Πριμέρα Ντιβιζιόν: Φινάλε α λα Ράμος!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Φινάλε α λα Ράμος!

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΚΑΣΙΜΑ


Με τον Ράμος να δίνει ξανά τη λύση με γκολ στο 90+2’ η Ρεάλ κέρδισε με ανατροπή (3-2) την Λα Κορούνια στο «Μπερναμπέου» και διατήρησε την διαφορά έξι βαθμών από την Μπαρτσελόνα! Έγραψαν ιστορία οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν.

Είναι ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής και το απέδειξε ξανά! Χάρη σε γκολ του Σέρχιο Ράμος στο 90+2’ η Ρεάλ κέρδισε με 3-2 την Λα Κορούνια στο «Μπερναμπέου» και παρέμεινε αήττητη για 35 σερί παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις, κάνοντας νέο ρεκόρ συλλόγου!

Ο Ζινεντίν Ζιντάν επέλεξε να ξεκουράσει αρκετούς παίκτες, αφήνοντας εκτός αποστολής τους Ρονάλντο, Μόντριτς και Μπενζεμά, ενώ εκτός ενδεκάδας ήταν οι Μαρσέλο, Βαράν και Κόβατσιτς. Οι αρκετές αλλαγές φάνηκε να επηρεάζουν την Ρεάλ, αφού η «βασίλισσα» δυσκολεύονταν να βρει τα πατήματα της και η Λα Κορούνια είχε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Στο 29’ ο Νάβας απόκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Μπόρχες, ενώ στο 35’ ο άσος της Λα Κορούνια σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά.

Η Ρεάλ είχε φλύαρη κατοχή και η μοναδική μεγάλη της ευκαιρία στο πρώτο μέρος ήρθε στο 30’, με τον Χάμες να αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Τίτον. Ωστόσο στο ξεκίνημα της επανάληψης (50’) ο Μοράτα έδωσε τη λύση για τους «μερένχες» «γράφοντας» το 1-0 με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή.

Η Λα Κορούνια όχι μόνο δεν πτοήθηκε αλλά μέσα σε δύο λεπτά έφερε… τούμπα το ματς χάρη σε δύο γκολ του Χοσέλου (63’, 65’) στην αντεπίθεση. Η Ρεάλ δεν έβρισκε λύση ώσπου στο 84’ ο νεοεισελθόντας Μαριάνο σκόραρε με τρομερή κεφαλιά μετά από σέντρα του Βάθκεθ, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 2-2.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στις καθυστερήσεις, δηλαδή στην ώρα δράσης του Σέρχιο Ράμος… Στο 90+2’ ο Κρόος εκτέλεσε κόρνερ και ο Ισπανός αμυντικός με δυνατή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, λυτρώνοντας την ομάδα του! Το 3-2 ήταν γεγονός και η Ρεάλ διατήρησε το +6 από την 2η Μπαρτσελόνα, κάνοντας ρεκόρ συλλόγου με 35 παιχνίδια δίχως ήττα!




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΚΑΣΙΜΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.057.0017.001.203.15114.96
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.302.9011.501.821.68
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.351.858.25

Σχολιασμός

11 σχόλια:

[+]  t4sos στις 10/12/2016 23:45

στις 10/12/2016 23:50
χααχαχαχαχαχαχχ , εγω να δεις ...

στις 11/12/2016 00:14
παιδια τι σημαινει η λεξη ηττα?ΣΕΡΧΙΟΟΟΟΟΟ ΡΑΑΑΑΜΟΟΟΟΟΣ...απλα!!!

στις 11/12/2016 00:56
mages tragodia neos ios exi iselthi ston planiti mas prota krousmata irthan apo barkeloni prokaloun elafra kai megala egefalika filaxtite to mono pou prepi na kanete ine na mi vlepete real an den iste opadi tis megali epistimones anaferonoun ton io os sergio ramos 4 megali prosoxi kai prosoxi k sto krio -6 tha paramini arketa akoma ....xoxoaoaxoaoaxoaoxaxoaoooaoxxaooa kleo oxaoaxoaoxoaooaooaxoaaooaxoaxoax ramossssssssssssssssssssssssssssssss4

στις 11/12/2016 01:19
Βλεπω μερικα ποστ απο οπαδους της Ρεαλ σε αρθρα του fb και τωρα εδω ενα σχετικα με την κεφαλια του Ραμος στο 90+ και λενε " Μπαρτσελονακια πονατεεεεε?", "Ο μπαμπας σας Ουεφαλονες" ," -6 δεν σας βλεπουμε" και κατι τετοια του τυπου ΠΟΝΟΣ!

Ενταξει,εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι παιζατε με Λα κορουνια βεβαια με αρκετες απουσιες (εκτος του ροναλντο που και να παιζε πιστευω γκολ δεν θα εβαζε)αλλα ηταν Λα κορουνια δεν ηταν καμια υπερομαδα για εσας που ειστε ομαδαρα και το εννοω!!! Το να περνεται νικες στο παρα πεντε ειναι επιπονο και αφηνει ερωτηματικα για την συνεχεια αλλα τι λεω ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΕΙΣΑΣΤΕ!

Υ.Γ Απολαυστε τετιους παικτες , διασκεδαστε με τα κατορθωματα τους(Ραμος κτλπ) ,επικροτηστε τους αλλα μην αναφερεστε για αντιπαλους γιατι αυτο δηλωνει τι πονατε!

Ευχαριστω και παρακαλω να απαντησετε πριν το διαβασετε ή απαντηστε χωρις να το εχετε διαβασει!

στις 11/12/2016 01:29
Genius roufa to kauli tou Ramos kai -6 pros to paron kai exeis kai th real ektos

στις 11/12/2016 01:32
Thelw ola ta mats h real na ta pernei sto 90 na tou mpainei olo mesa tou genius kai na ponaei

στις 11/12/2016 02:19
τζινιους λογικο ειναι να χερονται με την νικη της ομαδας τους κ ας μην ειναι υπερομαδα η λα κορουνια σε θυμαμαι κ εσενα την τριτη π παιζατε με γκλαντμπαχ να ειχες τρελαθει με την νικη σας κ ας μην ειναι καμια υπερομαδα η γκλαντμπαχ νταξει μπορει να το παρακανουν κ αυτοι με την κεφαλια του ραμος κ ολα αυτα αλλα ιναι συχνο φαινομενο πλεον .. απλα αραξτε ρε μαγκες μην υποστηριζεται κανεναν αυτοι υποστηριζουν εσας ? οχι ουτε που σας ξερουν αραξτε δειτε μπαλιτσα με πολλα γκολ κ θεαμα απλα καλμα

στις 11/12/2016 02:19
ειναι*

στις 11/12/2016 12:24
Ο ραμος ειναι ο παικτης bazzer beater!

στις 12/12/2016 01:27
POUTSAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

HALA MADRID ME 11 CL KAI 32 PRWTATHLIMATA APO TO 1932 EWS 2012

O CR7 SPAEI KATHE XRONO REKOR KAI O MEESSSSSIIII EMETOOOOOOO

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.