Ντουρμάζ: «Επικρατεί χάος στην Ελλάδα»

Ντουρμάζ: «Επικρατεί χάος στην Ελλάδα»



Ο Τζίμι Ντουρμάζ αναφέρθηκε στους λόγους της αποχώρησης του από την Ελλάδα και τον Ολυμπιακό, χαρακτηρίζοντας χάος το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Ο πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού, Τζίμι Ντουρμάζ μίλησε σε σουηδικά Μέσα για την αποχώρηση του από την Ελλάδα για λογαριασμό της Τουλούζ.

Ο διεθνής άσος υποστήριξε πως δεν είχε κάποιο κίνητρο να προπονείται εξαιτίας των συνεχών αναβολών της αγωνιστικής δράσης, χαρακτηρίζοντας χάος την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Επικρατεί χάος εκεί στην Ελλάδα. Σε ό,τι μπορείς να φανταστείς. Πήρα μεταγραφή στην Τουλούζ κυρίως γι' αυτόν τον λόγο. Δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στην προπόνηση και στο ποδόσφαιρο. Έτσι είναι και όλο το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Το πρωτάθλημα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα και κανείς δεν ξέρει πότε θα ξεκινήσει. Η προπόνηση αλλάζει όλη την ώρα.

Η οικονομία το ίδιο. Τα πάντα. Υπήρχε μεγάλη προσοχή σε άλλα πράγματα πέρα από το ποδόσφαιρο, συνεπώς δεν είχα καμία επιθυμία να συνεχίσω να προπονούμαι εκεί και να έχω το ίδιο κίνητρο να τα πάω καλά. Συνεπώς όταν παρουσιάστηκε η ευκαιρία της Τουλούζ που εκδήλωσε ενδιαφέρον ήταν ένα καμπανάκι για μένα. Ήξερα ότι ήταν κάτι καλό και σημαντικό για μένα.

Μάλιστα, όταν η σεζόν είχε τελειώσει, έπρεπε να περιμένουμε ένα μήνα και κάτι για να παίξουμε στον τελικό του Κυπέλλου. Και όλα τα προβλήματα συνεχίστηκαν μέχρι και την προετοιμασία. Υπάρχουν πολλά προβλήματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο
».

Όσο για τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού από το Τσάμπιονς Λιγκ, υποστήριξε ότι και αυτή η εξέλιξη, συμπεριλήφθηκε στους λόγους που πήρε την απόφαση να φύγει:

«Σίγουρα στην Τουλούζ δεν θα αγωνιστώ σε κάποια ευρωπαϊκή διοργάνωση, αλλά την ίδια στιγμή η κατάσταση στο ελληνικό πρωτάθλημα δεν ήταν και η καλύτερη. Ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από το Champions League κι αυτό ήταν ένα επιπλέον καθαρό σημάδι ώστε να μετακινηθώ σε ένα μεγαλύτερο πρωτάθλημα. Στη Γαλλία υπάρχουν καλοί αντίπαλοι συνέχεια. Μπορεί να μην υπάρχουν τα μεγαλύτερα ονόματα, αλλά όλες οι ομάδες στη Γαλλία έχουν μεγαλύτερη ποιότητα σε σύγκριση με αυτές στην Ελλάδα. Αυτό θα με βελτιώσει και θα έχω καλύτερες ευκαιρίες εδώ».



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΤΟΥΛΟΥΖ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 04/09/2016 14:46
Εχω μια χαρα ειμαι παντως και μου αρεσει η ελλαδα

στις 04/09/2016 14:48
Τωρα τι ευκαιριες θα εχεις σε μια ομαδα που θα παλεψει για την παραμονη της στην Α γαλλιας λες ειναι κανα μεγαλο πρωταθλημα -ολα Χ ερχονται- δεν ξερω

στις 04/09/2016 14:50
Εγω νιώθω πολυ κυριλέ σε ολη τι φαση θαρρω πως ο ντουρμαζ επρεπε ν περασει κανα 3 μερο σαλονικα να γουσταρη λιγο μην τον περνετε απο τα μουτρα ομως καλο παιδι ειναι

στις 04/09/2016 14:59
ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΦΙΡΜΑ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΠΧ Ο ΚΑΜΠΙΑΣΟ , ΑΛΛΑ ΑΝΙΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΩΡΑ Ρ ΜΑΛΑΚΑ ΝΤΟΥΡΜΑΖ ΤΙ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ?

