Σχολιαστής Sky Sports για Σίλβα: «Και εγώ παίρνω πρωτάθλημα με Ολυμπιακό» (video)

Σχολιαστής Sky Sports για Σίλβα: «Και εγώ παίρνω πρωτάθλημα με Ολυμπιακό» (video)



Η πρόσληψη του Μάρκο Σίλβα στη θέση του προπονητή στη Χαλ αποτέλεσε θέμα συζήτησης σε εκπομπή του «Sky Sports», με τον τηλεσχολιαστή, Πολ Μέρσον να αναφέρεται με περιφρονητικά σχόλια για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Φωτιές άναψε στο πάνελ του «Sky Sports» η συζήτηση σχετικά με την πρόσληψη του Μάρκο Σίλβα στην Χαλ. Αρκετοί στο νησί δεν βλέπουν με καλό μάτι την παρουσία του πρώην τεχνικού του Ολυμπιακού, με τον Πολ Μέρσον να ισχυρίζεται πως δεν δίνονται ευκαιρίες σε Βρετανούς προπονητές.

Η συζήτηση ξεκίνησε από το γεγονός ότι η διοίκηση της Χαλ επέλεξε έναν προπονητή από το εξωτερικό χωρίς ιδιαίτερο βιογραφικό, με τον παρουσιαστή της εκπομπής, Τζεφ Στέλινγκ να αναφέρει ότι ο Σίλβα κατέκτησε το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό.

Ο Μέρσον αντέδρασε άμεσα στο συγκεκριμένο σχόλιο αναφέροντας: «Κι εγώ μπορώ να κατακτήσω το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό. Το έχουν κάνει 100 φορές. Γιατί πρέπει πάντα να παίρνουμε ξένους προπονητές και να μη δίνουμε την ευκαιρία σε Βρετανούς;».

Στη συνέχεια, ο Τζεφ Στέλινγκ στάθηκε στο γεγονός ότι ο Μάρκο Σίλβα είχε 17 διαδοχικές νίκες με τον Ολυμπιακό, κάτι που εξόργισε και πάλι τον Μέρσον:

«Θα έπρεπε να σε νοιάζει η ποιότητα του πρωταθλήματος. Αυτό μπορεί να συμβεί στον Ολυμπιακό. Ρώτα όποιον θες, αυτό μπορεί να συμβεί στον Ολυμπιακό. Μπορείς να μου πεις με ποιον θα παίξει ο Ολυμπιακός σε δύο μήνες; Εκεί φτιάχνουν το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μήνα με το μήνα! Τόσο κακό είναι το πρωτάθλημα».




Ομάδες που αφορά: ΧΑΛ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 08/01/2017 19:32
O kosmos to xei toumpano

στις 08/01/2017 19:58
Η ειδηση ποια ειναι; Οτι το πρωταθλημα μας θεωρειται κατωτερο;Λες και δν το ξεραμε

στις 08/01/2017 20:00
Βεβαια το'χει τουμπανο...οτι δηλαδη ο Ολυμπιακος ειναι η μονη ομαδα στην Ελλαδα που ξεχωριζει και δεν εχει εναν αντιπαλο τουλαχιστον ισαξιο για να μπορει να υπαρχει μια ποιοτητα στο πρωταθλημα...

στις 08/01/2017 20:02
...αν αφαιρεσεις για παραδειγμα απο το πρωταθλημα της Ισπανιας την Ρεαλ,την Ατλετικο κ την Σεβιλλη δεν θα κανει παρτυ η Μπαρτσα?

στις 08/01/2017 20:04
...αυτοματως πεφτει η ποιοτητα...καπως ετσι αλλα σε μικροτερη κλιμακα γινεται και στην Ελλαδα...επομενως ναι και ο Μερσον παιρνει πρωταθλημα με τον Ολυμπιακο

στις 08/01/2017 20:27
ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΙ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ?

στις 08/01/2017 20:48
εδω την πουτανα την φτυνουν και αυτη λεει οτι βρεχει........

στις 08/01/2017 22:34
Αυτό που λέει, είναι να δίνονται ευκαιρίες σε δικούς τους προπονητές.

Τα απαξιωτικά σχόλια δεν αφορούν τον Ολυμπιακό, αλλά συνολικά το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δυστυχώς έχει δίκιο.

Όσον αφορά τις ευθύνες για την κατάντια μας, ανήκουν σε όλους. Και στους υπόλοιπους που δήθεν διεκδικούν τον τίτλο κλαψομουνιάζοντας για παράγκες και στημένα, αλλά και στον Ολυμπιακό που έχει καταστρέψει πολλά ταλέντα, που ενώ θα μπορούσαν να φανούν κάπου αλλού, τα αγοράζει χωρίς να τα χρησιμοποιεί, τα δίνει δανεικά δεξιά κι αριστερά μέχρι που χάνονται.

Κάποτε, ο Σαββίδης είχε πει ότι και την Μπαρτσελόνα όπως είναι να φέρει μεταγραφή στον ΠΑΟΚ, θα βγει δεύτερος! Υπερβολή τεράστια σίγουρα, αλλά δείχνει και το κλίμα ηττοπάθειας που έχει καλλιεργηθεί στους αντιπάλους του Ολυμπιακού από την χρόνια ευνοϊκή του μεταχείριση.

Τέλος, οι δικαιολογημένες αυτές απαξιωτικές δηλώσεις δείχνουν ότι το να πανηγυρίζεις τίτλους ελληνικού πρωταθλήματος σε κάνουν γραφικό.Μόνο εσύ που το παίρνεις το θέλεις!

στις 09/01/2017 03:50
και χωρις προπονητη περνει πρωταθλημα

στις 09/01/2017 09:06
φανταστειτε, μας καταλαβαν και στο εξωτερικο!

στις 09/01/2017 13:18
BALANTZAS-ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΙΚΑΝΗ ΟΜΑΔΑ,ΑΝΙΚΑΝΟ ΠΡΟΕΔΡΟ,ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.

στις 10/01/2017 01:18
Ρε χέστηκα για τον πρόεδρο! Το έχω ξαναγράψει, ποτέ, κανένας πρόεδρος ομάδας δεν μου ήταν συμπαθής ή ανεκτός!

Παίκτες και ομάδα έχω, όχι σπουδαία πράγματα, αλλά για ελληνικό πρωτάθλημα μια χαρά είναι. Μια θέση από δύο μέχρι πέντε την έχουν σίγουρη.

Ο Άγγλος που τα λέει αυτά πονάει κι αυτός; Ίσως, με τόσα που έχουν υποφέρει από τον Ολυμπιακό ομάδες όπως η Μάντσεστερ, η Λίβερπουλ, η Άρσεναλ...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.