Τσάμπιονς Λιγκ: Μοιρασιά για Ντόρτμουντ και Ρεάλ

Τσάμπιονς Λιγκ: Μοιρασιά για Ντόρτμουντ και Ρεάλ

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΕΪΜΠΑΡ


Με γκολ του Σούρλε στο 87’ η Ντόρτμουντ ισοφάρισε σε 2-2 την Ρεάλ στο Βεστφάλεν και έτσι οι δύο ομάδες παρέμειναν στην κορυφή του 6ου ομίλου με 4 βαθμούς. Προηγήθηκαν δύο φορές με Ρονάλντο (17’) και Βαράν (68’) οι Μαδριλένοι, το 1-1 ο Ομπαμεγιάνγκ (43’). Πρώτη νίκη η Σπόρτινγκ, 2-0 την Λέγκια.

Δεν είχε νικητή το μεγάλο ντέρμπι της πρώτης ημέρας της 2ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ. Ντόρτμουντ και Ρεάλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο Βεστφάλεν και αμφότερες παρέμειναν στην κορυφή του ομίλου.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 17ο λεπτό μετά από όμορφη συνεργασία Χάμες-Μπέιλ-Ρονάλντο. Ο πρώτος έδωσε στον Μπέιλ, αυτός γύρισε με τακουνάκι στον Ρονάλντο και ο Πορτογάλος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Μάλιστα, ο «CR7» έδωσε το χέρι στον Ζινεντίν Ζιντάν, μετά τα όσα προηγήθηκαν κατά τη διάρκεια της αλλαγής του στο παιχνίδι με την Λας Πάλμας.

Όλα έδειχναν ότι η Ρεάλ θα πήγαινε με προβάδισμα στα αποδυτήρια, ωστόσο στο 43’ η Ντόρτμουντ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1. Ο Κέιλορ Νάβας απόκρουσε ασταθώς την εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο, η μπάλα κόντραρε στον Βαράν και ο Ομπαμεγιάνγκ πρόλαβε να την ακουμπήσει, στέλνοντας τη στα δίχτυα.

Η «βασίλισσα» πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 68’ με τον Βαράν να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει με κοντινό πλασέ, έπειτα από σέντρα του Ρονάλντο και πλασέ του Μπενζεμά που χτύπησε στο δοκάρι. Αξίζει να σημειωθεί πως λίγα λεπτά νωρίτερα (64’), ο Πορτογάλος γλίτωσε την αποβολή για μια κλωτσιά που έριξε στον Σμέλτσερ ενώ ήταν πεσμένος στο χορτάρι.

Η Ντόρμουντ προσπάθησε να φέρει ξανά το ματς στα ίσια, είχε δύο καλές στιγμές με Γκερέιρο και Μορ και τελικά στο 87’ ο Άντρε Σούρλε «έγραψε» το 2-2 με τρομερό σουτ με αποτέλεσμα να γίνει ο 1ος Γερμανός που σκοράρει στην διοργάνωση με 4 διαφορετικές ομάδες (Λεβερκούζεν, Βόλφσμπουργκ, Τσέλσι).

Στις καθυστερήσεις η Ρεάλ «άγγιξε» το 3-2 με ένα επικίνδυνο γέμισμα από τα αριστερά, ωστόσο κανείς δεν μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Σπόρτινγκ κέρδισε με 2-0 την Λέγκια στη Λισαβόνα, «καθαρίζοντας» από το ημίχρονο την υπόθεση νίκη χάρη στα γκολ των Ρουίζ (28’) και Ντοστ (37’).

Η βαθμολογία:


1. Ρεάλ 4
2. Ντόρτμουντ 4
3. Σπόρτινγκ 3
4. Λέγκια Βαρσοβίας 0





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΕΪΜΠΑΡ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.029.2522.001.153.55116.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.193.5014.001.921.58
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
7.502.601.755.50

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 27/09/2016 23:53
TO PANALTI TO EKANE GARGARA TO KORAKI

[+]  nickxa στις 28/09/2016 00:00

στις 28/09/2016 00:06
kai twra ola gia ola gia thn prwth thesh teleutaia agwnistikh sto bernabeou

στις 28/09/2016 00:09
Ενδιαφερον θα εχει ο ομιλος. Τελευταια αγωνιστικη θα ειναι ντερμπι στο Μπερναμπεου για πρωτια. Αν δεν ξαναστραβοπατησει η Ρεαλ οπως κανει αυτη την περιοδο φυσικα...

στις 28/09/2016 00:14
Δεν θα μιλήσω για το χέρι!

