Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα απώλεια και στο -6 η Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα απώλεια και στο -6 η Μπαρτσελόνα



Η απογοητευτική Μπαρτσελόνα έμεινε στο 1-1 με την Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα», γνώρισε δεύτερη σερί βαθμολογική απώλεια και η διαφορά της με την Ρεάλ άνοιξε στους έξι βαθμούς λίγες μέρες πριν το «κλάσικο». Δύο δοκάρια και καθαρό ακυρωμένο γκολ είχαν οι γηπεδούχοι.

«Καταραμένο» αποδείχτηκε άλλη μια χρονιά το «Ανοέτα» για την Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί αγνοούν τη νίκη στο γήπεδο της Σοσιεδάδ από τον Μάιο του 2007 και θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι από το τελικό 1-1 βάσει της εικόνας της αναμέτρησης.

Η Σοσιεδάδ είχε την υπεροχή στο πρώτο 45λεπτο, επιβάλλοντας πλήρως το παιχνίδι της στον αγωνιστικό χώρο. Το ασφυχτικό pressing των Βάσκων δεν επέτρεψε στην Μπαρτσελόνα να ολοκληρώσει ούτε μια πάσα μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος, με τη μοναδική φάση των Καταλανών να έρχεται στο 41’ με ένα άστοχο σουτ του Σουάρες έξω από την περιοχή.

Στον αντίποδα, η Σοσιεδάδ είχε δύο σημαντικές στιγμές με κεφαλιές του Πριέτο (15’, 18’), ενώ στο 19’ το σουτ του Βέλα μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ. Στο ξεκίνημα της επανάληψης (51’) ο Ρούλι έδιωξε σε κόρνερ το απευθείας φάουλ του Νεϊμάρ και στο 53’ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα το σκορ. Ο Τερ Στέγκεν απόκρουσε το πλασέ του Βέλα, ωστόσο ο Γουίλιαν Ζοζέ πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, «γράφοντας» το 1-0.

Η απάντηση της Μπαρτσελόνα ήταν άμεση (59’), με τον Νεϊμάρ να αποφεύγει δύο παίκτες και να δίνει μισό γκολ στον Μέσι, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει μέσα από την περιοχή. Η Σοσιεδάδ συνέχισε να ψάχνει ένα δεύτερο γκολ και στο 76’ είχε δοκάρι με σουτ του Βέλα έξω από την περιοχή. Μάλιστα στη συνέχεια της φάσης ο Χουάνμι σκόραρε από κανονική θέση, αλλά ο βοηθός ακύρωσε λανθασμένα το γκολ για οφσάιντ.

Στο 80’ ο Ίνιγο Μαρτίνεθ γλίτωσε την Σοσιεδάδ, διώχνοντας στη γραμμή το πλασέ του Ντένις Σουάρεθ και τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν δεύτερο δοκάρι με νέο σουτ το Βέλα έξω από την περιοχή. Το 1-1 έμεινε τελικά μέχρι το φινάλε και η Μπαρτσελόνα έμεινε έξι βαθμούς πίσω από την Ρεάλ πριν τη μεταξύ τους μονομαχία στο «Καμπ Νου».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.603.854.001.302.601.131.141.96
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.952.303.951.352.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.752.252.2013.00

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 27/11/2016 23:48
Prospathisan oi diaithtes na MA's boithisoun kai pali ta skatwsame. Kai pali me neymar den pas pouthena kalitera na paei paei na MA's adeiasei th gwnia

στις 27/11/2016 23:49
To prwtathlima xathike fetos magkes . paei na to parei h real xwris proponhth. Eleos allagh proponhth to sintomotero

στις 28/11/2016 00:04
Κριμα ρε μπαρτσα παμε για το -3 την επομενη αγωνιστικη γτ δε μας βλλεπω καλα...αν δε κερδισει την ρεαλ την αλλη βδομαδα θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα!

στις 28/11/2016 00:08
xaxaxaxaxaxaxaxa

στις 28/11/2016 00:17
mages poly krio exo -6 na ntineste kala kati akougete apo vdomada tha exi pio poly krio oxxoaoaxoxoxao savouriaaaaaaaenas neymar de ferni tin anixi o monos pektaras autis tis omadas k ton plasoroun san noumero 3 eleos o pio adikimenos pektis noumero ena prepi nagini gia na pate mprosta vlimata iouuuuu oxaoxoaxoaxo twra poutsa apolausi gia sas k mono kalinixta oxaooaxoaxooax

[+]  geniusMSN- στις 28/11/2016 00:22

στις 28/11/2016 00:23
carmelo οταν μαθεις να γραφεις ελληνικα γραψε παλι μεχρι τοτε το πρωταθλημα ειναι ακομη ανοιχτο πουλι!

στις 28/11/2016 00:35
genius λες στην αρχη του λογου σου...''μεχρι να παιξουμε και εμεις μαζι τους'',ξεχνας μικρε στην πρεμιερα τους ριξαμε 3 (0-3),οπως και της αλαβες τις ριξαμε 4 και καποιες ομαδουλες που εσεις δυσκολευεστε εμεις παιρναμε για πλακα,προσεχε τι γραφεις(φιλικα)

στις 28/11/2016 00:45
Αααααα δεν θα ξαναπεξετε δηλαδη?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ οκ εσεις θα μου πειτε σε λιγο οτι σε κανα 2 εβδομαδες τελειωνει το πρωταθλημα. . . . . .

