ράμος η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Επιστροφή στις νίκες με Ράμος η Ρεάλ



Με δύο γκολ του Ράμος (το δεύτερο οφσάιντ), η Ρεάλ κέρδισε με 2-1 την Μάλαγα στο «Μπερναμπέου» και ξέφυγε με +4 από την 2η Σεβίλλη.

Επιστροφή στις νίκες για την Ρεάλ. Μετά από δύο σερί ήττες, η «βασίλισσα» επικράτησε με 2-1 της μαχητικής Μάλαγα στη Μαδρίτη και διεύρυνε στο +4 τη διαφορά από την 2η θέση.

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες με χαμένο τετ-α-τετ του Ρονάλντο (12’) και τσαφ του Μπενζεμά (15’). Από εκείνο το σημείο η Μάλαγα ανέβασε την απόδοση της και στο 16’ είχε δοκάρι με τον Τσόρι Κάστρο για να προηγηθεί στο «Μπερναμπέου».

Δύο λεπτά μετά ο Κάστρο επιχείρησε νέο σουτ, με τον Νάβας να διώχνει σωτήρια, ενώ στο 25’ ο Μαρσέλο τραυματίστηκε και έδωσε τη θέση του στον Ίσκο. Η Μάλαγα στέκονταν πολύ καλά στο ματς, όμως στο 35’ ο Ράμος έδωσε τη λύση για την Ρεάλ «γράφοντας» το 1-0 με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Κρόος. Ο αρχηγός «χτύπησε» ξανά στο 43’, καθώς μετά από φάουλ του Κρόος, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή, αν και το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί για οφσάιντ.

Στο φινάλε του ημιχρόνου η Ρεάλ «άγγιξε» και 3ο γκολ, καθώς ο Βιγιανουέβα (45’), προσπαθώντας να διώξει, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Η Μάλαγα γλίτωσε το 3-0 και στο 64’ επέστρεψε στο ματς, μειώνοντας σε 2-1 με σουτ του Ανιόρ από το ύψος του πέναλτι. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Νάβας γλίτωσε το 2-2, διώχνοντας στη γωνία του το σουτ του Φορνάλς.

Η Ρεάλ «άγγιξε» το 3-1 στο 75’ με τον Καμενί να διώχνει τη μπάλα στη γραμμή έπειτα από δικό του λάθος και εν συνεχεία να αποκρούει το σουτ του Ρονάλντο. Δευτερόλεπτα μετά ο Πορτογάλος σημάδεψε το δοκάρι της Μάλαγα, ενώ στο 81’ έχασε ακόμα μια ευκαιρία για να σκοράρει, με τον Καμενί να του λέει νέο «όχι» σε διαγώνιο σουτ. Στα εναπομείναντα λεπτά οι Ανδαλουσιανοί δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης και η Ρεάλ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΜΑΛΑΓΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 21/01/2017 19:55
μια ζωη ετσι! η γκολ οφσαιντ η μουφα πεναλτυ

στις 21/01/2017 19:57
πολυ μετρια αποδοση....ο αρχηγος εδειξε για ακομα μια φορα παθος και αποτελεσματικοτητα...ροναλντο ατυχος η μπαλα δεν τον ηθελε καθολου σημερα...νατσο απο τους εξαιρετικος

στις 21/01/2017 19:58
νατσο εξαιρετικος

στις 21/01/2017 20:35
Ποιος ηταν ατυχος ; ο γκευ σας;τι νικη πλεον η με πεναλτυ η με οφ σαιντ θα την παιρνετε κολοφαρδοι

στις 22/01/2017 01:25
ποποπο , ποσο τσουζει το ρεκορ των 40 παιχνιδιων...

στις 22/01/2017 05:00
με πεναλτυ η΄με οφσαιντ η'...με γκολ στο 90' που ποναει πιο πολυ και το ξερεις dim231064

στις 22/01/2017 18:04
Για εμενα σαν τον Ραμος δεν υπαρχει! Ο παικτης ειναι πανταχου παρων και ποναει την ομαδα!! Τρομερη κεφαλια.. αν και το δευτερο του ηταν οφσαιντ(πεντακαθαρο) ηταν παλι εκει σαν "επιθετικος"!

Ζινταν αλλαξε τον θεση με τον ανυπαρκτο πεναλντο που εχεις και κυνηγαει μπεκατσες!

Υ.Γ : Εαν μου αρεσει καπιος σαν παικτης στην ρεαλ αυτος ειναι ο Ραμος,Μπειλ και Μαρσελο! Πολυ δουλεια και κυριως βρωμικη για να καλυπτουν το 7αρι που ξινει τα αρχιδια του ολη την ωρα !

στις 22/01/2017 18:28
nickxa η Μπαρτσα δεν παει καλα φετος και το ξερουμε και πρωσοπικα δε με ποναει τιποτε σε σας ποναει οταν νικαει η ομαδα μου και γραφετε διαφορα.

στις 22/01/2017 19:46
Με τα δύο γκολ που πέτυχε απέναντι στη Μάλαγα, ο Σέρχιο Ράμος κατέλαβε την κορυφή των αμυντικών που έχουν χριστεί σκόρερ, από το 2010 μέχρι σήμερα στα πέντε μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα!

