Σούπερ Λιγκ: Πρεμιέρα το Σάββατο από την 3η αγωνιστική

Σούπερ Λιγκ: Πρεμιέρα το Σάββατο από την 3η αγωνιστική



Τα μέλη του συνεταιρισμού της Σούπερ Λιγκ αποφάσισαν το πρωτάθλημα να αρχίσει το Σαββατοκύριακο 10-11/9 από την 3η αγωνιστική και λίγη ώρα μετά η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε το πρόγραμμα της πρεμιέρας.

Η αυλαία της Σούπερ Λιγκ για τη σεζόν 2016-17 ανοίγει το Σαββατοκύριακο 10-11/9! Με ψήφους 9-6, τα μέλη του συνεταιρισμού αποφάσισαν την έναρξη του πρωταθλήματος από την 3η αγωνιστική, μετά από σχετική επιθυμία της Nova.

Υπέρ της έναρξης του πρωταθλήματος από την 3η αγωνιστική ψήφισαν οι Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος, Κέρκυρα, ΑΕΛ, Λεβαδειακός, Ξάνθη, Πανιώνιος και Πλατανιάς. Αντίθετα, υπέρ της έναρξης του πρωταθλήματος από την 1η αγωνιστική ψήφισαν οι AEK, Βέροια, Ηρακλής, Παναιτωλικός, ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Παναθηναϊκό να ψηφίζει λευκό.

Λίγη ώρα μετά έγινε γνωστό το πρόγραμμα της αγωνιστικής. Η αυλαία θα ανοίξει με το Κέρκυρα-Πλατανιάς ενώ το Σάββατο θα αγωνιστούν τόσο ο Παναθηναϊκός όσο και ο ΠΑΟΚ. Από την άλλη, την Κυριακή θα παίξουν ΑΕΚ και Ολυμπιακός.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ για την περίοδο 2016-2017:


Σάββατο 10/9

16:00 Κέρκυρα-Πλατανιάς

18:15 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

20:30 Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός

Κυριακή 11/9

16:00 ΑΕΚ-Ξάνθη

18:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος

18:15 Πανιώνιος-Αστέρας

20:30 Ολυμπιακός-Βέροια

Δευτέρα 12/9

19:30 ΑΕΛ-Ηρακλής



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

38 σχόλια:

στις 05/09/2016 22:56
ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΟΥΣ:

ΚΡΙΟΣ=21/3-19/4=ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟ

ΤΑΥΡΟΣ=20/4-20/5=ΣΤΑΘΕΡΟ

ΔΙΔΥΜΟΙ=21/5-20/6=ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ

ΚΑΡΚΙΝΟΣ=21/6-22/7=ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟ

ΛΕΩΝ=23/7-22/8=ΣΤΑΘΕΡΟ

ΠΑΡΘΕΝΟΣ=23/8-22/9=ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ ΖΥΓΟΣ=23/9-22/10=ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟ ΣΚΟΡΠΙΟΣ=23/10-21/11=ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΟΞΟΤΗΣ=22/11-21/12=ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ=22/12-19/1=ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟ ΥΔΡΟΧΟΟΣ=20/1-18/2=ΣΤΑΘΕΡΟ ΙΧΘΕΙΣ=19/2-20/3=ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ

στις 05/09/2016 23:10
pame pame!!!

στις 05/09/2016 23:19
ΕΙΔΑΤΕ ΠΟΙΟΙ ΨΗΦΙΣΑΝ ΝΑΙ Ε? ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΜΑΤΑ ,

ΓΙΑΥΤΟ ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΠΑΟ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ.

( και η Αελ αλλα γτ ψηφισε Ναι..? )

στις 05/09/2016 23:40
ARXIDIA OMADES EISASTE TASO EXIS DIKIO

στις 06/09/2016 00:08
T4so o IRAKLIS kai i TRIPOLI file dn einai parartimata. Mi leme malakies...alla panionios, kerkyra, levadeiakos, xanthi, atromitos, platanias kai larisa enoite pos einai. Episis parartimata energa tou theiou baggela einai oi: kalloni, panthrakikos, aris, panserraikos, axarnaikos, paneleysiniakos, panaxaiki, ergotelis, olympiakos volou, ionikos, aigalew, kallithea, ao xania.

στις 06/09/2016 00:10
Antih ti malakies grafeis dn katalavaino filos...gia ta 12 zwdia; pou sigoura exoun allaksei afou afta itan prin 2000 xronia. Dld prin apo...80 genies!

στις 06/09/2016 08:20
Ase re pou den einai h tripoli

στις 06/09/2016 08:21
ΠΑΜΕ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΑΜΗΣΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΟΓΑΥΡΟ!!!!!!!

στις 06/09/2016 09:47
χαχαχαα παει σαλεψε ο κοσμος...Γιατι σαλεψεε ο κοσμοςςςςςςς και χαμογελα πατεραααααααα....Οσο για τα ματς εχω απορια...Η ΘΥΡΑ 4 ειναι κλειστη..Απο αυτα που ακουγεται θα παει στην 8..Δε χωραει καν εκει ουτε η μιση 4..Στην 7 δε παει ειναι φουλαρισμενη ειναι σχεδον ολη διαρκειας μωπως ξερουμε αν παει στην 5 και αν η 5 θα εχει ιδια τιμη δλδ 10ευρω????Στην 8 θα ειναι 10 ευρω σιγουρα παντως..

στις 06/09/2016 09:48
μηπως*

στις 06/09/2016 11:16
Η μιση στην 8 και η αλλη σε 5 και 6 αλλα το εισητηριο κανονικα οπως ειναι θα ναι

στις 06/09/2016 12:36
ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΜΠΑΛΑ( ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ) ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ( ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΟΡΝΕΡ,ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟ,Η ΖΕΣΤΗ ΚΛΠ)

στις 06/09/2016 13:22
ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!!!!

στις 06/09/2016 13:26
57 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΜΠΑ!!!!!!!

στις 06/09/2016 13:43
KAI I ALLH MISI STO LEYKO PYRGO XAXAXAXAXOXAXAX

στις 06/09/2016 14:07
Πολυχρονη να ειναι Γιωργαρε!!!!!

στις 06/09/2016 14:43
Σε ενοχλη φιλαρακι που εγω εχω λευκο πυργο βλεπω

στις 06/09/2016 14:44
Γαμω το μπουρδελολιμανο σου

στις 06/09/2016 14:44
Πολυχρονη θα ναι και μια ζωη βοφιτρο για ολους

στις 06/09/2016 14:44
Φοβιτρο*

στις 06/09/2016 15:33
Ρε πιτσιρικο ετσι μπραβο, φοβου τους Αγρινιωτες νακιμου. Τρομος η Αγρινιαρα, αφου σας εχει κανει τον πατο ουκ ολιγες φορες, σαν βουλγαρικο θυμιατο! Ποια Τουμπα και ποιο φοβητρο? Παρτυ κανουν οι ευρωπαικες ομαδες. Δεν μπορειτε να κερδισετε καμια γνωστη ομαδα! Ο Παναιτωλικος δυο χρονια αηττητος κι ο Ολυμπιακος απο το 1992 σε εχει εκει μεσα: 4 νικες ο ΠΑΟΚ, 11 ισοπαλιες και 10 νικες ο Ολυμπιακος! Για σκισιμο μιλαμε μεσα στο σπιτι σου ετσι? Θα επανελθω και με τους αλλους, που ομως τα πατε καλυτερα, αλλα οχι και σουπερ οπως η παλια Τουμπα που εγω ηξερα...

στις 06/09/2016 15:57
τον φουστη τον ολυμπιακο 1 τονο πρατηρια εχει

στις 06/09/2016 16:20
ΠΕΡΥΣΙ ΣΑΣ ΕΡΑΨΕ Ο ΙΝΤΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΚΑΜΠΙΑΣΟ.ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΒΗΤΟΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΨΕΙ ΤΟΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΥΡΓΟ.

