Πολύ κοντά σε Μαρίν ο Ολυμπιακός

Πολύ κοντά σε Μαρίν ο Ολυμπιακός



Μια «ανάσα» από την απόκτηση του Μάρκο Μαρίν βρίσκεται ο Ολυμπιακός, με τον Γερμανό άσο να προορίζεται για τον αντικαταστάτη του Τζίμι Ντουρμάζ.

Τα ερυθρόλευκα του Ολυμπιακού προβάρει ο Μάρκο Μαρίν. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, οι Πειραιώτες βρίσκονται πολύ κοντά στην απόκτηση του Γερμανού μεσοεπιθετικού, ο οποίος αποτελεί επιθυμία του Πάουλο Μπέντο.

Ο 27χρονος αγωνίζεται κυρίως ως αριστερός εξτρέμ (παίζει και δεξιά και ως επιτελικός) και προορίζεται για αντικαταστάτη του Τζίμι Ντουρμάζ, που θα συνεχίσει την καριέρα του στην Τουλούζ. Ο Μαρίν ξεκίνησε την καριέρα του στην Γκλάντμπαχ και θεωρούνταν ένα από τα μεγάλα ταλέντα του γερμανικού ποδοσφαίρου. Το 2009 αποκτήθηκε από την Βέρντερ έναντι 8,2 εκατ. ευρώ και το 2012 υπέγραψε στην Τσέλσι, η οποία διατηρεί τα δικαιώματα του.

Παρόλα αυτά ο Γερμανός δεν μπόρεσε ποτέ να ξεχωρίσει στους «μπλε», αφού κάθε χρόνο παραχωρούνταν δανεικός σε διάφορες ομάδες (Σεβίλλη, Φιορεντίνα, Άντερλεχτ) με τελευταία την τουρκική Τράμπζονσπορ, όπου είχε 2 γκολ και 4 ασίστ σε 24 παιχνίδια πρωταθλήματος την περασμένη σεζόν.



Ομάδες που αφορά: ΜΑΡΙΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

33 σχόλια:

[+]  simoenson21 στις 20/08/2016 22:56

[+]  simoenson21 στις 20/08/2016 22:56

στις 20/08/2016 23:18
Kalh kinisi ap ton Vaggela.Apoktoume taxytita kai dimiourgikothta.Vaggela synexise tis swstes kiniseis!

στις 20/08/2016 23:21
Re emisthe ypallile tou melissanidi ti parapliroforeis ton kosmo????Enimerwthou kalytera se parakalw i kalytera anoixe ta matia sou epitelous!

στις 20/08/2016 23:22
Πέρυσι ο Μαρίν φόρεσε την φανέλα της Τραμπζονσπόρ ως δανεικός από την Τσέλσι, με την οποία έχει συμβόλαιο έως το 2017. Είχε 29 συμμετοχές, 2 γκολ και 5 ασίστ.

Την σεζόν 2014-15 σε Ιταλία και Βέλγιο είχε 12 ματς και 2 γκολ. Το 2013-14 μέτρησε 30 συμμετοχές, 2 γκολ και 7 ασίστ στην Σεβίλλη με την οποία κατέκτησε το Europa League. Την αμέσως προηγούμενη, με την φανέλα της Τσέλσι, έπαιξε σε 19 ματς σε όλες τις διοργανώσεις έχοντας απολογισμό 3 γκολ και 2 ασίστ. Όσον αφορά στην θητεία του στη Γερμανία, σε 116 ματς με τη Βέρντερ είχε 13 γκολ και 35 ασίστ, ενώ με την Γκλάντμπαχ ο απολογισμός του σε 72 αγώνες ήταν 12 γκολ και 28 ασίστ.

στις 21/08/2016 01:14
τρομερος παικτης axaxaxaxax

στις 21/08/2016 05:54
ΧΟΝΤΡΕ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ...

