Ανακοίνωσε το τέλος ο Ροναλντίνιο

Ανακοίνωσε το τέλος ο Ροναλντίνιο



Την απόφαση να «κρεμάσει» τα παπούτσια του μετά το τέλος της φετινής σεζόν ανακοίνωσε ο Ροναλντίνιο, ο οποίος παραδέχτηκε πως το σώμα του δεν αντέχει πλέον όπως πριν από δέκα χρόνια.

Το πλήρωμα του χρόνου έφτασε για έναν από τους μεγαλύτερους «μάγους» της μπάλας. Σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε στη Νέα Υόρκη, ο Ροναλντίνιο αποκάλυψε την πρόθεσή του να ολοκληρώσει την καριέρα του σε έναν χρόνο:

«Είμαι μεγάλος. Είμαι πλέον 36 ετών και το σώμα μου δεν αντέχει όπως όταν ήμουν 26. Σκοπός είναι να παραμείνω ενεργός για ακόμα έναν χρόνο. Πλέον σκέφτομαι τι θα κάνω για να τελειώσω την καριέρα μου… Εμπλέκομαι σε νέα πρότζεκτ, που σχετίζονται με το ποδόσφαιρο και τη μουσική, τα δύο μεγάλα πάθη μου. Αναζητώ νέες προκλήσεις που πάντα μου άρεσαν και θα δούμε τι θα κάνω τον τελευταίο χρόνο μου», ανέφερε ο «Ρόνι».





Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 08/09/2016 01:58
τις ντριμπλες που εκανε ο ρονι δεν τις κανει ουτε ο cr ουτε ο μεσσι , θα μου πειτε το ποδοσφαιρο δεν ειναι ντριμπλες ομως προσφερε μεγαλο θεαμα !! αν και εχει απο τοτε που χαθηκε ειναι σαν να το χει σταματησει χρονια..

στις 08/09/2016 02:48
Ακουγεται οτι θα επιστρεψει Μπαρτσελονα.

Βεβαια θα ηθελα να τον δω ξανα Μιλαν παρολο που ειμαι Ιντερ

στις 08/09/2016 07:42
Μεγαλο ταλεντο κριμα που δεν ειχε διαρκεια επαιξε οσο ηθελε να παιξει

στις 08/09/2016 16:00
αυτός ο κακομοίρης ο sergio ramos ακόμη εμετό κάνει!!!:-))

στις 08/09/2016 16:24
Τι τρίπλες έκανε!! Μεγάλος παίκτης ο Ρόνι.

στις 08/09/2016 16:57
Are Ronaldinio Mas Eleiphes Krima Pou tha Stamathseis :( :(

στις 08/09/2016 18:14
RONALDINHOOOOO!!!!!

στις 08/09/2016 19:12
otan epeze o Roni ali kanane polema gia tin defteri 8esi!

στις 08/09/2016 20:17
Gone, but not forgotten...

Θρυλος, με την ολη σημασια του ορου

στις 08/09/2016 20:52
Ενας μαγος και θρυλος της μπαλας λεει αντιο! Ελπιζω να ξαναδουμε εναν ροναλτινιο πολυ συντομα

στις 08/09/2016 22:27
Αρε ρονι κριμα που σταματας και εσυ μονο ο γιγαντας Μπουφον ο Κλοζε και ο Ρομπεν με Ριμπερι εμειναν απο πολυ παλιους.Τις τριπλες που εκανες δεν θα τις κανει κανενας αλλος.Ποιος μεσι και ποιος ροναλντο.

στις 09/09/2016 15:02
sygkrineis klose - robben me roni k buffon ??

στις 09/09/2016 21:25
den sigreino apla eipa merika atoma pou exoun meinei apo palious

στις 09/09/2016 21:27
sygrino*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.