στις 06/09/2016 17:28
Ρε παναιτωλικε μην μιλας περσι 3αρα εφαγες και οπως σου ειπα και μην δεν χρειαζεται να συνεχησε γιατι θα σου ξεσκιστει το κολοτρυπιδη και θα γινει ενα με το μουνακι σου

στις 06/09/2016 17:28
Φορτουνη περσι στειλατε Παπα

στις 06/09/2016 17:29
Την κεφαλια του Κλαους την θυμασαι οταν η Τουμπα ειχε παρει φωτια?

στις 06/09/2016 17:31
Οπως εγινε η Τουμπα προπερσι οταν ξεκολιασαμε τον πατο του ολυμπιλαγου δεν εχει γινει πουθενα στην Ελλαδα. Τρεμανε τα παλικαρια σας!!! Μονο οι οπαδοι του ΠΑΟΚ δημιουργουν τετοια ατμοσφαιρα μαλακες!!!!!!!

στις 06/09/2016 18:14
Αχαχαχα τα νεφρα μου ρε μπαγλαμα πιτσιρικα. Γελαω, γιατι εχασες την ψυχραιμια σου με τον Παναιτωλικο ε? Ρεεε, ρεεε επαρχιακη ομαδα ειμαστε, γουσταρουμε που μας θεωρεις ψηλους σε αναστημα! Αν μπορεσεις να μας...ψωλιασεις οπως λες, κυριακη τελικα θα γινει το ματσακι, κοντη γιορτη...

στις 06/09/2016 18:19
Απλα σχολιαζεις για τον ΠΑΟΚ αυτο που με ενοχλει

στις 06/09/2016 18:39
ΚΑΝΤΕ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΤΣΑΤΣΟΙ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ.

στις 06/09/2016 18:44
Ρε ξεκολα, στο ειπα παλι. Εγω μιλαω με στοιχεια, ειμαι μεγαλος κι εμπειρος στο ποδοσφαιρο. Στα παπαρια μου κι αν ενοχλεισαι! Αληθειες λεω, απο την ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου. Παρε κι αλλα στοιχεια απο το πλουσιο αρχειο μου: Απο το 1992 παλι, με τον Παναθηναικο στην Τουμπα εχετε:12 νικες, 5 ισοπαλιες και 8 ηττες. Ψιλομετρια θα ελεγα, για εδρα μιλαμε. Με ΑΕΚ την ιδια περιοδο: 11 νικες, 8 ισοπαλιες και 4 ηττες. Σαφως καλυτερα εδω βεβαια. Βαλε μονο σου λοιπον το συνολο και με τους τρεις αυτους, ε θα δεις οτι οριακα εχετε λιγο πιο πολλες νικες απο οτι ηττες. Δεν περιποιει τιμη για εναν ΠΑΟΚ ρε συ αυτο. Μικραινεις με τον χρονο το καταλαβαινεις? Πιο παλια ησουν αρχοντας των αγωνων αυτων στο βαθος των δεκαετιων...

στις 06/09/2016 21:45
Ναι τωρα δεν μπορω ενα πρωταθλημα θα επαιρνε το 2010 και το αγορασε ο βαζελος με τον πατερα

στις 06/09/2016 21:46
Επαιρνα*

στις 06/09/2016 21:47
Τι να ερθεις ρε μαλακα δες πρωτα αν θα θα κλεισουν μεσα τον χοντρο και ασε της απειλες

στις 06/09/2016 21:55
Σχολιαζεις ομως τα στοιχεια του ΠΑΟΚ γιατι δεν μιλας για αρη αεκ κλπ;

στις 06/09/2016 22:33
ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!!

στις 06/09/2016 23:45
Gia irakli;

στις 06/09/2016 23:48
Re paidia egw iksera oti paok kai agrinio einai adelfa swmateia...ena pragma mono gamw tin poutana tin xanthi! A gamietai k o poustaras o serraios...gamw ta serras kai ton panseraikouli... to bastardo!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.