Νέο γκολ για Μήτρογλου στην Πορτογαλία

Συνεχίζει σταθερά την επαφή του με τα δίχτυα ο Κώστας Μήτρογλου, πετυχαίνοντας το 11ο φετινό του γκολ στη νίκη της Μπενφίκα με 2-0 επί της Βιτόρια Γκιμαράες.

Φουριόζος έχει μπει το 2017 ο Κώστας Μήτρογλου. Ο Έλληνας επιθετικός βρήκε δίχτυα και στο δεύτερο επίσημο παιχνίδι της Μπενφίκα για το 2017, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στην εκτός έδρας νίκη «αετών» με 2-0 επί της Βιτόρια Γκιμαράες.

Ο 28χρονος επιθετικός έκανε το 2-0 στο 42ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή, αξιοποιώντας την όμορφη ασίστ του Ζονάς, ο οποίος είχε ανοίξει το σκορ στο 19ο λεπτό. Με τη νίκη η Μπενφίκα έφτασε τους 41 βαθμούς, όντας προσωρινά με +7 στην κορυφή από την 2η Πόρτο, που δοκιμάζεται στην έδρα της Πάσος Φερέιρα.

Ομάδες που αφορά: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΜΠΕΝΦΙΚΑ