Σούπερ Λιγκ: Τρομερή ανατροπή για Ατρόμητο στην Τούμπα!

Σούπερ Λιγκ: Τρομερή ανατροπή για Ατρόμητο στην Τούμπα!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 κόντρα στον Ατρόμητο, ωστόσο οι Περιστεριώτες εκμεταλλεύτηκαν την αποβολή του Κάνιας (73’) και έφυγαν με τρομερή νίκη (4-3) από την Τούμπα, χάρη στα γκολ των Ουμπίδες (74' πεν.), Παπαδόπουλου (86') και Τόνσο (90+3')!

Αυτοκτονία άνευ προηγουμένου για τον ΠΑΟΚ… Αν και προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 επί του Ατρομήτου, τελικά ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Τούμπα, με τους Περιστεριώτες να κάνουν την ανατροπή της χρονιάς (4-3) και να ρίχνουν στο… καναβάτσο την ομάδα του Ίβιτς.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, οι Θεσσαλονικείς υποχώρησαν στην 9η θέση με 11 βαθμούς, όσους έχουν Κέρκυρα και Παναιτωλικός. Στον αντίποδα, ο Ατρόμητος έφτασε τους 14 και έπιασε τον Πανιώνιο στην 5η θέση της βαθμολογίς.

Με κεκτημένη ταχύτητα από το ιστορικό διπλό στη Φλωρεντία μπήκε στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ, ο οποίος άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό του παιχνιδιού με κεφαλιά του Ροντρίγκες. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ατρόμητος, είχε την πρώτη και μοναδική του τελική στο πρώτο ημίχρονο, με το σουτ του Τόνσο να καταλήγει στην αγκαλιά του Γλύκου. Ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ αποχώρησε τραυματίας (σ.σ. ενοχλήσεις στους προσαγωγούς) στο 14ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να έχουν τον απόλυτο έλεγχο στο ματς.

Το 2-0 ήρθε στο 27’, με τον Ροντρίγκες να κάνει το γύρισμα στον Κουλούρη και τον Έλληνα άσο να διπλασιάζει το προβάδισμα της ομάδας του. Τρία λεπτά μετά οι δύο άσοι συνεργάστηκαν ξανά, ωστόσο ο Κουλούρης αστόχησε από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση. Ο Ατρόμητος δεν μπορούσε να αντιδράσει και στο 40’ ο Κουλούρης έχασε ακόμα μια ευκαιρία, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι του Γκορμπούνοφ. Δύο λεπτά μετά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου έδιωξε σε κόρνερ την προσπάθεια του Τζαλμά, ενώ στο 45’ το σουτ του Τσίμιροτ κόντραρε στα σώματα.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάει με ένα τρίτο γκολ στα αποδυτήρια και στη συνέχεια έχασε λόγω τραυματισμού τον Γκάρι Ροντρίγκες (σ.σ. έγινε αλλαγή στο ημίχρονο). Ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει στο 52’ με κοντινή κεφαλιά του Λε Ταλέκ, όμως στο 69’ ο Μυστακίδης ξαναέδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, σκοράροντας από κοντά μετά από απόκρουση του Γκορμπούνοφ σε φάουλ του Τζαβέλλα.

Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει, ωστόσο στο 72’ ο Ατρόμητος, μείωσε σε 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ούμπιδες, με τον Κάνιας στη φάση αυτή να αποβάλλεται, καθώς έδιωξε τη μπάλα με το χέρι, πριν αυτή περάσει την γραμμή. Ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε απόλυτα το αριθμητικό πλεονέκτημα και στο 87’ έφερε το σκορ στα ίσα με βολέ του Παπαδόπουλου. Η απόλυτη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Τόνσο να «γράφει» το 4-3 υπέρ του Ατρόμητου με σουτ μέσα από την περιοχή.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.703.304.152.151.451.121.211.84
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.251.874.602.001.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.551.924.6030.00

Σχολιασμός

41 σχόλια:

[+]  DimitrisPAOK... στις 28/11/2016 21:29

[+]  t4sos στις 28/11/2016 21:30

[+]  t4sos στις 28/11/2016 21:30

στις 28/11/2016 21:31
ti na kanis me tetius pektes pu exume

avta ine

στις 28/11/2016 21:43
δωστε σανο αλλη κανουν τουβουλα τα ευρω και ο αλλος λεει παμε παοκ..αν σου δωσο σανο μαλων θα τον μασισεις

στις 28/11/2016 21:58
ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙΑ Κ ΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΕΛΛΑΝΤΑ!

στις 28/11/2016 22:04
ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΤΣΙ;

στις 28/11/2016 22:06
tin exete psiliasti oti o opap sas klevi e? kai ploutizoune e? oxi e? e? e?E E?E?E? E?E?

στις 28/11/2016 22:09
ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ..φιλάκια

στις 28/11/2016 22:10
οχι ρ δν ηταν στημενο!!!καθολου!!γαμω τν χριστο σας μαλακες!ελεος εχετε κανει το ποδοσφαιρο για τ πεος!

στις 28/11/2016 22:11
standarliegis ο οπαπ φταίει η η μαλακες που παίζουνε αποδόσεις του 1.30

στις 28/11/2016 22:14
Παροτι Ολυμπιακος παραδεχομαι δεν επρεπε να ειχαμε παρει κανενα πρωταθλημα και το φετινο θα το παρουμε λογο διαιτησιας και ακομη μια χρονια θα στερησουμε το πρωταθλημα απο αυτες τις υπερομαδες.ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 28/11/2016 22:15
Σωστος ο δαφνης. Μπορει να το στησανε τα λαμογια Σαββιδης-Σπανος που το παιζουν δηθεν εχθροι κι απο πισω στηνουνε με το βουβαλι απο τον Πειραια και τους αλλους. Μαγκες δεν ασχολουμαι με τα του ποδοσφαιρου εεε καλα στημενου εργου ηθελα να πω.

στις 28/11/2016 22:15
Επειδη βγηκε fail το ξαναγραφω.

Παροτι Ολυμπιακος παραδεχομαι οτι δεν επρεπε να ειχαμε παρει κανενα πρωταθλημα και το φετινο θα το παρουμε λογω διαιτησιας και ακομη μια χρονια θα στερησουμε το πρωταθλημα απο αυτες τις υπερομαδες.. ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ Χ ΑΧΑ Χ Α

στις 28/11/2016 22:18
σκασε ακυρε,και κανε με dislike με τα προφιλ που εχεις τωρα κ κανε λαικ στα δικα σου με τα δικα σου προφιλ

στις 28/11/2016 22:20
ΑΡΓΑ ΤΗΝ ΠΕΜΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΛΟΙ ΑΠΟΘΕΩΝΑΤΕ ΤΗΝ "ΠΑΟΚΑΡΑ" ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ?

στις 28/11/2016 22:20
H αμηχανη στιγμη που το λεει αυτο ενας που εκανε προφιλ με κλεμμενο ονομα.Και στην συνεχεια εκανε αλλα 2 προφιλ με ιδιο-παρομοιο nickname

στις 28/11/2016 22:23
Δηλαδη αν παρω σε 2 συνεχομενα θεματα πανω απο 3 λαικ σημαινει οτι κανω λαικ τον εαυτο μου με τα εκατονταδες προφιλ που εχω και οχι οτι δεν υπαρχει καποιο λαθος σε αυτα που ειπα;

ΥΓ αν υπαρχει πες το μην ντρεπεσαι.

στις 28/11/2016 22:28
ακυρε εκτιθεσε ,ειμαι ο real prison αλλα το φτωχο και καχυποπτο μυαλο σου βγαζει παραμυθια,ρωτα οποιονθες,με εχεις κουρασει ειλικρινα...

στις 28/11/2016 22:32
υγ,αφου ο προεδρος σου που κατηγορειται για εγκληματικη οργανωση αλλα δνε υπαρχουν αποδειξεις μεχρι στιγμης και καλα....βγαλε μου αποδειεις που αποδεικυουν οτι ειμαι φεικ....αντε γιατι εχεις κουρασει ειλικρινα...

στις 28/11/2016 22:45
Πως σε εχω κουρασει εγω απο την στιγμη που παντα εσυ το ξεκινας.Εσυ προκαλεσες πρωτος σημερα ,εσυ εστελνες μηνυματα.Το λαθος που κανω ειναι οτι σ απανταω...

