Η Νασιονάλ ζητάει να απονείμουν στην Σαπεκοένσε τον τίτλο!

Η Νασιονάλ ζητάει να απονείμουν στην Σαπεκοένσε τον τίτλο!



Η Ατλέτικο Νασιονάλ ζήτησε από την διοργανώτρια αρχή να απονείμει το Κόπα Σουνταμερικάνα στην Σαπεκοένσε, προκειμένου να τιμήσει έτσι την μνήμη των αδικοχαμένων μελών του συλλόγου.

Σε μία συγκινητική κίνηση προχώρησε η ομάδα της Ατλέτικο Νασιονάλ, η οποία αναμένονταν να αντιμετωπίσει την Σαπεκοένσε στον τελικό του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Η βραζιλιάνικη ομάδα δεν έφτασε ποτέ στο Μεντεγίν για το πρώτο από τα δύο παιχνίδια, αφού το αεροπλάνο που επέβαινε η αποστολή συνετρίβη λίγο έξω από την πόλη, σκορπώντας το θάνατο σε 76 επιβάτες.

Έτσι, η Ατλέτικο Νασιονάλ πρότεινε στην διοργανώτρια αρχή να απονείμει τον τίτλο στην Σαπεκοένσε προκειμένου να τιμήσει την μνήμη των αδικοχαμένων μελών!



Ομάδες που αφορά: ΝΑΣΙΟΝΑΛ, ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 29/11/2016 15:01
ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ

στις 29/11/2016 15:07
Bravo National, sugxarhthria gia thn kinhsh sas na timisete thn mnhmh twn adikoxamenwn. Ayto deixnei megaleio psixis

[+]  lucadirisio στις 29/11/2016 15:09

στις 29/11/2016 15:22
ρε loucadirisio αφου σε χαλαει ξεκινα ηλεκτρονικο μηπως παρεισ τα ισια σου αντε τρελο μου αγορι!

στις 29/11/2016 15:37
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 29/11/2016 16:01
Μπραβο στην Νασιοναλ για την σκεψη,οσο για τον Λουκαντιρισιο παλη λιγμενα ψωνισε.

[+]  lucadirisio στις 29/11/2016 16:08

στις 29/11/2016 16:22
Bravo alania RESPECT

στις 29/11/2016 16:36
Φιλε lucadirisio δεν πιστευω σε καποια θρησκεια αλλα αυτο που υπαινισσεσαι ειναι αστοχο.Το οτι ηταν νεοι γεματοι ονειρα δεν σου περασε απο το μυαλλο;Το οτι ειχαν οικογενεις;;Το οτι πηγαιναν γεματοι χαμογελα να παιξουν τελικο;Ουτε αυτο το σκεφτηκες..Το οτι ενας ποδοσφαιριστης που πεθανε εμαθε πριν λιγες μερες οτι θα γινει πατερας ,αυτος δεν ειναι λογος στεναχοριας;;Δηλαδη οι θρησκοι θα επρεπε να χαιρονται για ολα αυτα ε;

στις 29/11/2016 16:49
Αυτο θα πει fair play...

[+]  lucadirisio στις 29/11/2016 17:22

στις 29/11/2016 17:51
diavasate ti lei ligo exo apo tin poli dld eftanan poso tragiko se ligaa lepta ha prosgionotan k poses ales leptomeries gia na pethanoun oles autes i psixes opos i apekrousi tou terma sto teleuteo deuterolepto poou tous pige teliko pou an empene apla den ekanan auto to taxidi k posa ala apla theos den iparxi telos......

στις 29/11/2016 17:55
ρισπεκτ

στις 29/11/2016 18:16
r.i.p se olus tus nekrus,ala o titlo na aponemi8i stn aek

στις 29/11/2016 19:02
μπραβο τους

στις 29/11/2016 19:10
λοιπόν όσοι είναι άθεοι ειναι δικαίωμά τους!!!! κατά τι γνώμη μου όσοι είναι άθεοι απλα δεν έχουν εξηγήσει για τίποτα πάνω σε αυτον τον πλανήτη !!! έμενα μου προκαλεί θλίψει που οσοι ειναι άθεοι νομίζουν οτι οσοι πιστεύουν είναι ηλίθιοι και πρόβατα που τους καθοδηγούν!!!! ανόητοι αν ανοιγατε τα μάτια σας θα βλέπατε πως οχι άπλα θεός υπάρχει αλλα αποδεικνύεται κάθε μέρα η ύπαρξη του απο αμέτρητες ιστορίες ανθρώπων που τον είδαν!!! αν σας είναι δύσκολο να πιστέψετε στο ευαγγέλιο δείτε ταινίες διαβάστε βιβλία, μπείτε στο youtube

στις 29/11/2016 20:48
8anatos stus a8eous dn exun dikeoma na zun

στις 29/11/2016 21:27
Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Τῶν Ἁγίων ὁ χορός, εὗρε πηγὴν τῆς ζωῆς καὶ θύραν Παραδείσου, εὕρω κἀγώ, τὴν ὁδὸν διὰ τῆς μετανοίας, τὸ ἀπολωλὸς πρόβατον ἐγώ εἰμι· ἀνακάλεσαί με, Σωτήρ, καὶ σῶσόν με.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Ὁ πάλαι μέν, ἐκ μὴ ὄντων πλάσας με, καὶ εἰκόνι σου θείᾳ τιμήσας, παραβάσει ἐντολῆς δὲ πάλιν με ἐπιστρέψας εἰς γῆν ἐξ ἧς ἐλήφθην, εἰς τὸ καθ' ὁμοίωσιν ἐπανάγαγε, τὸ ἀρχαῖον κάλλος ἀναμορφώσασθαι.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Εἰκών εἰμι, τῆς ἀρρήτου δόξης σου, εἰ καὶ στίγματα φέρω πταισμάτων, οἰκτείρησον τὸ σὸν πλάσμα, Δέσποτα, καὶ καθάρισον σῇ εὐσπλαγχνίᾳ, καὶ τὴν ποθεινὴν πατρίδα παράσχου μοι, Παραδείσου πάλιν ποιῶν πολίτην με.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου. Ἀνάπαυσον, ὁ Θεὸς τους δοῦλους σου, καὶ κατάταξον αυτους ἐν Παραδείσῳ, ὅπου χοροὶ τῶν Ἁγίων, Κύριε, καὶ οἱ δίκαιοι ἐκλάμψουσιν ὡς φωστῆρες, των κεκοιμημένων δούλων σου ἀνάπαυσον, παρορῶν αὐτων πάντα τὰ ἐγκλήματα.

στις 30/11/2016 03:18
pios malakas m kane +1

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.