στις 04/09/2016 15:06
Ε πως τωρα ο τζιμι με θητεια σε ολυμπιακο και σε γκετζερμπιρλιρλιρλιγκι

στις 04/09/2016 15:07
Δεν αντεξε το ψεμα μαλλον

στις 04/09/2016 15:31
Exoume gnwthin eyaton re Tzim ti pws to

podosfairo mas einai na masas kai na ftyneis, alla hsoun kai esy tempelakos. Metaxu mas den diarreei parapera

στις 04/09/2016 15:43
Δεν εχει αδικο ο Τουρκοσουηδος παιχτης. Τα οικονομοπολιτικα θεματα της χωρας, αλλα και το ποδοσφαιρο ειναι για το πεουλα. Παντως κι ο ιδιος ειναι ενας μετριος ποδοσφαιριστης, που πηγε σε μικρη ομαδα, που μαλλον δεν θα παιξει ποτε στην Ευρωπη.

στις 04/09/2016 16:19
Ενταξει, το παλικαρι τι μυαλο για μπαλα να εχει με τοσα μαγαζια κ τοσες παραλιες, γιατι το μισθο το πηρε κανονικα και χωρις περικοπες...τωρα που χορτασε θυμηθηκε και το λογο που πληρωνεται...αντε και καλη συνεχεια!

στις 04/09/2016 16:31
Το χαλασε η Μυκονος

στις 04/09/2016 17:28
τζιμακο εχεις δικιο για την αδυναμια συγκεντρωσης ολοι οι ψυχοπαθεις το ιδιο αντιμετοπιζουν με τη διαφορα οτι στη γαλλια θα την εχεις απο τις πενταρες που θα τρως

στις 04/09/2016 17:47
γινεται να εχεις λευτα και να μην σαρεσει οπουδηποτε?? ποσο μαλλον στο γλυκήτατο Ελλαδισταν!

στις 04/09/2016 20:09
φαινεται οτι δεν τον αρεσαν τα σουβλακια και τα μπουζουκια!

στις 04/09/2016 21:00
ΑΡΧΙΔΙΑ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΑΖΙ ΓΥΦΤΕ!

στις 04/09/2016 21:21
αντε γιαααααααα

στις 05/09/2016 00:42
ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΒΛΕΠΩ!

στις 05/09/2016 01:24
τι να κατσει να κανει στην ελλαδα ο ανθρωπος? στην ελλαδα οι ξενοι ερχονται για 2 λογους μονο. 1ος, οσοι ειναι φιρμες και ηταν παλια παιχταραδες κι εχουν τελειωσει την καριερα τους πια, ερχονται για να παρουν ενα καλο πακετο και στγχρονως να κανουν και τις διακοπουλες τους. 2ος, οσοι ειναι ακομα νεοι αλλα δεν ειναι καλοι και μπαινουν στο καλαθι, ερχονται εδω γιατι δεν μπορουν να πανε πουθενα καλυτερα. οπως ο εν λογω ντουρμαζ. τωρα το παληκαρι εχει πολυτο δικαιο για το περσυνο και το φετινο χαλι του πρωταθληματος. επισης εχει το μειονεκτημα οτι επαιζε στον ολυμπιακο οποτε δεν ειχε ανταγωνισμο για το πρωταθλημα ελλαδος. ολοι στην ομαδα ξερουν απο την αρχη οτι θα το παρουν και μαλιστα με διαφορα πολλων ποντων. αφου δεν θα παιξει και στο τσαμπιονς λιγκ, αντε γεια! και πολυ καλα εκανε.

στις 05/09/2016 12:05
Επειδη επρεπε να περιμενεις ενα μηνα για τον τελικο για αυτο τζιμακο

στις 05/09/2016 12:05
Για αυτο εχασες

στις 05/09/2016 17:41
kounia p sas kounage malakes!

στις 05/09/2016 18:55
PAOKARA!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.