Όλοι στο πλευρό της Σαπεκοένσε: Προσφέρουν δανεικούς και ζητούν την εξαίρεση της από ενδεχόμενο υποβιβασμό!

Όλοι στο πλευρό της Σαπεκοένσε: Προσφέρουν δανεικούς και ζητούν την εξαίρεση της από ενδεχόμενο υποβιβασμό!



Με επιστολή τους στην βραζιλιάνικη ομοσπονδία, οι ομάδες της χώρας ζητούν της παραμονής της Σαπεκοένσε στο πρωτάθλημα για τρία χρόνια ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων, ενώ είναι πρόθυμες να δώσουν όλες από έναν-δύο δανεικούς χωρίς κόστος, ώστε να φτιάξει ομάδα για το 2017.

Η τραγωδία της Σαπεκοένσε έχει συγκλονίσει ολόκληρο τον κόσμο και οδήγησε την κυβέρνηση της Βραζιλίας να κηρύξει τριήμερο Εθνικό πένθος.

Μετά τη συγκινητική κίνηση της Ατλέτικο Νασιονάλ να ζητήσει την απονομή του Κόπα Σουνταμερικάνα στην βραζιλιάνικη ομάδα, οι ομάδες του πρωταθλήματος της χώρας έστειλαν υπογεγραμμένη αίτηση στην βραζιλιάνικη ομοσπονδία με την οποία ζητούν τα εξής:

Την παραμονή της Σαπεκοένσε στην πρώτη κατηγορία για τρία χρόνια ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων, καθώς και την παραχώρηση δανεικών χωρίς κόστος, προκειμένου η ομάδα να ορθοποδήσει και να μπορέσει να φτιάξει ανταγωνιστικό σύνολο ενόψει του νέου πρωταθλήματος.



Ομάδες που αφορά: ΕΘΝΙΚΟΣ, ΝΑΣΙΟΝΑΛ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 29/11/2016 18:29
τζαβελινηο καλως ηρθεσ στη σαπεκοενσε

[+]  t4sos στις 29/11/2016 18:30

[+]  lucadirisio στις 29/11/2016 18:31

[+]  Skalwma στις 29/11/2016 18:42

στις 29/11/2016 18:43
Pablo δε νομιζω να παει πουθενα αλλου πλεον εχει στιγματιστει(2 φορες περικαλω Ιβιτς και Αγγελος)...Λουκαντιρισιο α)βγαλε αυτο το τιμημενο σημα..β)Ουτε εδω ρε μπαγλαμα δε δειχνεις λιγο ανθρωπος???

στις 29/11/2016 19:09
Τρομερη κινηση... μπραβο τους...

στις 29/11/2016 19:13
1.ακομα και σε τετοιο θεμα σε ορισμενους τα ΣΚΑΤΑ που εχετε στο κεφαλι δεν λενε να σας αφησουν ησυχους και να δειξετε τον ελαχιστο σεβασμο..

2. Αληθεια υπαρχει κανεις που να πιστευει οτι θα φυγει ο τζαβελλας και οχι ο βλακας ο ιβιτς..; χαχαχαχαχα μαυρα μεαανυχτα εχετε ορισμενοι.. στην λεοφωρο που θα αρπαξει κανενα τριμπαλο θαναι και το τελευταιο ματς του σερβου που την ειδε και προπονητης..

[+]  haorig21 στις 29/11/2016 21:11

στις 29/11/2016 21:26
Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Τῶν Ἁγίων ὁ χορός, εὗρε πηγὴν τῆς ζωῆς καὶ θύραν Παραδείσου, εὕρω κἀγώ, τὴν ὁδὸν διὰ τῆς μετανοίας, τὸ ἀπολωλὸς πρόβατον ἐγώ εἰμι· ἀνακάλεσαί με, Σωτήρ, καὶ σῶσόν με.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Ὁ πάλαι μέν, ἐκ μὴ ὄντων πλάσας με, καὶ εἰκόνι σου θείᾳ τιμήσας, παραβάσει ἐντολῆς δὲ πάλιν με ἐπιστρέψας εἰς γῆν ἐξ ἧς ἐλήφθην, εἰς τὸ καθ' ὁμοίωσιν ἐπανάγαγε, τὸ ἀρχαῖον κάλλος ἀναμορφώσασθαι.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου.

