Σούπερ Λιγκ: Πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια η ΑΕΚ

Σούπερ Λιγκ: Πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια η ΑΕΚ



Με γκολ των Μπακασέτα (18’) και Βάργκας (87’), η ΑΕΚ πέρασε με 2-0 από την Βέροια και έκανε το «2 στα 2» στο πρωτάθλημα. Δύο δοκάρια είχε στο πρώτο μέρος η «Ένωση», που δεν έδειξε ανάλογο πρόσωπο στην επανάληψη, αλλά πέτυχε δεύτερο γκολ στο φινάλε, «κλειδώνοντας» τη νίκη.

Μετά την τεσσάρα στην Ξάνθη, η ΑΕΚ πέρασε με 2-0 από την έδρα της Βέροιας και έκανε το «2 στα 2» στη σεζόν. Με τον Μπακασέτα να έχει συμμετοχή και στα δύο γκολ, η «Ένωση» έφυγε με τρεις βαθμούς από την πρωτεύουσα της Ημαθίας, έχοντας και δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος για να διευρύνει το προβάδισμα της. Παρόλα αυτά η κακή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του δεύτερου μέρους από την ομάδα του Κετσπάγια, άφησε για αρκετή ώρα τη Βέροια στο ματς, κάτι που εντέλει δεν το πλήρωσε.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δραστήριοι στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ωστόσο μετά το πρώτο δεκάλεπτο η ΑΕΚ πήρε τον έλεγχο και στο 13’ «άγγιξε» το γκολ, έχοντας δοκάρι με σουτ του Μάνταλου. Το 0-1 δεν άργησε να έρθει, αφού πέντε λεπτά μετά, ο Μπακασέτας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Λόπεθ να έχει ευθύνη στο γκολ.

Στο 28’ η Βέροια είχε «χρυσή» ευκαιρία για να φέρει το σκορ στα ίσια, με τον Ανέστη να χάνει τη μπάλα από τα χέρια του και τον Σιμόες να διώχνει στη γραμμή το σουτ του Καπετάνου. Δύο λεπτά μετά, το σουτ του Μπακασέτα έφυγε δίπλα από το δοκάρι και στο 41’ ο Βάργκας πήρε τη θέση του Αλμέιδα, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις. Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο Μπακασέτας πήγε στην κορυφή της επίθεσης και στο 43’ θα μπορούσε να κάνει δύο τα τέρματα του, έχοντας δοκάρι σε τετ-α-τετ με τον Λόπεθ.

Στην επανάληψη, η Βέροια προσπάθησε να πετύχει ένα γκολ και να επιστρέψει στο ματς, έχοντας καλή στιγμή στο 55’ με σέντρα του Κάλβο, όμως ο Ανέστης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια προ του Καπετάνου. Οι παίκτες της ΑΕΚ υπέπιπταν σε αρκετά λάθη, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να τα εκμεταλλευτούν και να απειλήσουν σημαντικά την «Ένωση».

Μάλιστα, η ομάδα του Κεπτσάγια είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να «κλειδώσει το ματς, όμως Μπακασέτας (70’) και Πλατέλλας (79’) δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Λόπεθ. Η ΑΕΚ δεν «καθάρισε» νωρίς το ματς αλλά τελικά δεν το πλήρωσε και στο 87’ «κλείδωσε» τη νίκη με τον Βάργκας. Ο Μπακασέτας «πάτησε» με τακουνάκι στον Βάργκας, ο οποίος δεν κατάφερε σε πρώτο χρόνο να νικήσει τον Λόπεθ, όμως ο ίδιος πήρε το... ριμπάουντ και με νέο σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 2-0!



Ομάδες που αφορά: ΒΕΡΟΙΑ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 17/09/2016 22:35
etsi omadara mou pame geraaa

στις 17/09/2016 22:38
ε φέτος ή ομάδα μας (βεροια)που ετσι και αλλιώς θα πέσει ...θα φάει πολλά γκολ

[+]  lazo1 στις 17/09/2016 23:05

στις 17/09/2016 23:19
ΒΡΕ ΠΟΥΣΤΟΑΛΒΑΝΕ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΕ GAY ΠΙΣΟΓΛΕΝΤΗ ΜΑΘΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΕ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΠΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΘΡΥΛΟΤΑ ΞΕΚΟΛΙΑΣΜΕΝΗ.