Ναι εχω καχυποπτο μυαλο γιατι ετσι μ εχει μαθει ο κοσμος να ειμαι ,δεν ξερω την ηλικια σου αλλα οσο μεγαλώνεις θα αυξανεται και η δικια σου καχυποψια...

Επισης σε ενα site Που ολοι ημαστε εδω ανωνυμοι δεν μπορω να σου βρω αποδειξεις παρα μονο ενδειξεις.Αλλα με την δικια σου λογικη αποδειξε μου οτι εισαι "real" ή αποδειξε μου οτι κανω Like στον εαυτο μου.Μονο ο διαχειριστης (admin) θα μπορουσε να μιλησει με αποδειξεις εδω μεσα.

στις 28/11/2016 23:15
ΣΤΗΜΕΝΟ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ...

στις 28/11/2016 23:29
Στημένο ξεστημένο, όπως έγραψα την Πέμπτη μπράβο ρε Παοκάρα μου, έτσι σήμερα αισθάνομαι μεγάλη ντροπή....δείχνουμε ότι ακόμα δεν γίναμε ούτε μεγάλη ομάδα, ούτε φυσικά κυνηγάμε κανένα πρωτάθλημα!!!! Το στοίχημα ούτως ή άλλως έχει καταστρέψει το ποδόσφαιρο, αφού κι όταν δεν στήνονται τα ματς υπάρχει μεγάλη καχυποψία...

στις 28/11/2016 23:58
Paokara ise trelaaaaaaa . apo shmera egina paoktzhs. Pousthdes gauroi exeis ftaite gia ola

στις 29/11/2016 00:13
ΜΑΓΚΕΣ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣΜΗ ΠΆΜΕ ΓΉΠΕΔΟ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΝΑ ΠΑΊΖΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΡΚΕΤΆ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ

στις 29/11/2016 00:51
O marinakhs ftauei paidia . emeis sinexizoume

στις 29/11/2016 01:21
Αυτοκτονήσατε μόνοι σας ρε χλέπες.

στις 29/11/2016 01:22
Τι στημενο ξεστημενο λες ρε φιλε? Αν θελουμε να δουμε καμια παρασταση να παμε κανα θεατρο.... Δεν παει αλλο αυτη η κατασταση. Προχτες οι αλλοι στο Σεφ μοιραζανε περιοδους, και προ πενταημερου ο Ολυμπιακος εκατσε και εχασε με τα βρακια κατω απο τη Μακαμπι. Οπως τον κανανε τον αθλητισμο να τον βαλουνε στον πατο τους

στις 29/11/2016 01:35
Γιαυτο ησουν,εισαι και θα εισαι παοκΑΚΙ...

Ανοιξτε τα στραβα σας και δειτετο αντικειμενικα..ξεφυγετε απο τον μικροκοσμο που ζειτε εκει πανω..ειστε η μεγαλυτερη ομαδα της μακεδονιας,γτ πολυ απλα αρης και ηρακλης συναγωνιζονται στην ανυπαρξια.. αλλα αν το δουμε σε εθνικο επιπεδο ειστε η 4η ομαδα της ελλαδας και οι αθηναικες σας κατουρανε γτ ειναι ετη φωτος μπροστα σε ολα τα επιπεδα..περαστικα σας..

Υγ. Ποσα κονομησε ο ποντιος σημερα αραγε...

στις 29/11/2016 02:10
Μακρια απο οπαδικα..Ελπιζω να σωθει το μπαοκακι παντως..θαταν κριμα να μην εχει του χρονου ομαδα απο την μπουγατσουπολη το πρωταθλημα.. (γτ η γρια εχει πεσει ηδη,και το ανυπαρκτο σκουληκι σιγα μην ανεβει )

στις 29/11/2016 09:11
απορια γιατι οτι πιανουμε καθαρο και οτι χανουμε στημενο?

στις 29/11/2016 11:43
ρε γαμω παρα ειναι μαλακας ο στσου κουραδας ποποποπο τι χαζος

στις 29/11/2016 13:20
Ο μόνος εχθρός του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ!Ο Ιβαν έκανε δώρο το σύλλογο μας στο γιό του,και από ΟΜΑΔΑ τον έκανε παιχνίδι,Εξω ρε ολα τα λαμογια,παιχτες κυρίως,στυλ Τζαβελλα,Κλαους,Γλυκου που με τις κλικες και τα κολλητιλικια με το γιο του Ιβαν κατάντησαν ΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ ομαδουλα!!Δε μου φταίει ο ολυμπιακος που χάνουμε από τον Ατρόμητο!!Το πόσο έδινε ή ανατροπή στο 3-1 μου φταίει!!Όσοι είναι γνήσια ΠΑΟΚΙΑ θα καταλάβουν!!