στις 28/11/2016 01:00
Έχει ακόμα πολύ δρόμο Αλλά στον +6 και αν νικήσουμε στο ell classico τότε Κάτι γίνεται και geniusMSN Halla Madrid

στις 28/11/2016 01:08
H4L4 BRO

στις 28/11/2016 01:15
geniusMSN θα ξαναπαιξουμε ναι μεσα στην μαδριτη και θα φανε αλλα 3 κρατησε το αυτο που σου λεω...οσο για το πρωταθλημα οπως λεει και φιλος 2.2.2.2.2 εχει ακομα δρομο αλλα σιγουρα μια διαφορα +6 η' +9 απο την μπαρτσελονα ειναι πολυ σημαντικη.Μακαρι να ειχατε και εσεις εναν ζινταν που περισυ αν θυμασε εμεις ειμασταν μεχρι και στους -11 απο την κορυφη και ο γαλλος καταφερε μεχρι και την τελευταια αγωνιστικη να ελπιζουμε σε πρωταθλημα

στις 28/11/2016 01:16
Α και hala madrid,αλλαξε ομαδα ειναι πολυ ωραια ομαδα η ρεαλ θα σου αρεσει...σκεψου το!!

στις 28/11/2016 02:02
lucadirisio σε συγχαιρω για την μαγκια σου και γιατο ποσο παντελονατα μιλησες , οταν παραδεχτηκες την βοηθεια της διαιτησιας υπερ σου...η σοσιεδαδ στην εδρα της ειναι φωτια , ειδικα φετος..ειμουν 80% σιγουρος οτι θα σκονταψετε..ναι ειμαι Ρεαλ αλλα εισαι πολυ ντομπρος ..ευτυχως υπαρχουν και οπαδοι σαν εσενα..οσο για αυτο που ειπες με τον ζινταν , σε πληροφωρω οτι οση εμπειρια εχει ο ζινταν σαν διαιτητης αλλη τοση αντε λιγη παραπανω εχει ο δικος σας ο Ενρικε..παλιοι παιχτες και οι δυο και προπονητες της αναγκης που λεμε..αλλα πρεπει να παραδεχτεις οτι ο Ζινταν χτιζει ενα θρυλο σαν προπονητης ...διαβασε λιγο για τα ρεκορ του μεσα σε αυτους τους μηνες που ειναι προπονητης και θα καταλαβεις τι σου λεω..

στις 28/11/2016 02:06
geniusMSN- ενημερωσου πρωτα και μετα πετας τις κοτσανες σου....

21/8 21:15 (ωρα Ελλαδας) Σοσιεδαδ - Ρεαλ 0-3...

στις 28/11/2016 02:08
geniusMSN- α και κατι αλλο , μια χαρα μιλησε το παιδι...υπαρχουν και εντικημενικοι οπαδοι μικρε...οχι μονο να πετανε χολη και λασπη ...αντε το γαλατακι σου και νανι , αυριο εχεις σχολειο...

στις 28/11/2016 02:11
geniusMSN- και ναι θα ξαναπαιξουμε αλλα παραδεξου του εσυ εννοουσες μεσα εκει ...οχι στο μπερναμπεου αλλα και καλα νομιζεις οτι το εσωσες τωρα...τεσπα, ετσι για να βγαλεις κανα ευρουλακι στο στοιχημα σου λεω οτι το παιχνιδι μεσα στο μπερναμπεο θα λυξει 4-0..γραφ'το

[+]  t4sos στις 28/11/2016 02:17

στις 28/11/2016 04:26
xaxaxaxxaaaxaxaxxa

στις 28/11/2016 04:26
xaxaxaxaxaxax

στις 28/11/2016 04:26
axaxaxaxaxa

στις 28/11/2016 04:26
KALA TO PATE GENIIIIIIIIIIIIII

στις 28/11/2016 08:44
eukolo 1x sto x8esino deltio

στις 28/11/2016 10:13
πέρσυ αν θυμάστε τα ίδια σκατά ήταν στην αρχή και μετά είδατε πως τα σάρρωσε όλα...το ίδιο θα γίνει και φετος μην ανυσηχείτε...όσο για το clasico θα φάνε καλα οι μαδριλένοι

στις 28/11/2016 13:27
Πάμε ρε Σοσιεδάδ γερά φέτος.

στις 28/11/2016 18:10
ΤΑΣΟ,ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΧΙΔΙ.

στις 29/11/2016 01:37
Τι πονο σας δινω ρεε ,σας γλενταω ! Μια διορθωση στο θεμα "οπαδος" δεν ειμαι οπαδος ειμαι ΦΙΛΑΘΛΟΣ για τον λογο οτι αγαπω την ομαδα μου και την υπερασπιζομαι! Αγαπη για το ποδοσφαιρο την ειδα μεσα απο την μπαρτσελονα και την ομαδικοτητα αναμεσα στους παικτες! ΧΑΣΟΥΜΕ Η ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ εγω θα την αγαπω!

Εγω ξερω οτι θα ξαναπεξετε το ΠΟΥ? στο πουτσο μου να σας το πω στα ισα, δεν παρακολουθω την ομαδα χαλι που εχετε κεφτεδες ..

ΧΑΣΩ ΔΕΝ ΧΑΣΩ ΣΤΟ ΕΛ ΚΛΑΣΙΚΟ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΩ και που στε ζοντοβολα μην μιλατε πολυ μην γινει καμια περυσινη τσοντα;)Πολυ μιλατε και εχετε ξεχασει ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηρατε προταθλημα !



ΤΕΟ ας ξαναμιλησουμε στο τελος του πρωταθληματος μεχρι τοτε H4L4 bro

ΥΓ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΡΩΜΙΛΕΝΟΙ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.