Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εντός έδρας γκέλα για Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εντός έδρας γκέλα για Μπαρτσελόνα



Με τον Μέσι να μένει εκτός λόγω αδιαθεσίας και τον Σουάρες τιμωρημένο στην εξέδρα, η Μπαρτσελόνα «κόλλησε» στο 0-0 με την Μάλαγα στο «Καμπ Νου», πέφτοντας πάνω στον εξαιρετικό Καμενί.

Την ευκαιρία να περάσει προσωρινά στην κορυφή του πρωταθλήματος πέταξε η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί, παίζοντας χωρίς τους Μέσι (λόγω αδιαθεσίας και εμετών) και Σουάρες (τιμωρημένος), «κόλλησαν» στο 0-0 με την Μάλαγα στο «Καμπ Νου» και θα δουν από την 2η θέση το ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε πέταξε στο καλάθι των αχρήστων το πρώτο ημίχρονο, αφού η υπεροχή της ήταν η φλύαρη και οι μόνες καλές στιγμές που δημιούργησε ήταν με τους Πικέ και Μασεράνο.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης (56’) η Μάλαγα «άγγιξε» το γκολ, με τον Χουάν Κάρλος να περνάει τον Τερ Στέγκεν αλλά να πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Η αυστηρή αποβολή του Γιορέντε (69’) για φάουλ στον Νεϊμάρ έδωσε περισσότερους χώρους στην Μπαρτσελόνα, η οποία όμως αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα χωρίς τον Μέσι.

Στο 85’ ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Πικέ από τον Βιγιανουέβα και στο 90+4’ ο Καμενί πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση σε προσπάθεια του Νεϊμάρ, κρατώντας το 0-0 μέχρι το φινάλε.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΑΛΑΓΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

[+]  geniusMSN- στις 19/11/2016 20:29

στις 19/11/2016 20:37
Πάρε λαικ

στις 19/11/2016 20:46
koita pou katantisame...pique kaliteros epi8etikos apo ton alka8er

[+]  geniusMSN- στις 19/11/2016 21:04

στις 19/11/2016 21:16
Πάρε λαικ λεμεεεε

στις 19/11/2016 21:38
Οτι επρεπε ηταν αυτη η γκελα της μπαρτσελονα, με νικη αποψε μεσα στο καλντερον ''παταμε γκαζι'' για τιτλο!!!

στις 19/11/2016 22:25
geniusMSN ασε τις δικαιολογιες γιατι αν ειναι να φερνουν τετοια αποτελεσματα μ αυτες τις ομαδες καλυτερα να πουν αντιο πρωταθλημα και να κανουν τον γκευ της ρεαλ να χαιρετε.

στις 19/11/2016 23:43
geniusMSN- ο μονος πονεμενος εδω εισαι εσυ..

dimitris1110 ο γκευ αποψε φορεσε προφιλακτικο και σου τρυπησε την οικογενεια ολη...

[+]  geniusMSN- στις 19/11/2016 23:51

στις 19/11/2016 23:52
Τους αδικισε η διαιτισια επρεπε να αποβαλει ολη την Μαλαγα και να κρατησει καθυστερισεις μεχρι να βαλουν γκολ οι αντιχριστοι

[+]  geniusMSN- στις 20/11/2016 00:23

στις 20/11/2016 05:37
adiko nai,esu kai o alofouzos edw...reeeee den pate pouthena,emeis gamame athletiko kai eseis gamieste apo malaga aaaaaaaaaaaaante geia 11 CL KAI AUTA FENONTAI POLUUUUUUUUUUUUUUUUUU

στις 20/11/2016 11:19
Ρς βλακα genius με την μαλαγα επαιζες οχι με την ρεαλ! Ελειπε ο μεσσι και ο σοαρες και τι εγινε; αυτοι επιαζαν με δεκα παικτες πανω απο μιση ωρα! Τετοια μας ρα καθαριζεις για πλακα και χωρις τον μεσσι!

στις 20/11/2016 11:19
Εγω γιατι πηρα ντισλαικ ρε παιδια??χααχα

στις 20/11/2016 15:00
xa0xa0ax0xa0axax0ax0ax00ax0 oute me kokini apo ti 68 den mporeitai na kerdisete skoupidia

στις 21/11/2016 13:39
ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.