στις 17/09/2016 23:21
lazo1 ΣΚΟΥΠΙΣΕΣ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛΙΤΗ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗ ΤΗΣ ΜΠΙΕΡ ΣΕΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ή ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΦΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΓΛΥΚΙΑ?ΑΝΤΕ ΓΙΔΙ ΦΟΡΕΣΕ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ STRING ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΒΙΖΙΤΑ.

στις 17/09/2016 23:34
τρενο η ομαδα μαγκες!!!κανει πολλες φασεις και οταν αρχισουν να μπαινουν θα μιλαμε για μεγαλα σκορ!!!!πουτανακια γαυροι ερχομαστε

στις 18/09/2016 00:08
ELATE PISOGLENTIDES SAS PERIMENOUME OPOS KAUE XRONO 6 4 6 4 6 4 UA PESI POLI POUTSA STON KOLOSAS XAXAXAXAXAXA TSIPOUKADORE TRASEJOUAL

στις 18/09/2016 00:15
lazo1 ΟΛΟ ΓΙΑ ΠΟΥΤΣΕΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΩΡΗ ΘΡΥΛΟΤΑ.ΤΙΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ ΕΤΣΙ?ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΜΕ 2 ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΟΥΦΡΑ ΣΟΥ ΚΟΣΚΙΝΟ ΜΩΡΗ ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ?

στις 18/09/2016 01:22
lazo ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ ΜΟΝΟ ΑΕΚ!!!!!!!!!!!

στις 18/09/2016 09:55
Παλι με χρονια με καιρους παλι ΑΕΚΑΡΑ θα σαι..

στις 18/09/2016 11:00
μονο αεκ!! ρε τετοιες φασεις εχω να δω πολυ καιρο... επαιξε μπαλαρα η αεκ εχτες!!!

στις 18/09/2016 11:16
Ti zori travate mwre? Tha ta poyme se 2 vdomades sto tigani gayrakia...

στις 18/09/2016 11:18
FORZA AEKARA ! Mia epaggelmatiki niki......

στις 18/09/2016 13:48
Η 16η Απριλίου του 1994 είναι μια ημέρα που ενδεχομένως πολλοί θα έχουν διαγράψει από τη μνήμη τους. Βλέπετε από εκείνο το Σαββάτο πάνε 22 χρόνια και οι θύμησες δεν μπορεί παρά να λιγοστεύουν στο πέρασμα των ετών.

στις 18/09/2016 13:49
Arage posoi apo sas thimountai auti tin mera

στις 18/09/2016 13:49
XEXEXEXEXEXE

στις 18/09/2016 15:20
poso malakes eisaste; sto podpsferiko xatri tis europis den uoarxete oute oupirxate pote kakos asxoliuika mazisas edosa ajia sta skata.

στις 18/09/2016 15:21
min jexaso kai ton pousti tsipoukadore trasejoual

στις 18/09/2016 17:06
Transexual o tsibookadoros transexual omos ki rsy poustogavre! Gavroveroia-AEK 0-2

στις 18/09/2016 18:14
ΕΝΩ Ο ΚΑΝΝΙΒΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣΒΙΑ.

στις 18/09/2016 18:53
Φτάνει με τη γκρίνια για τον Ολυμπιακό ρε αποτυχημένοι από τη ζωή.

στις 18/09/2016 19:01
Εσεις ειστε αποτυχημενη ο ολυμπιακος χανει απο την χαποελ

στις 18/09/2016 19:06
ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΚΑ(ΜΠΑ)ΒΑΛΑΣ.

στις 18/09/2016 19:56
Κάτσε να δούμε τι αποτελέσματα θα φέρεις εσύ στον όμιλό σου αιώνιε 4ε της βαθμολογίας, πελάτη του πανθρακικού.

στις 18/09/2016 19:59
AEK EBIBAAAA TH ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ ΠΗΔΑΑΑΑΑ

στις 18/09/2016 22:15
Καλητερο απο το δικο σου ρε χαποελ

στις 18/09/2016 22:17
Εγω εχασε απο πανθρακικο εσυ απο γιαννενα παπαρα

στις 19/09/2016 02:24
Μέτρα ποια ομάδα είναι καλύτερη γιατί μου φαίνεται οτι δεν έχεις ιδέα από μπάλα, απλά υποστηριζεις μια ομάδα έτσι για το τρέντ.

στις 19/09/2016 18:50
Και εσυ ησουν καλητερος υποτιθετε απο την μπερ σεβα

στις 19/09/2016 21:32
poutsa sto stoma sas,kupellouxos 2015-2016 kai mia poutsa sto prathlima.Mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.