ΑΕΛ: «Να γίνει το AEL FC Arena μόνιμη έδρα της Εθνικής»

ΑΕΛ: «Να γίνει το AEL FC Arena μόνιμη έδρα της Εθνικής»



Με αφορμή την επίσκεψη του Μίχαελ Σκίμπε στο «AEL FC Arena» τη Δευτέρα, οι διοικούντες της ΑΕΛ επανέλαβαν το αίτημά τους να μετατραπεί σε μόνιμη έδρα της Εθνικής Ελλάδας.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Μίχαελ Σκίμπε θα παρακολουθήσει την αναμέτρηση της ΑΕΛ με την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Με αυτή την αφορμή, η διοίκηση της ΑΕΛ εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία προτείνει το «AEL FC Arena» ως μόνιμη έδρα της Εθνικής.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΛ έχει ως εξής: «Στη Λάρισα θα βρεθεί την προσεχή Δευτέρα 17/10 ο ομοσπονδιακός μας προπονητής, Μίχαελ Σκίμπε, προκειμένου να παρακολουθήσει από κοντά την αναμέτρηση ΑΕΛ-ΑΕΚ. Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανταποκρίθηκε με χαρά στο σχετικό αίτημα της ΕΠΟ και θεωρώντας τιμή της το γεγονός, εγγυάται την καλύτερη δυνατή φιλοξενία του εκλέκτορα της Εθνικής Ομάδας και των συνοδών του στο AEL FC ARENA.

Με την ευκαιρία, πρόκειται να τον ξεναγήσουμε στο σύνολο των χώρων του γηπέδου, όπου άμεσα - πλην του AEL RADIO - θα στεγαστεί το μεγαλύτερος μέρος των δραστηριοτήτων της ομάδας μας, καθώς και στο προπονητικό μας κέντρο, ευελπιστώντας πως με τη βοήθεια και της μοναδικής ποδοσφαιρικής ατμόσφαιρας που δημιουργούν οι φίλαθλοί μας, θα τον κάνουμε κοινωνό του πάγιου αιτήματός μας προς την Ομοσπονδία, να γίνει η Λάρισα και το AEL FC ARENA μόνιμη έδρα της Εθνικής».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΛΑΡΙΣΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 13/10/2016 23:00
κ. Σκιμπε μη κάνετε καμια μαλακια και πάτε να δείτε καμια Ρεάλ ή καμια Μπάρτσα στο Μπερναμπεου ή στο Καμπ Νόου αντίστοιχα γιατί προβλεπω να παιζετε εκεί με την Εθνική...Ρε τι βούρλα είναι αυτοι που το έγραψαν??χαχαχαχαχαχαχαχαχχ

στις 13/10/2016 23:04
Vre de gamieste re mounopana tyrovlaxoi; kai giati na mi de ginei episimi edra tis ethnikis ksero gw i...veroia gia paradeigma. i i tripoli pou exei ton ASTERA o opoios exei kai mia istoria...exeis 3 stimenous titlous pires aneti anodo persi sou dine olo o xontros ta match me 1-0 sto 94+ kai milas re tyrovlaxokarioli;

στις 13/10/2016 23:04
Poutana pali me prolaves.

στις 13/10/2016 23:05
Nai edaksei aleksh,ante kai kalh Β' εθνικη!!!ksereis esu apo Γ και Β...

στις 13/10/2016 23:06
Swstos o ilias-tiger!

στις 13/10/2016 23:08
Say tyriiii tyriiii!!!

στις 13/10/2016 23:08
Anekathen gelousa m aftin tin omadoula.

στις 14/10/2016 01:06
monimi oxi..alla as ginetai kanena mats gia na min xreiazomaste kai emeis oi thessalonikoi na kanoume kathe fora pou paizei i ethniki 550 xiliometra

στις 14/10/2016 02:08
μη λετε μαλακιες ρε για την Αελ..... αυτα τα λεει ο κουγιας....οσο για σενα που λες 3 στημενους τιτλους παρε το 4-1 στη μαπα το 1985 και μη μιλας βρωμιαρη

στις 14/10/2016 07:38
Αυτό που κάθεσαι και τα βάζεις με τον Αντιχουλ με ξεπερνάει...Ααααα πάρε το 1-2 μέσα στο αελ μαντρί γαλ και καλά εγκαίνια...Τσαπππ τραβας καζανακι και καλό αφανισμό..

στις 14/10/2016 15:19
Λιγο σοβαρα. Η εθνικη ομαδα μιας χωρας 10 και πλεον εκατομμυριων, δεν μπορει να παιζει συνεχεια σε ενα γηπεδο 17000 θεατων. Που μαλιστα, αν γινει μονιμη εδρα, θα υπαρξει και κορεσμος αυτων των ντοπιων φιλαθλων. Για μενα θελει διασπορα στην Ελλαδα, σε Καυτατζογλειο, Καραισκακη και ΟΑΚΑ καταρχην. Επισης και σε καποια επαρχιακα ομορφα γηπεδα, σε Πατρα, Ηρακλειο, Λαρισα, Βολο. Σοβαρες ομοσπονδιες τα σκεφτονται αυτα, αλλα που να τις βρεις εδω? Γνωμη μμου παντως οτι το κρισιμο ματσακι που θα δινει η Ελλαδα, σε καποια φαση για προκριση, θα πρεπει να γιννεται στο ΟΑΚΑ των 67000, που τοτε σιγουρα θα γεμιζει και θα αποτελει οντως εδρα...

στις 14/10/2016 15:27
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΣΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΛΕΩΦΟΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΔΡΑ.

στις 15/10/2016 10:26
re paliopoutanas gie hannibal den eheis xortasei poutsa tosa hronia..skatogyftoi!!!

στις 15/10/2016 10:27
anekathen se exei gamisei polles fores ayti i omadara...gyftopoutanosperma....

στις 15/10/2016 10:43
Η εθνική πρέπει να εχει σταθερή έδρα

Οπότε έπαιξε επαρχία συνήθως δεν παίρνει αυτό που θέλει..και για να μην υπάρχει κορεσμός στους φιλάθλους αναγκαστικά πρέπει να μείνει Αθήνα.

ΟΑΚΑ για μένα !!! Εμείς μαζι..για μια ζωη..ΔΙΚΕΦΑΛΕ..ΩΩΩ

στις 15/10/2016 16:54
Και η Καλλονή έχει ωραίο γήπεδο.

Για σκεφτείτε το.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.