ΑΛΛΆ ρε γελοιε Κριστιάνο χτύπημα εκτός φάσης στον Σμελτσερ,επιτρέπεται για παίκτη δικιάς σου κλάσης!?(ΆΦΑΝΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ) *εκτος από το γκολ που του στρώθηκε στα πόδια*

Μόνο μπάλα δεν βλέπεις πια από αυτή την βρώμα,τουλάχιστον 3 έπρεπε να έχει φάει η σκροφα η Ρεάλ!

ΟΜΠΑΜΕΓΙΑΝΓΚ ΚΑΙ ΣΟΥΡΛΕ ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΣΑΣ..

Αηδία καταντήσατε και συνέχεια μιλάτε για την Μπάρτσα που σας πονάει και τον Μέσσι τον μπαμπάκα σας+ τα προιστορικα τσου λου σας ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ και ΦΑΑΑΑΑΑΑΠ

Ντόρτμουντ θα λετε και θα κλαίτε σιχαματα της Μαδρίτης

στις 28/09/2016 00:20
Όπως λέει και το σπίρτο από πάνω θα ξεσπασετε στην ειμπαρ δεν έχετε ανάγκη ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ nickxa η μιξα 1ον: Ή δεν ειδες το ματς

2ον: Ή χρειάζεσαι γυαλιά

3ον: Ή είπες ας πω καμία μαλακια να γελάσουμε ωρα που'νε!

ΑΣΤΡΟΠΕΛΕΚΙΑ

στις 28/09/2016 00:37
ton deftero gyro ton ksexases h exeis minei sto euro?

στις 28/09/2016 00:39
ti les re jenious putanas gie apo tous kaliterous pextes tis real itan simera!! akomi ena pexnidi pu o ronaldo scorari enantia se mikri omada :D

στις 28/09/2016 00:40
Γύρο σουβλάκι?

στις 28/09/2016 00:41
Ισαια μπαμια ρουφα την ψολη σου τωρα και ύπνο

στις 28/09/2016 00:52
geniusMSN- 1ον:η' εισαι για τον πουτσο 2ον:η' εισαι μαλακας 3ον:εισαι για τον πουτσο και μαλακας

στις 28/09/2016 00:59
Κάτι ενδιάμεσο ρε σπίρτο

στις 28/09/2016 01:19
Όλες οι ΑΛΛΌΘΡΗΣΚΕΣ στα καβούκια τους

70-30 κατοχή υπέρ της Ντόρτμουντ μην ξεχνιόμαστε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ομαδάρα η ρεαλαρα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΛΜΑ. ΦΑΑΑΑΑΠ

στις 28/09/2016 02:20
geniusMSN- βρε αντε τραβα σε κανα μπουρδελο να γαμησεις στερημενε κομπλεξικε ...που εχεις να δεις μουνι απο τοτε που σε πεταξε απο το δικο τηςη μανα σου...αντε σε βαρεθηκαμε ποια...αλλη δουλεια δεν εχεις να κανεις..αλλα βεβαια..σε πονανε τα 32 πρωταθληματα...σε ποναει το "calma" του πιο ολοκληρμενου ποδοσφαιριστη ολων των εποχων..σε ποναει που κοντευει να φτασει τα 100 γκολ...σε ποναει που παει για την 4η χρυη μπαλα...σε ποναει το euro που πηρε με την Πορτογαλια...σε πονανε να 11 chl...αντε βουλοσε το τωρα....ρε μαγκες μου...μην ασχοληστε....εχει αφησει πολλα τετοια μυνηματα παντου...το παιδι ειναι στερημενο στο φουλ....μην ασχοληστε αλλο μαζι του...αξια του δινετε

στις 28/09/2016 07:28
teo184 edo fenese polo kila malakas ise to euro to pire monitis i portogallia a vlakas o ronaldo itan afanis sto puthena giauto mathe bala me tin real su ke meta ama thes ela stin barca na se mathun

στις 28/09/2016 09:56
Το χερι του ρουναλντο τπ εκανε γαργαρα ο διαιτητης! Αμα ηταν υπερ της ρεαλ θα το εδινε κατευθειαν! Εδω μεσα η ρεαλ!δεν κερδισε και ουτε προκειται να κερδισει

στις 28/09/2016 10:42
ρε αντε και βουλωστε το ολοι παλιοκομπλεξικοι...σας ειπα τι σας ποναει τελος...δεν ασχολουμαστε αλλο με ουεφαλονες

στις 28/09/2016 10:44
οσο αφορα το χερι του ροναλντο ηταν εκτος περιοχης...ναι θα μπορουσε να το δωσει ξανα φαουλ , ισως και κιτρινη καρτα....προφανως και το πηρε για αθελο..ηταν ολοφανερο το χερι..

