Εμετικό πανό για τη Σρεμπρένιτσα (pic)

Εμετικό πανό για τη Σρεμπρένιτσα (pic)



Οι Βόσνιοι έφεραν στη δημοσιότητα ένα απαράδεκτο πανό που σηκώθηκε από την ελληνική κερκίδα με αναφορά στη σφαγή της Σρεμπρένιτσα. Ετοιμάζουν καταγγελία οι φιλοξενούμενοι.

Οι Βόσνιοι φίλαθλοι πέταξαν καπνογόνα και φωτοβολίδες προς τους Έλληνες φιλάθλους μετά το γκολ της ομάδας τους στο 32ο λεπτό, ωστόσο με τιμωρία κινδυνεύει και η ελληνική πλευρά.

Μετά το γκολ, Βόσνιος δημοσιογράφος «ανέβασε» μια φωτογραφία, στην οποία διακρίνεται ένα πανό που αναφέρει στα σέρβικα «Noz, zica, Srebrenica» που στα ελληνικά μεταφράζεται ως «μαχαίρι, σύρμα, Σρεμπρένιτσα».

Το πανό παραπέμπει ευθέως στη σφαγή της Σρεμπρένιτσα, ένα από τα μεγαλύτερα εγκλήματα πολέμου που διεπράχθη κατά τη διάρκεια του πολέμου της Βοσνίας, με Σέρβους από τη Βοσνία να σκοτώνουν 8.000 Βόσνιους μουσουλμάνους.

Το θέμα ανέδειξε μέσω twitter και η ίδια η Ομοσπονδία της Βοσνίας, κάτι βέβαια που αναμένεται να επιφέρει τιμωρία της Ελληνικής Ομοσπονδίας.



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 14/11/2016 01:39
Ηλιθιοι εθνικισμοι... βεβαια η πουτανα η αμερικη που διελυσε την γιουγκοσλαβια στην απεξω... το "διαιρει και βασιλευε" στα καλυτερα του..

στις 14/11/2016 01:41
Απαραδεκτο και μαλιστα απο νεα ατομα να γινονται φερεφωνα της ακροδεξιας.Οσο πιο πολυ ου κλεβουν την ζωη τοσο πιο πολυ σε ταιζουν με εθνος και φυλη,οπως λεει και το γνωστο ρητο..Λες και ο πταριωτισμος ειναι μεταθανατον παραδεισος .μπεεεεεε φασιστες ολων των χωρων ψοφος αναιξερετως

στις 14/11/2016 01:42
Ελληνες χωρις μυαλο ή μυαλα που δεν ειναι Ελληνες? (Ρητορικη)

Εβλεπα σε καθε φαουλ ,κορνερ ή φαση υπερ της Βοσνιας ενα πρασινο φως στο προσωπο των παικτων και αναρωτιεμαι γιατι ο -ανθρωπος- να ειναι τοσο βλαμμενος?! (δες στο φαουλ του Πιανιτς)

Ειμαι τυχερος που δεν εχω παει ποτε μου και δεν θα παω σε Ελληνικα γηπεδα ,ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ!

Πηγαινει σωος και δεν ξερεις αν γυρισεις ζωντανος..

[+]  stasoumugdala στις 14/11/2016 01:44

στις 14/11/2016 01:47
Και για να προλαβω τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ του σαιτ θυμηθειτε τον ανθρωπο που πηγε να δει εναν αγωνα,νομιζω του Παοκ ηταν δεν ειμαι σιγουρος, ενας ΑΠΛΟΣ ανθρωπος καθηγητης κιολας... Οταν του σφηνωθηκε μια φωτοβολιδα στο λαιμο !

στις 14/11/2016 01:48
Τζινιους ολοι οι βαλκανιοι ακατοφαρα ειμεθα Ελληνες σερβοι αλβανοι τουρκοι βοσνιοι ολοι αναιξερετως.Μετα τους φταινε οι αμερικανοι,που ειναιπιθηκιαΒγειτε τωρα οι ακροδεξιοι και πειτε οτι ειμι πιονι των εβραιο-σιωνιστων.μπεεεεεεεεεεεεεεεεε

στις 14/11/2016 01:57
Μου απαντησες σε κατι και δεν το καταλαβα?

στις 14/11/2016 01:59
βασικά panathinaikidoksa θα σου πρότεινα να μάθεις ελληνικά για αρχή και δεύτερον γεωγραφία, οι τουρκοι βαλκανιοι;;; πονέσανε τα μάτια μου. επίσης λίγο δύσκολο να λες τους ΕΛΛΗΝΕΣ πιθηκια υπήρξαν πρωτοπόροι σε όλες μα σε όλες τις επιστήμες!!! έλεος εδώ μέσα

στις 14/11/2016 02:03
Panathinaikidoksa εχεις δικιο..δεν φταιει πουθενα και σε τιποτα η αμερικη...ποσο μαλλον στο θεμα γιουγκοσλαβια... μηπως εχεις μαυρα μεσανυχτα επι του θεματος..;

στις 14/11/2016 02:05
Τζον η αλλιως απογονε του σωκρατη απο κουνια.Προφανως και εισαι ηλιθιος για αρχη διοτι ειμαι αριστος γνωστης της ελληνικης.Κατα δευτερον οταν λεμε βαλκανιοι δεν εννοουμε απο που προηλθαν οι εκαστοτε φυλες αλλα το ευρυτερο γεωγραφικο φασμα.Και φασιστας και ανιστορητος

στις 14/11/2016 02:14
χαχαχαχα είναι οι ΤΟΥΡΚΟΙ στο ευρύτερο γεωγραφικό φάσμα των ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ;;;;; για ονομααααα θα τρίζουν τα κόκαλα του ΚΕΜΑΛ ΑΤΑΤΟΥΡΚ!!!! εντάξει ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΕ

στις 14/11/2016 02:18
εκτός αν όλη η τουρκιά είναι η ανατολική ΘΡΑΚΗ !!!!

