Δεν ξεκινά το πρωτάθλημα ο Κοντονής

Δεν ξεκινά το πρωτάθλημα ο Κοντονής



Αποφασισμένος να παρατείνει την αναβολή του πρωταθλήματος εμφανίστηκε ο Σταύρος Κοντονής, ο οποίος έμεινε ανικανοποίητος απ’ όσα συνέβησαν στο ΔΣ της ΕΠΟ.

Παρά την αισιοδοξία που υπήρχε για έναρξη του πρωταθλήματος, ο Σταύρος Κοντονής δεν αλλάζει τη θέση του και μάλιστα άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο νέας αναβολής μέχρι να υπάρξει πλήρης συμμόρφωση στους νόμους.

Η θέση του Υπουργείου μετά και τις σημερινές εξελίξεις στην ΕΠΟ και ως προς στις αποφάσεις που έγιναν γνωστές: «Οι έκπτωτοι συνεχίζουν να προκαλούν τη νομιμότητα και τη συνταγματική τάξη. Με δολιχοδρομίες και εκ νέου παρανομίες όχι μόνο δεν μπορεί να αρθεί η απόφαση απαγόρευσης διεξαγωγής των ποδοσφαιρικών αγώνων, αλλά επιβάλλεται η περαιτέρω χρονική επέκταση της!».

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, το θέμα που ενόχλησε τον Σταύρο Κοντονή ήταν η άρνηση των τεσσάρων (κυρίως του Γκιρτζίκη αλλά και των Οικονομίδη, Προύντζου, Καραμελίδη) να αποχωρήσουν από τις θέσεις τους στην ΕΠΟ.

Ο υφυπουργός αθλητισμού υποστηρίζει ότι η σημερινή (30/8) συγκρότηση του Δ.Σ. της ομοσπονδίας ήταν παράνομη, από τη στιγμή που έδωσαν το παρών οι έξι υπόδικοι για το θέμα της κάρτας υγείας.

Παράλληλα, η ματαίωση της πρωινής συνάντησης για τη διαιτησία, όπου δεν υπήρξε η παραμικρή βελτίωση, ήταν ακόμα ένας λόγος για τον οποίο ο Σταύρος Κοντονής δεν προτίθεται να αποφασίσει την έναρξη του πρωταθλήματος.



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 30/08/2016 20:51
Oxi Re Pousth Mou Gamwto Th Malakas O Kontonis

στις 30/08/2016 20:51
οικονομιδη προυντζε καραμελιδη και γκιρτζικη φυγεται γαμω το σπιτι σας

στις 30/08/2016 20:59
Έλεος πια...

στις 30/08/2016 21:11
εχεις αρχιδια κοντονη. απο τους λιγους του Συριζα. μπραβο.

στις 30/08/2016 21:13
Are exei katantisei aidia to thema o enas leei tha arxisei o allos oxi to kovo gia arxes oktombriou na arxisei an kai den me niazei katholou den asxoloumai mi sosei kai arxisei mas prixate.

στις 30/08/2016 21:16
ΜΑΓΚΕΣ ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ? ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΥΓΙΗ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΗΔΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΗ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΙ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΜΠΑΛΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΧΩ ΑΗΔΙΑΣΕΙ ΜΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ.ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΠΟ ΟΠΑΔΙΚΗ ΣΚΟΠΙΑ.ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΚΟΝΤΟΝΗΣ?

[+]  lazo1 στις 30/08/2016 22:12

στις 30/08/2016 23:48
Kοντο κοντό αλάνι γαμ@ την επο και το πασαλιμανι και κάνε το πρωτάθλημα. Να ανασάνει

στις 31/08/2016 00:07
Ρε σεις, εχει δικαιωμα ο Κοντονης να επεμβαινει σε τετοια θεματα? Η ΕΠΟ δεν ειναι αυτοδιοικητη?

στις 31/08/2016 10:19
Τ'αρχιδια της τα δυο ειναι και η επο....Αει στο διαλο κωμωδια ή τραγωδια να το πεις αυτο το πραμα???Ελεος πια γαμω την επο και τον Κοντονη παρεα...Μπουρδελο τα κανανε...

στις 31/08/2016 13:27
καταντια

στις 31/08/2016 15:10
καλά τους κάνει..φτάνει πια με το σκατο-πρωταθλημα την σουπερ-λιγδα ..σε κάτι γήπεδα χωραφια

στις 31/08/2016 21:12
Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω ή οχι

στις 31/08/2016 21:13
Ας ελπισουμε οτι αν και οπετε ξεκινησει δεν θα δουμε τα χαλια που εγιναν περσι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.