Εἰκών εἰμι, τῆς ἀρρήτου δόξης σου, εἰ καὶ στίγματα φέρω πταισμάτων, οἰκτείρησον τὸ σὸν πλάσμα, Δέσποτα, καὶ καθάρισον σῇ εὐσπλαγχνίᾳ, καὶ τὴν ποθεινὴν πατρίδα παράσχου μοι, Παραδείσου πάλιν ποιῶν πολίτην με.

Εὐλογητὸς εἶ, Κύριε, δίδαξόν με τὰ δικαιώματά σου. Ἀνάπαυσον, ὁ Θεὸς τους δοῦλους σου, καὶ κατάταξον αυτους ἐν Παραδείσῳ, ὅπου χοροὶ τῶν Ἁγίων, Κύριε, καὶ οἱ δίκαιοι ἐκλάμψουσιν ὡς φωστῆρες, των κεκοιμημένων δούλων σου ἀνάπαυσον, παρορῶν αὐτων πάντα τὰ ἐγκλήματα.

στις 29/11/2016 21:41
Ο θεός να τους συγχωρέσει και να αναπαύσει τις ψυχές τους...ένα μεγάλο ΚΡΙΜΑ και μια μεγάλη προσευχή από έναν αμαρτωλό.

στις 29/11/2016 22:03
Kalo paradiso palikaria .... oi skatopsixh pou to diakomodoun iq radikiou exete palio poustes... kalo paradiso kai euxome na mn 3ana thrinish o athlitismos ... apo tn proti tou aeroskafous tis megalh torino tous mpempides tou 84 ( an thimame kala) kai pola akoma ..... Ta logia einai perita ....

στις 29/11/2016 22:18
Kalo paradiso

στις 29/11/2016 22:56
Το 1948 η Τορίνο, την δεκαετία του 60 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την δεκαετία του 80 η Καϊράτ Άλμα Άτα και η Αλιάνσα Λίμα, την δεκαετία του 90 η εθνική ομάδα της Ζάμπια και τώρα η Σαπεκοένσε. Αυτές είναι οι έξι αεροπορικές τραγωδίες που στιγματίζουν το παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Ας μου συγχωρεθεί το αν ξεχνάω κάποια ακόμη, μακάρι φυσικά να μην υπάρχει, και να μην υπάρξει ποτέ ξανά.

στις 29/11/2016 23:01
ΡΕ ΣΤΑΣΟΥΜΥΓΔΑΛΑ, στόχω πει πολλές φορές ότι είσαι κάφρος και πνευματικά ανάπηρος, αλλά κι εσύ κάνεις ότι μπορείς να το θυμίζεις.....

στις 30/11/2016 01:49
Καθομαι και διαβαζω τα σχολια καποιον και συμπαιρενω οτι ουτε για φτυσιμο ειστε..

Καθομαι ανεκφραστος ολη μερα ακουγωντας και παρακολουθωντας τα τραγικα γεγονοτα και το πως αποκληρωθηκε μια ομαδα,ακομα και αν δεν γνωριζα οτι υπηρχε και αναρωτιεμαι ΓΙΑΤΙ?? Ειμαι σε φαση πιος γαμιεται για το ελ κλασικο δεν μπα να χασουμε σε ολα φετος?Πραγματικα καθεσαι και συλογιζεσαι αν ολα αυτα αξιζουν..Τι μενει στο τελος? ΜΙΣΟΣ τιποτα αλλο δυστυχως! Οσο κι αν σας φενεται παραξενο και να λετε τι λεει ο μαλακας ,ολη μερα σκευτομαι αυτους τους φιλαθλους ,τι κενο υπαρχει μεσα τους.

ΘΡΗΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και θρηνος για καπιους απο εσας που κυκλοφορητε χωρις μυαλα ..κριμα

στις 30/11/2016 01:52
Οσο για το αρθρο.. συγκινητικη κινηση απο ομαδες να προσφερουν παικτες το ενα το αλλο ... μα.. αναρωτηθηκατε αν επουλωνεται ενα κενο ετσι απλα? ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!

στις 30/11/2016 03:22
o θεος να τους αναπαυσει και αυτοι που εφταιξαν να πληρωσουν για αυτην εδω την τραγωδια..

στις 30/11/2016 07:21
και ο ροναλντο εκανε δωρεα 3 εκ.

στις 30/11/2016 14:23
και μολις τρ ειδα εδωσε και ο μεσσι αλλα 5 και η παρι 40 εκ. ρισπεκτ σε αυτους τους 2 παικταραδες και στην παρι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.