ΕΠΟ: «Αναστέλλονται όλα τα πρωταθλήματα»

ΕΠΟ: «Αναστέλλονται όλα τα πρωταθλήματα»



«Βόμβα» στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αφού η διοικούσα επιτροπή της ΕΠΟ προχώρησε σε διακοπή όλων των πρωταθλημάτων μετά το περιστατικό στο σπίτι του Γιώργου Μπίκα!

Ραγδαίες εξελίξεις προκαλεί το περιστατικό με το σπίτι του Γιώργου Μπίκα, το οποίο
τυλίχθηκε στις φλόγες την ώρα που ο ίδιος βρισκόταν στα γραφεία της ΕΠΟ και ανακαλούσε την παραίτησή του από την ΚΕΔ.

Με επίσημη ανακοίνωση της η Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή γνωστοποίησε την αναβολή όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων μέχρι την ανακοίνωση του πορίσματος της έρευνας των αιτίων της πυρκαγιάς από την Πυροσβεστική Υπηρεσία, οπότε και θα επανεξετάσει την στάση της.

Η ανακοίνωση:


««Το μέλος της ΠΔΕ της ΕΠΟ και Πρόεδρος της ΚΕΔ κ. Γιώργος Μπίκας κατάγγειλε σήμερα την καταστροφή της οικίας του στη Χαλκιδική από ύποπτη πυρκαγιά, τα αίτια της οποίας ερευνώνται από την Πυροσβεστική Υπηρεσία.

Η Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή της ΕΠΟ αποφάσισε σε έκτακτη συνεδρίασή της την αναστολή της διεξαγωγής όλων των εθνικών ποδοσφαιρικών πρωταθλημάτων μέχρι την ανακοίνωση του πορίσματος της έρευνας των αιτίων της πυρκαγιάς από την Πυροσβεστική Υπηρεσία, οπότε και θα επανεξετάσει την στάση της.

Η ΠΔΕ εκφράζει την αμέριστη συμπαράστασή της στον κ. Γεώργιο Μπίκα, τον οποίο και θα στηρίξει με κάθε τρόπο.

Η ΠΔΕ ενημέρωσε για την απόφασή της αυτή τον εκπρόσωπο των FIFA/UEFA στην Ελλάδα κ. Κωστάκη Κουτσοκούμνη, οποίος με τη σειρά του ενημέρωσε τις FIFA και UEFA».



Ομάδα που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 09/11/2016 14:29
ετσι βεντουζα και τις μπαλες μεσα απειλες για να μην τελειωσει η παραγκα να τα βλεπουν τα κορακια τι θα παθουν απο εδω και στο εξης αθανατο ελληνικο σαπιο ποδοσφαιρο SUPERLIGDA

στις 09/11/2016 14:38
Ποσο καιγονται ολοι οι ανυπαρκτοι να σταματησει το πρωταθλημα ρε φιλε...χαχαχαχαχαχαχα

στις 09/11/2016 14:39
Πέρα από τη γυφτιά και τη γύμνια των τρίων διεκδικητών η παράγκα υπάρχει !Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.Το ότι ο Ολυμπιακός νικάει καθαρά τους άλλους τρεις δε σημαίνει ότι τους νίκαγε καθαρά και πριν ή θα τους νικάει καθαρά και μετά.Μη τα μπερδεύουμε.

στις 09/11/2016 14:58
Ειναι φως- φαναρι ποιοι και γιατι ειναι πισω απο ολες αυτες τις ενεργειες. Επεσαν οι μασκες φετος νωρις-νωρις, δεν μπορεσαν να εκτοπισουν τον γαυρο απο την κορυφη και ιδου τα αποτελεσματα. Πληρωμενοι μπραβοι, κανουν αυτα τα γεγονοτα γιαυτο ακριβως τον λογο: την διακοπη των πρωταθληματων, πιστευοντας οτι ετσι εκδικουνται για τις τυχον ατυχιες τους, η΄αδικιες τους οπως τις εκφραζουν αυτοι. Σε μια ξενη χωρα ευρωπαικη, θα τους ειχαν μπαγλαρωσει, μεσω των καμερων που υπαρχουν κατα τοπους. Θα ειχε λοιπον διαλευκανθει το τοπιο, ποιοι κρυβονται απο πισω απο αυτες τις ενεργειες. Εδω ομως παιζουν εκ του ασφαλους. Εσεις βεβαια τα προβατακια, πιστευετε οτι σας πλασαρει το τυφλωμενο μισος σας. Σας λυπαμαι προσωπικα...

[+]  mangas01 στις 09/11/2016 15:08

στις 09/11/2016 15:28
Ρε μεγαλε Ιορδανη, μμην εκτροχιαζεσαι σαν τρενο που φευγει απο τις ραγες του. Το θεμα δεν ειναι ποιοι ηθελαν και ποιοι οχι την συγκεκριμενη προεδρια στην διαιτησια κτλ. Αλλα ποιοι δεν θελουν να τελειωσει το...πρωταθλημα! Εχεις τα ουμπαλα, να το αναπτυξεις το θεμα, οπως εκανα εγω ας πουμε? Τιποτα για την ταμπακερα δεν λες? Θα σε βοηθησω ομως: Πιστευεις οτι ο μηχανισμος που λεγεται ΄΄ολυμπιακος΄΄ τελος παντων, θελει η΄δεν θελει να τελειωσει το πρωταθλημα? Ρε κοροιδο, ειναι συλεκτης τιτλων αυτος ο γαυρος, δεν το εχεις παρει χαμπαρι, τοσα χρονια? Εσυ αλλα λες εδω, που τα ξερουμε δηλαδη. Ποιος λοιπον ειναι πισω απο τις δολιοφθορες αυτες? Οεοοοοο?