στις 29/11/2016 13:56
Τεο αν το ματς ηταν στημενο για το στοιχημα(που εγω λεω ΟΧΙ αλλα μπορει και ΝΑΙ)ο Ιβιτς δε θα ελεγε κατι τετοιο δημοσια...Οσοι ειναι ΠΑΟΚια πιστευω θα το καταλαβουν αλλα θα δειξει....Ο ΠΑΟΚ ειναι ο λαος του...Ο πολεμος τωρα ξεκινησε

στις 29/11/2016 14:04
Δημητρη πόλεμος με ποιον?Αν ήταν στημένο? Ξέρεις ότι παίχτηκαν πολλά στην ανατροπή?Ο Ιβιτς αν έχει @@ δια ας πει αυτά που πρέπει να πεί,αλλιως τελειωμενος είναι,Π πόλεμο δεν έχουμε γιατί θα είναι εμφύλιος!!Μη βλέπεις αόρατους εχθρούς!! Μόνοι μας μαλακιζομαστε!

στις 29/11/2016 14:09
Που διαβασες οτι παιχτηκαν πολλα στην ανατροπη??Πες και παω πασο...Αν ηταν στημενο(που λες οτι ειναι δεν αντιλεγω)δε θα λεγανε κατι τετοιο ΔΗΜΟΣΙΑ

στις 29/11/2016 17:06
Γκελαρει με Βεριες και με καλαματες και σας χαλασε με τον Ατρομητο την τριτη καλυτερη ομαδα της χωρας τα τελευταια επτα χρονια (τουλαχιστον) που εχετε και αρνητικη παραδοση μεταξυ σας απο οταν το περιστερι ανεβηκε Α εθνικη και συγχωνευτηκε με την Χαλκιδονα...Σε 15 χρονιες εχει περισσοτερες νικες απο τον Παοκ μεσα στην Τουμπα...Για Περιστερι δεν αναφερομαι γιατι εχει γινει κατι σαν Πειραιας για τον Δικεφαλο ....χΑλαρωστε σημερα υπαρχει και πιθανοτητα να μην ηταν στημενο...Τις αλλες φορες που διαμαρτυρεται για τις διαιτησιες ο ΙΒΑΝ τοτε εχει ανεβασει κατι τις τον τραπεζικο του λογαριασμο...εχθες ειχε μεγαλη πιθανοτητα να παιχτηκε στα ισια...ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ....

στις 29/11/2016 17:08
ΑΚΟΥ εκει στημενο με τον Ατρομητο...χαχαχα γιατι εχεις καλυτερη ομαδα απο τον Ατρομητο ποσες φορες τον κερδισες τα τελευταια δεκ πεντε χρονια.....χαβαλεδες μαθετε μπαλιτσα ρε/...

στις 30/11/2016 19:17
χααχαχαχαχα τελικα πολυ αναπηρος ο τυπος ρε...Πολυ τσουξιμο ο ΠΑΟΚ....Το ξαναλεω φαινεται εφαγε καμια γκομενουλα σου κανα γκαστρωμα απο ψωλαρα ΠΑΟΚτση δεν εξηγειται τετοιο μισος ρε..

στις 01/12/2016 15:03
Έτσι Δημητρη!Άλλο να υποστηρίζουν την ομάδα τους και άλλο να μισείς την άλλη

στις 04/12/2016 14:47
Ποιο τσουξιμο βρε τσουτσεκι ..Σου εχω κανει την κολοτρυπιδα γαρυφαλο..Τι μια ζητας πεναλντι σε εναερια εξοδο του τερματοφυλακα (που μπορει να του γινεται και φαουλ επιθετικο στον αερα) και διακοπτεις το ματς,την αλλη δεν ερχεσαι Καραισκακη γιατι φοβασαι οτι θα εχει παλι ντορτια στο ταμπλο...Πουτσα και αιμα στην κολοτρυπιδα και betadin στις πληγη

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.