Έκανε το… ντάμπλ στα ατομικά βραβεία ο Ρονάλντο

Έκανε το… ντάμπλ στα ατομικά βραβεία ο Ρονάλντο



Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής για το 2016, αφού μετά τη «Χρυσή Μπάλα», ο Πορτογάλος κατέκτησε και το βραβείο της FIFA, το οποίο απονέμεται για πρώτη φορά μετά τη ρήξη της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας με το περιοδικό «France Football».

Το… ντάμπλ στα ατομικά βραβεία έκανε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Μετά τη «Χρυσή Μπάλα», ο Πορτογάλος σούπερ σταρ κατέκτησε και το βραβείο «Fifa Best Male Player», το οποίο απονέμεται από την Παγκόσμια Ομοσπονδία μετά τη διακοπή της συμφωνίας με το περιοδικό «France Football».

Ο 31χρονος επιθετικός, ο οποίος μέσα σε λίγες εβδομάδες στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης τόσο με τη Ρεάλ Μαδρίτης όσο και με την εθνική Πορτογαλίας, άφησε πίσω του τους Λιονέλ Μέσι και Αντουάν Γκριεζμάν και πρόσθεσε ακόμα μια ατομική διάκριση στο πλούσιο παλμαρέ του.



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 09/01/2017 21:33
και τρ θα ακολουθησουν τα σχολια των οπαδων μπαρτσα - ρεαλ η αλιως μεσσι-ροναλντο για το αν το αξιζε η οχι.. σαν ουδετερος εγω θα πω οτι το αξιζε.. παμε λοιπον

στις 09/01/2017 22:00
HALA MADRID

ataka ronaldo:Lupamai pou oi paixtes ths barchelona den einai edw shmera.

HAHAHAHHAHAHAHAAH THEOS

στις 09/01/2017 23:55
«Το 2016 ήταν η καλύτερη χρονιά στην καριέρα μου. Είχα πολλές αμφιβολίες αλλά τελικά νομίζω ότι τα τρόπαια μιλούν από μόνα τους. Κατάφερα ό,τι καλύτερο μπορούσα στις διοργανώσεις μετά από ό,τι κατέκτησα. Αυτή η επιτυχία είναι ανεπανάληπτη σε ατομικό επίπεδο. Απίστευτο, δεν θα τη ξεχάσω αυτή τη χρονιά. Σας ευχαριστώ όλους, δεν έχω να πω κάτι άλλο. Τα βραβεία αυτά μιλούν από μόνα τους. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος. Δυστυχώς που κάποιοι από την Μπαρτσελόνα δεν είναι εδώ, αλλά τους καταλαβαίνω», κατέληξε ο κ. ρονάλντο!

ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ Εντερ στον τελικο του Γιουρο και στου διατητη του ΤΣΟΥΛΟΥ ξερεις μονο!

Δεν θυμαμαι να πεταξε ποτε καμια μπιχτη ο Μεσι για σενα ρε μαλακοπουστα..! Ως 2ΟΣ παντα θα κρεμεσαι απο τα μπαλακια του ΚΟΝΤΟΥ!

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΣΗΚΩΣΑΝ ΤΡΟΠΑΙΑ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΕΣΣΙ και εσυ σηκωνεις τροποια στις πλατες των συμπαικτων σου!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ οτι ο Κριστιανο το μονο καλυτερο που μπορει να εχει αυτη την στιγμη απο τον Μεσι ειναι το ΣΩΜΑ! Αντε και καλυτερη μουρι με τοσο μπ

στις 09/01/2017 23:56
ΣΤΟ ΦΑΠΑΜΠΕΟΥ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ!

στις 10/01/2017 00:02
ουτε τον ιδιο τον μεσσι δεν τον ενοιαξε τοσο

στις 10/01/2017 00:27
xaxaxai megaliteri plaka xerete pia ine oti gia alous ta lei ali zorizonte k to xirotero ine pou de katalavenoun pos oti fthini dikeologia k na poune den pithoun kanena apla ektithonte olo k perisotero ...ta logia ine perita i dikeologies ine gia ta gomenakia k tous asxetous ala exete plaka xaxaxa kleo kala pou iparxoun pola kathisterimena k gelame me auta pou lene axxxaxa k telos hala madrid to megalitero seri aitito me ramos marcelo luka montrits cr7 fisika stin korifi sinexizoume me to treno ti poria mas exoume dromo akoma ...kai oxaoxaoxoaoxaxoxo

στις 10/01/2017 00:27
xexasa k kroos kalinixta

στις 10/01/2017 01:30
O Ramos eprepe na parei alla ti na perimeneis ap the fifa

στις 10/01/2017 07:49
pedia mi grafete greeklish

στις 10/01/2017 15:45
φιλε arias απο μπαλα και μονο τον ροναλντο τον βαζεις μια θεση πισω απο τον μεσι η υπαρχουν αλλοι 200ρια ποδοσφαιριστες ποιο πανω απο τον πορτογαλο? θελω την αποψη σου.

στις 10/01/2017 19:08
μεχρι το γιουρο τον εβαζα 9ο πισω απο τον μεσσι αλλα πηρε απο το χερακι την πορτογκαλ κ την εφτασε τελικο ασχετα αν δε μπορεσε να παιξει εκει και λογο αυτου τον εχω πλεον 8ο κ 9ο τον μεσσι αλλα πολυ μικρη η διαφορα οι υπολοιποι που ειναι πιο μπροστα απο αυτους τους 2 ειναι ο ζινταν ο ρονι ο πελε ο μπεστ ο ντιεγκιτο ο κροιφ και το φαινομενο την 10αδα κλεινει ο ριβαλντο

στις 10/01/2017 19:09
στο τελος της καριερας τους ομως θα εχω 1 ολοκληρομενη αποψη μπορει να τους περασουν ολους μπορει να μεινουν ετσι μπορει να ξαναλλαξει η θεησ μεταξυ τους εχουν αρκετα χρονια να παιζουν ακομα ευτιχως ( καμια 10ρια πιστευω μπορουν εστω κ απο παγκο να μπαινουν )

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.