Κύπελλο Ελλάδας: Πράσινη κατρακύλα…

Κύπελλο Ελλάδας: Πράσινη κατρακύλα…



Ο ΟΦΗ της Football League κέρδισε με ανατροπή (2-1) τον Παναθηναϊκό στη... λασπομαχία του «Γεντί Κουλέ» και οι «πράσινοι» βρίσκονται πλέον με το ένα πόδι εκτός Κυπέλλου.

Κατρακύλα δίχως σταματημό για Παναθηναϊκό! Παρότι προηγήθηκαν στο σκορ, οι «πράσινοι» ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» και κινδυνεύουν να αποκλειστούν από τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου.

Το γκολ του Μπέργκ στο 31ο λεπτό έχτισε τις βάσεις για τη νίκη του «τριφυλλιού», ωστόσο στην επανάληψη οι Κρητικοί εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και έκαναν την ανατροπή με Χαντί (70’ πεν.) και Ογκμποε (84’).

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται την τελευταία θέση του ομίλου με ένα βαθμό και δεν κρατάει την τύχη στα χέρια του. Συγκεκριμένα, εάν ο Ηρακλής με τον ΟΦΗ μείνουν ισόπαλοι την τελευταία αγωνιστική και ο Παναθηναϊκός δεν χάσει από τον Απόλλωνα, τότε Ηρακλής και ΟΦΗ περνούν στην επόμενη φάση.

Το «τριφύλλι» με οποιοδήποτε αποτέλεσμα εκτός από νίκη του μένει εκτός, ενώ σε περίπτωση που υπάρξει νικητής στο ΟΦΗ - Ηρακλής, τότε θα μετρήσει η διαφορά τερμάτων. Η ομάδα του Στραματσόνι είναι στο -4 από τον Ηρακλή και στο -1 από τον ΟΦΗ.

Η βαθμολογία του ομίλου:

1) Ηρακλής 4 (3-0)

2) ΟΦΗ 3 (2-2)

3) Απόλλων Σμύρνης 3 (1-3)

4) Παναθηναϊκός 1 (1-2)

Η επόμενη αγωνιστική:

ΟΦΗ - Ηρακλής (13/12)

Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός



Ομάδες που αφορά: ΟΦΗ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 30/11/2016 22:08
Στηρίζουμε τον προπονητήρια και την πρόεδραρα μας δεξί χέρι του Βαγγελα

στις 30/11/2016 22:11
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΜΙΛΑΡΑ. ΜΟΝΟ ΟΦΗ!!!

στις 30/11/2016 22:12
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΡΕΣΒΗ ΠΟΥΤΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ;

στις 30/11/2016 22:21
ΑΛΗΤΕΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗ Γ/ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ

στις 30/11/2016 22:26
Αυτο ηταν το τελος του στραπατσονι

στις 30/11/2016 22:27
Δεν ειναι υπεύθυνος ο Στραματσονι για τα 5 σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα ! Άλλος εχει την ευθύνη.

στις 30/11/2016 22:30
Χαχα ανατροπη παοκ και παο και χ η αεκ.....καλα..........

στις 30/11/2016 22:30
Αντε και ο θρυνος αυριο

στις 30/11/2016 22:37
Παλι καλα που δεν ειδα το πρασινο τσιρκο.Ντροπη και μονο.Αυτο εχω να πω

στις 30/11/2016 22:43
Με τετοια χαλια που εχετε ρε βαζελες ουτε να σας κοροιδεψουμε δεν εχουμε κουραγια.. αρκει να δει κανεις τις φατσες των βαζελων φιλων του...

Υ.γ: μεσα σε λιγες μερες ολοι οι εξυγιαντες εχουν φερει πολυ "παραξενα αποτελεσματα"... καραμπαμ κανει του μπαοκακου... εδω ανατροπη... βεβαια η αεκ εφερε χ με ισοδυναμη ομαδα ..

στις 30/11/2016 22:47
ΟΣΦΠ-ΚΑΣΣΙΟΠΗ 0-0 ΜΕ ΟΧΙ ΓΚΟΛ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΕΝΤΟΣ ΜΕΤΑ ΚΑΜΙΑ 40ΑΡΙΑ ΜΑΤΣ, ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-4 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Κ ΣΥΝ 7, ΑΡΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ 3-3 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ 1-3, ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΑΕΚ 2-2 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ 0-2, ΟΦΗ-ΠΑΟ 2-1 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ 0-1. ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΛΑ Η ΝΟVΑ Κ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΟ Κ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ ΣΤΟ ΕΜΟΡΦΟ ΕΛΛΑΝΤΑ. ΠΛΕΟΝ Κ ΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ

[+]  stasoumugdala στις 30/11/2016 22:47

[+]  Hannibal_Lecter στις 30/11/2016 22:51

στις 30/11/2016 22:52
Milise k o poutanas gios o larisaios gia stimena. Gamo tis manes olon ton larisaiwn. Aris, Iraklis kai Larisa na pate sto diaolo 8elo. Gamo tis paragkes sas! Aftoi oi 3 rimaxane to elliniko podosfero tosa xronia aftes didaxane stimena mats.

στις 30/11/2016 22:57
μου την δινουν οι γαυροι που οποια ομαδα χανει απο τις μεγάλες πρέπει να σχολιάσουν δεν βλέπουν τα χάλια τους ΚΥΡΙΕ ΒΡΕΤΖΟ βγήτε και μιλήστε στον λαό του γαύρου να μάθουν την πικρή αλήθεια.

και όχι μόνο για τους γαύρους για όλους τους φιλάθλους-οπαδούς βλέπετε ότι δεν πάει πουθενά όλα γίνονται για το στοίχημα κανέις γήπεδο και κανείς nova να πάνε να γαμηθούν χοντρε αλαφούσκα και τίγρη τον μπούλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο...ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΟΥΕΦΑ...

στις 30/11/2016 23:00
Στάσου μύγδαλα κάνε και κανά διάλειμμα για τσιγάρο μην την παίζεις σερί εικοσοτετράωρα γιατί σε βλέπω να καταλήγεις σαν τον πίθηκο και συνάδελφο σου Τάκη Τσουκαλά

στις 30/11/2016 23:34
Jordan.. σε ποναει η αληθεια..;

στις 01/12/2016 00:38
hanibalotetoie salta kai gamisoy re malakistiri.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 01/12/2016 00:48
τα λεφτα ειναι πολλα....και ειδικα αν το παιζεις 2ημιχρονο 1 ασσο τελικο... μας δουλευουν κανονικοτατα!!

στις 01/12/2016 09:11
ξυπνηστε ρε σας δουλευουν τερμα το στοιχημα τερμα το γηπεδο

στις 01/12/2016 13:36
15/02/2015 ΟΦΗ-ΠΑΟ 1/2 30/11/2016

ΟΦΗ-ΠΑΟ 2/1

ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΟΚ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ 1/2 2 ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2013 2014 2016 ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΖΩΑ ΑΚΟΜΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΙΡΚΑ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

στις 01/12/2016 22:10
ola stimenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

στις 02/12/2016 12:51
Μας κοροιδεύετε για τη Λάρισα αλλά πήρατε τα αρχίδια του ΟΦΗ τώρα κατακαημένοι. Βουλώστε το τώρα πια και καθήστε φρόνιμα.

στις 02/12/2016 15:11
Ο Οφη ειναι μεγαλυτερη ομαδα απο το γλυφτη της Αθηνας κουγια.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.