στις 14/11/2016 02:18
Εαν θες πες το ευρωπαικη τουρκια,ενα μικρο μερος της που εμπιπτει στο γεωγρφαικο φασμα των βαλκανιων.https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B9%CE%B1

[+]  geniusMSN- στις 14/11/2016 02:20

στις 14/11/2016 02:22
Με γεωγραφικους ορους μιλω.Αλλα προφανως εσυ μου ανακατευεις και εθνικους ορους-φυλες μεσα.

στις 14/11/2016 02:23
Τι να πεις; πουτανα παγκοσμιοποιηση...τι εφερες...συγνωμη που εκφραζομαι ετσι αλλα...τι να πεις...οταν ο αλλος ο σκατανθρωπος αποκαλει την πιο ησυχη και πιο καλη κοπελα του σαιτ ως "καυτο πουτανακι" και οι "υπευθυνοι" τον αφηνουν ελευθερο λεγοντας για το σκατοπαιδο "καλο παιδι ειναι" (βλ. MAXFTZ και thomas111) τοτε τι να πεις; Απλα εγω πιστευω πως χασαμε την ελληνικη μας ταυτοτητα. That's all.

στις 14/11/2016 02:30
Οσο για το Μπλιωνα θα ηθελα παρα παρα πολυ να παω και να αναψω ενα κερακι στον ταφο του. Εκεινα τα μπαοκια τα κανανε ολα. Το μακρινο 1986 του Αη-Δημητρη ανημερα (ντροπιασατε τον πολιουχο μας δε ντρεπεστε λιγο;;;) που ριξανε φωτοβολιδες και ξεκινησε ο χουλιγκανισμος στα ελληνικα γηπεδα...αυτοι ειμαστε ως λαος. Τι να πεις; 30 χρονια δλδ 1 γενια τωρα τις ιδιες μαλακιες...με τις βλακειες σου ελληνακο εκει σε φτασανε...μετα σου φταιει ο τσιπρας, ο παπανδρεου, ο φιλης, ο αναδρομος σκορπιος, η Παναγια, η Αμερικη, η Αλβανια, η Τουρκια, η Γερμανια, η εε, οι εταιροι, η τροικα κλπ

στις 14/11/2016 15:56
Α καλά....

στις 14/11/2016 21:32
πολυ ψηλοι οι τυποι που το κρατανε σερβοι φαινονται, αν ηταν μουσουλμανοι οπως αυτοι οι αλβανοι εδω της τσαμουριας που κλεβανε σκοντωνανε συνομοτουσαν με τους αντιπαλους μας παντα ηθικοι αυτουργοι για εκατομυρια θυματα καλα τους εκαναν. Αλλα ειναι σαν να παμε εμεις και να υπερηφανευομαστε επειδη σκοτωσαμε κοσμο ε οχι ρε!

στις 14/11/2016 22:23
φταινε οι αμερικανοι για την γιουγκοσλαβια που οι ο πολεμος και ο διαχωρισμος ηταν κατι παραπανω απο σιγουρος πως θα κρατουσαν τους μουσουλμανους με τους σερβους και ιδιως σε περιοχες οπως της βοσνια και ακομη περισσοτερο οι αλβανοι του κοσυφοπεδιου υπηρχε περιπτωση να συνηπαρξουν με τους σερβους μονο με το στρατο και την αστυνομια θα μπορουσε να γινει οι αμερικανοι κανανε ενα λαθος οπως ο βομβαρδισμος οχι μονο οι αμερικανοι αλλα και οι ευρωπαιοι!!!

στις 14/11/2016 22:27
Τωρα ο καθενας λεει ουι φταινε οι αμερικανοι στην ανατολικη ευρωπη εκει που εχουν και δικιο λενε για τους ρωσους και γενικα για το σοβιετΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΝΗΠΑΡΞΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΑΡΑ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΣΥΦΟΠΕΔΙΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΟΥΣ!!!

στις 15/11/2016 01:42
Καλο ειναι σε αθλητικές ιστοσελίδες να μένουμε στα αθλητικά.Καλο ειναι επίσης ομοσπονδίες και φιφες να μην ασχολούνται με τι πανό ανεβάζει ένας τυχαίος η ακομα και όλη η εξέδρα !! Αυτά τα απολιτίκ και τα μη μου απτου ποτε δε τα κατάλαβα ! Σε λιγο θα απαγορεύεται και το βρίσιμο.Αυτοι που θέλουν το ποδόσφαιρο απολιτίκ το πολιτικοποιούν.Αναφερομαι σε ομοσπονδίες , φιφες ουφες ...

στις 15/11/2016 03:09
Σερβοι θα ταν

στις 15/11/2016 22:39
κλασσικά...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.