στις 28/09/2016 14:35
O Nickxa λεει οτι το γκολ της μπορουσια ηταν κολοφαρδο απο την στιγμη που ο ροναλντο βαζει γκολ κοντρα στην ροη του αγωνα. Και ο ναβας ευθυνετε για το γκολ δεν διωχνει εκει αγορι μου η μπαλα πλαγια πρεπει να παει

στις 28/09/2016 15:22
Ο fuckingmsn πονάει και μας το μαρτυράει.... Ένα μπασταρδο που του γαμαν τη μάνα είσαι τίποτα παραπάνω ... Χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο νιώθεις σπουδεος

στις 28/09/2016 16:10
ΤΕΟ184 πρεπει να εισαι πολυ μαλακας που δεν επιτρεπετε για ΠΑΟΚΤΣΗ τυχερα γκολ βαζει μονο οτρυπιος και με τις πιπες που κανει γλυτωνει την κοκκινη καρτα, οσο για το eyro αν επεζε αυτος παλι θα εκλεγε γιατι θα το εχαναν και παλι. Και ειναι κριμα να τη λετε τη ρεαλ ομαδα με τα αισχη που βλεπουμε να κανει μεσα στο γηπεδο.

στις 28/09/2016 18:28
Giorgos_paokara το γκολ του ροναλντο προηλθε απο μια ωραια αντεπιθεση και ηταν ωραιο κατι τετοια τα βαζει η ρεαλ,τωρα οσον αφορα το κωλοφαρδο γκολ της μπορουσια σιγουρα ευθυνεται λιγο και ο ναβας...αλλα σαν φαση ειναι κριμα να δεχεται τετοιο γκολ η ρεαλ,ενω αντιθετα το γκολ του σουρλε ηταν ενα πολυ ομορφο τερμα υστερα απο μια πολυ ωραια επιθεση.

στις 28/09/2016 19:06
ΚΑΛΜΑ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΜΑΔΡΊΤΗΣ,Μόνο για μάνες ξέρετε να μιλάτε οι περισσότεροι,όταν απευθύνεστε σε εμενα να βρισετε ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ όχι το οικογενειακό μου περιβάλλον+ ότι δεν γνωρίζετε εάν ζει η μανα του άλλου!

Τραβάτε να ρουφηξετε λίγο γνώση βλαστάρια Έλληνες και μάθετε τρόπους.Εγώ βρίζω την ΟΜΆΔΑ σας όχι την μάνα σας..!

στις 28/09/2016 20:26
geniusMSN- ισως αν μιλαγες καλυτερα και δεν εβριζες τοτε να μην υπηρχε ολο αυτο.Εδω ολοι ειμαστε για να σχολιαζουμε για την ομαδα μας και οχι μονο,ο καθενας εχει την γνωμη του...και το πειραγμα καλο ειναι αλλα χωρις να βριζουμε ολα με μετρο στο λεω με καλη διαθεση!

στις 28/09/2016 21:20
Άμα σε βρισω ΕΣΈΝΑ βρισε εσύ ΕΜΈΝΑ ,όποιος κατάλαβε κατάλαβε

στις 28/09/2016 21:59
Γιατι να βριζεις,δεν μπορεις να κανεις τα σχολια σου χωρις να βριζεις?Ειναι ειδος μαγκιας?

στις 28/09/2016 22:31
Re malaka malaka nai,genius MALAKA ton pineis apo thn glntampax geleieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vale epitelous mia poutsa sto stoma sou kai 11 CL sto kolo sou kai ai gamisou mas zalises ta paparia

στις 28/09/2016 22:43
Δεν σε ακούω ,βγάλε την ψολη του ομπαμεγιανγκ από το στόμα σου τίγρη!

στις 28/09/2016 23:45
TIGER ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΣ ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΙΣΟΦΑΓΟ Η ΨΟΛΗ ΤΟΥ ΟΜΠΑΜΕΓΙΑΝΓΚ! ΚΑΛΜΑ ΜΑΔΡΙΛΕΝΕ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ

στις 29/09/2016 03:43
MONO REA Madrid kai Milan exoune osa kaipella exi olli i europi kai i omades tis sto cham..... peia barca kai mallakies exi 8 xronia pou tin mathane kati asketi. oso geia ton CR.eine o peio ollokriromenos pektis pou vgike pote. kai se osous den aresi na pane na vlepoun aftous pou tous ftiaksan me farmaka kai pou ta midia tous glifoun.....

στις 29/09/2016 15:20
Καλά εσύ με τόσα χρόνια που έχεις να δεις τίτλο έχεις λαλισει..Ξεκίνα να παρακολουθείς Μπάρτσα μήπως και καταλάβεις ΘΕΑΜΑ ( φιλικά και αγαπημένα)

στις 29/09/2016 19:18
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.