στις 22/01/2017 23:08
dim231064 εγω προσωπικα δεν γραφω διαφορα οταν χανει η ομαδα σου απλως σχολιαζω ηρεμα και οτι βλεπω,αλλα δεν μπορω να βλεπω μερικους να σχολιαζουν οτι μια ρεαλ μαδριτης χρειαζεται πεναλτι η' οφσαιντ για να κερδισει...λες και ειναι ο ολυμπιακος η' ο παναθηναικος!Πιτσιρικο genius ο ανυπαρχτος ο ροναλντο εχασε ενα τσουβαλι ευκαιριες το ειδες αυτο?Και γενικα ειδες το ματσ για να μπορεσεις να σχολιασεις?Συμφωνω μαζι σου οτι οι παραπανω ποδοσφαιριστες που ειπες ειναι απο τους παιχτες που ξεχωριζουν,αλλα θα προσθεσω και μοντριτσ,καρβαχαλ και την ηρεμη δυναμη και αλανθαστο πασαδορο τον κροος καλα παιζουν και αυτοι.Οσο για τον ροναλντο,αλλα και τον μεσσι να κανεις τον σταυρο σου που εισαι τυχερος...ειμαστε τυχεροι που τους βλεπουμε και αγωνιζονται και θα τους θυμομαστε μετα απο χρονια γιατι και οι δυο εχουν σπασει ολα τα ρεκορ που υπαρχουν στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο!

στις 23/01/2017 02:02
Κανω τον σταυρο μου ΜΟΝΟ για τον ΜΕΣΙ! Παικτης ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ! Δημιουργει ευκαιριες! Πανυγιριζει ΜΑΖΙ με την υπολοιπη ΟΜΑΔΑ σε γκολ ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ του! ΔΕΝ ειναι ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ! Ειναι απο αλλο πλανητη γενικα, κατι που δεν θα καταλαβει Μαδριλενος οπαδος!

Για εμενα προσωπικα δεν συγκρινεται αυτος ο "alien" με αλλον ΤΕΛΟΣ! Οποιος τον συγκρινει ειναι ΤΕΤΡΑΠΛΙΓΙΚΟΣ ή δεν τον εχει παρακολουθησει ΠΟΤΕ του!

Αστο ,ειναι συζητηση αλλου επιπεδου!

Να χαρω για τον Ροναλντο ομως ΓΙΑΤΙ? Οσα εχω δει απο αυτα που κανει ειναι τρισαθλιος! Και μην πειτε τι μαλακιες λεω!

Ας πω λιγα : Παταει παικτες εκτος φασης!, πεταει μπαλες πανω σε αντιπαλους!, Βριζει συμπαικτες του(ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ), Βαζει γκολ συμπαικτης του=μουτρωνει ,βριζει,πιθανως τον σκορερ δηλωνει ΕΓΩισμο!

Γενικα εντος γηπεδου ειναι αχωνευτος,δεν το λεω μονο εγω το λενε αρκετοι εως παρα πολλοι!

ΥΓ Τρισαθλιες τριμπλες που τον βλεπεις κι νομιζεις θα πεσει κατω και βλεπεις τον Μεσι να κανει σολο ΑΣΤΕ ΜΑΣ ΡΕ!

στις 23/01/2017 05:52
Σεβομαι την γνωμη σου που εχεις μια αδυναμια για τον μεσσι και εμενα μου αρεσει να τον βλεπω να παιζει,εχει κανει και ο αυτος ομως πολλα ασχημα πραγματα πατα στο youtube και θα δεις ποσες φορες εχει τσακωθει,εχει φτυσει,εχει μπλεξει και με το κρατος για διαφορες υποθεσεις κατι που δεν χρειαζεται για εναν μεσσι και αλλα...αυτα συμβαινουν σε ολους τους ποδοσφαιριστες...και ο ροναλντο εχει κανει διαφορα που δεν αρμοζουν σε τετοιο ποδοσφαιριστη αλλα δεν μπορεις να πεις οτι δεν εχει προσφερει τοσα χρονια ομορφες ποδοσφαιρικες στιγμες...τα στατιστικα γραφουν και στο τελος οταν κρεμασουν τα παπουτσια (που ευχομαι να αργησουν πολυ και οι δυο) τοτε θα δειξει ποιος ηταν στις λεπτομερειες καλυτερος!

στις 23/01/2017 05:55
αν και εγω ειμαι θαυμαστης του zidane,μην νομιζεις οτι ειμαι κανενας πορωμενος με ροναλντο και τετοια...οχι!

στις 23/01/2017 15:35
Θα σου πω κάτι σε σχέση με το οικονομικό των παικτών και συγκεκριμένα του Μέσι και του ροναλντο ! Δεν με νοιάζει τι κάνουν με αυτό ούτε πιος φταίει .. και ο ενας και ο άλλος χρωστάει εγώ ξέρω! Εγώ κρίνω με αυτό που βλέπω εντός γηπέδου και σου τα ανέφερα !

στις 23/01/2017 15:48
οκ!!

στις 24/01/2017 02:05
Se auta pou eipe o genius tha sumfwnisw o Ronaldo einai o klapsomounhs o idios faoul penalty telikes ola dika tou... Akoma kai na einai sumpaikths tou se pleonektikh thesh gia goal tha protimisei na sthlei thn mpala aout

Oso gia to protathlima tha to parei h Barca

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.