[+]  lazo1 στις 09/11/2016 15:34

[+]  lazo1 στις 09/11/2016 15:42

στις 09/11/2016 15:51
Αστειοι.Οσο ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ χωλαινε και οι αλλοι ειχαν ευρωπαικα ονειρα, ολα ηταν ονειρικα πλασμενα.Μολις ο Θρυλος πηγε στο +7,+9 ...και εμεινε μονος στην Ευρωπη, διακοπτουμε το πρωταθλημα.Αστειοι...

repost @redduckling

στις 09/11/2016 16:02
@jordan21 τσακαλι εισαι αδερφε μου!Εσυ πρεπει να δουλεψεις στην CIA ή στο FBI...αδικεισαι...

Παλι καλα που εσυ δεν φορας γυαλια ή δεν εισαι προβατο σαν εμας και μπορεις να διελευκανεις τα εγκληματα!

στις 09/11/2016 16:07
Κατι που επρεπε να γινει απο καιρο!

[+]  S.G.W. στις 09/11/2016 16:09

στις 09/11/2016 16:21
Μαρεσει που ο τζορνταν μιλαει για αντικειμενικοτητα...χαχαχαχαχαχα.

Δεν σας εκατσε να διακοψετε το πρωταθλημα με τον παπαρα τον κοντονη..προσπαθειτε αλλιως.. τωρα που ειναι απο πισω ο μελισσανιδης απολα αυτα ολοι οι "αντικειμενικοι" οπαδοι λουφαζουν... δεν την αντεχω τοση "εξυγιανση και αντικειμενικοτητα"..

στις 09/11/2016 16:33
Ntonald trump esi superstar shmera giortazei olh h antrwpothta

[+]  Eordaicos στις 09/11/2016 17:15

στις 09/11/2016 18:33
Kριμα ρε χανουμη, με ητα οχι με γιωτα ετσι? Κλινετε κιολας: ο χανουμης, του χανουμη κτλ κτλ. Εχεις καλη γραφη, οπως κι εγω φυσικα. Οχι γκρικλις, ελληνικα μια χαρα. Αυτο μιστερ μου σημαινει οτι: εισαι μεγαλης ηλικιας, δηλαδη οχι πιτσιρικος! Γιαυτο λεω οτι εισαι επικινδυνος! Τραβας καναλι, απο το δευτερευον πραγμα της ζωης, οπως ειναι το ποδοσφαιρο ας πουμε. Οι δουλειες μου με φερνουν στηνΕυρωπη κυριε μου, σε ενα τιμονι και ενα φορτηγο, για ωρες και μερες. Αν ησουνα οπαδος, που θελει ολα αυτα που λες, θα το εδειχνες. Οχι μονο σου βεβαια, καταλαβαινεις τι θελω να πω.Σταματα επιτελους ρε συ, γελοιος καταντας,να αποκαλεις τους Ολυμπιακους ας πουμε: υπαλληλους, λες και ειναι ο Απολλων η΄ο Εθνικος! Εχει χιλιαδες φιλαθλους, ακομα και μεσα στις οικογενειες σας, στις πολυκατοικιες σας, κατω εκει στην Αθηνα κι ολουθε. Εχει αναγκη απο τετοιους? Και γιατι να μην ειστε εσεις ετσι? Η΄οποιοι τελος παντων? Δεν βαρεθηκες? Αν συμφωνουσα με τα οσα λες εσυ, θα ημουν καλος ε?" Μαγκας ο Αγρινιωτης ο Παναιτωλ

στις 09/11/2016 18:35
ο Παναιτωλικακιας, καλα τα λεει ε"? Εχεις σκεφτει ποτε σοβαρα, μηπως το σωστο τελικα, υποκειμενικα βεβαια ειναι αυτο, μπορει να ειναι με τους αλλους?

στις 09/11/2016 20:24
κοιτα να δεις που ο Ακης βγηκε σαληθινος οταν ειχε πει προσφατα σε μια εκπομπη του οτι κατι θα βρουν για να διακοψουν το πρωταθλημα τωρα που ο γαυρος ειναι 1ος

στις 10/11/2016 01:17
ενταξει? την ειπατε ο καθ ενας την εξυπναδα του και την σοφια του εδω μεσα? εξηγηστε μου τοτε και γιατι δεν εγιναν οι εκλογες της επο στην ωρα τους και φτασαμε σ αυτο το σημειο? γιατι ο σκιωδεις παυσανιας παπανικολαου ακομα και τωρα κανει κουμαντο? εκει ειναι ολη η ιστορια

στις 10/11/2016 13:38
Δηλαδή αν καίγανε το σπίτι του Τσίπρα την Κυριακή θα είχαμε εκλογές;

στις 10/11/2016 21:03
Όσο και να γκρινιάζετε ο Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα από όλους και τώρα σας συμφέρει να διακοπεί το πρωτάθλημα.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.