στις 21/08/2016 06:31
toulaxiston exoume proedro pou ferni pektes

στις 21/08/2016 07:48
δεν περιμενα κατι καλυτερο,εχει αρχισει η κατηφορα εδώ και καιρο,αλλωστε ότι πληρωνεις παιρνεις!

στις 21/08/2016 10:16
https://en.wikipedia.org/wiki/Marko_Marin . Des tis symmetoxes re mpetostoke. Eleos.

στις 21/08/2016 10:17
Kako psofo stin thrylota.

στις 21/08/2016 12:36
SIMONSEN,ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ? ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΕΞΗ ΘΑ ΦΑΣ. ΠΡΟΣΚΥΝΑ, ΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΑΕΞΑΡΑ.

στις 21/08/2016 12:42
poio komplexikoi apo ta anuparkta tourkakia den uparxoun.Kai egw eime kata ttou gavrou alla aytos gia ellada eine pextoura.Milaei h soula pou exei ton perpatof me to vameno frudi

στις 21/08/2016 12:46
Milane oloi milane kai oi skoylikanteres. Oso gia tis thrylotes kante oneira oti xwris tin omada kroysis tis KED mporeite na kanete kati....

στις 21/08/2016 12:49
xaxaxa edw milas esy vre anuparkto xanoumi.Pese apto balkoni spatalh zwhs bas k kaneis perifanous tous goneis sou

στις 21/08/2016 14:00
tosa jerete tosa lete blakes ampali

στις 21/08/2016 17:11
Χαχαχαχαχ μίλησαν τα εβραιοπουλα...

στις 21/08/2016 21:07
ΠΟΙΟΣ ΜΑΡΙΝ ΒΡΕ ΓΙΔΙΑ ΑΜΠΑΛΟΙ?ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΤΟΥ ΦΛΟΙΣΒΟΥ ή ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΤΕΡΟ ΤΟΥ ΜΠΟΥΧΕΣΑ.

στις 21/08/2016 22:13
TSIPOUKADORE AKOMA GRAFIS I LIZERPOUL I POUTANA TIS AGGLIAS KAI ESI TRASEJOUAL XAXAXAXAXA

στις 21/08/2016 22:53
den kanei

στις 22/08/2016 00:07
Fovero talento,paixtaras megalos,tsakothike me real mandrid o olumpiakos pios tha ton parei,tha vohthisei kai sto Champions L...Mpeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 22/08/2016 08:29
Edw grafeis esu re anuparkte kolotourke dhmhtrh pou se pernaw se titlous se olq ta athlimata.Ade gamisou komplexo

στις 22/08/2016 10:28
Το μόνο που έχω ευκαιρο ποδόσφαιρο...Έχω σύνολο 6 τίτλους και εσύ 4 ή 5 δε ξέρω...Και θα είχα άλλους τόσους αλλά δεν πειράζει...Μπασκετ έχεις περισσότερα αλλά είμαι αν δε κάνω λάθος ή πρώτη ομάδα που έφερα ευρωπαϊκό τίτλο στην Πόλη και το σήκωμα στον Λευκό Πύργο....Βόλεϊ έχω 3-4 εσύ πάνω από 2 με τίποτα...Χάντμπολ έχω ομάδα καλά για τίτλους δε λέω γιατί δεν έχεις ομάδα εκεί(που είναι το πιο βασικό)....Αααααααααααααααα έχεις και 3-4 υποβιβασμους ενώ ο Π.Α.Ο.Κ κανέναν....Βασικά δεν έπρεπε να ξεκινησω καν την κουβέντα γιατί με ατομα τέτοια δε βγαίνει άκρη...Καλά ρε νικησατε χθες 2-1????Μπράβο....Ζώα μας επρυξαν τ'αρχιδια απ χθες νικήσαμε ομάδα Α' εθνικής και σπουδαίο πράμα κάνατε..ΑΛΛΑΞΤΕ ΠΟΛΗ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ

στις 22/08/2016 11:54
XAxaxaxaxa nai aspromavrh.Oute to 30% oi gries pio polles eine.Mono o dendropotamos eine aspromavros.Oute kan aksizei na mpw se sugkrish me to paokaki alla me ekanes k gelasa me ta psemata sou.Loipon podosfairo se pernaw se prwtathlimata,basket 21-7 se exw,prwto eurwpaiko titlo h aek eixe,sto volei fetos me perases logw ths xorhgias tou xrusou alla egw evala th thessaloniki sto xarth kathos hmoun o prwtos pou phra prwtaathima ektos apo athinaikes.Ayto p eipes gia to hadball me ekane k gelasa mexri dakriwn kathos oute aris oute pao oute osfp exoun omades mono o filipos verias xaxa.Eiste h pio sixamenoi.Omada ton upourgwn k aniparktoi.

στις 22/08/2016 12:48
Μπήκα εδω για να μάθω κάτι για τον ποδοσφαιριστή,σαν φίλαθλος που δεν εχει διάθεση να κρίνει παίχτη άλλης ομάδας.Τους παίχτες της ομάδας μου θα κρίνω και αυτό αφου τους δω να παίζουν.Ο χρηστης mangas01 εκανε μία ανάλυση σοβαρή και πήρε αρνητικη ψήφο.Ελεος ρε κομπλεξικοι..Ολοι ξερουμε οτι η ΑΕΚ έφερε τον πρωτο τιτλο στην ΕΛΛΑΔΑ ,αλλά ο φίλος Δημητρης γραφει καθαρά για τη Θεσσαλονίκη.Τωρα ποια ομάδα εχει πιο πολλούς φιλάθλους στη Θεσ/νικη το ξερει όλη η Ευρώπη...Για τον ΑΡΗ θέλω να πω ότι ευχομαι να επανέλθει συντομα!Για την ΠΑΟΚΑΡΑ μας πιστεύω ότι θα πανηγυρίσουμε κάποιο τίτλο φέτος!

στις 22/08/2016 13:18
Eipe o voulgaros ton tourko tourko kai o tourkos pareksigithike.....

στις 22/08/2016 13:41
Kαι σας λεει η μαμα σας Τουρκος ειναι Τουρκος ειναι ο μπαμπας σας....Τεο χαχαχαχχα ντιπ μαλακας για την Πολη λεω, ενω τον ειπα εχει πιο πολλα αυτος τον χαβα του....Μαλλον πρεπει να το γυρισω στα Εβραικα Σαλωμη???Οσο για το Βολλευ γελανε τα τσιμεντα...Αστο μεγαλε αστο!!

στις 22/08/2016 13:44
Και κατι με λεει οτι αυτος ο Εβραιος ειναι οπαδος αλλης ομαδας αλλα θα το διασταυρωσω σημερα...Αλλα θα με πεις οτι οπαδος και να εισαι αν δε πεις για τον ΠΑΟΚ τιποτα δε λεει...Τεσπα

στις 22/08/2016 14:04
Και τζαμπα ασχολείσαι Δημητρη,μερικά παιδάκια εδω μέσα μονο πισω απο μια οθόνη αισθάνονται άνθρωποι!Πολύ ξυλο στην αληθινη ζωη και μάγκες εδω,κρυμμένοι!Τεσπα ΠΑΟΚ είσαι Δημητρη!!!!

στις 22/08/2016 14:50
Teoooooooo δε με νοιαζει που κραζουν τον ΠΑΟΚ εννοειται πως νευριαζω και οχι μονο αλλα οπως και εσυ,εγω ειμαστε ΠΑΟΚ και ο Χ,Ψ,Ω κ.λ.π ετσι και οι αλλοι ειναι αλλες ομαδες...Αλλα οταν ασχολουνται καταπροσωπο εεεεε εκει οσο να πεις...

στις 22/08/2016 15:24
Δεν αξιζει να ασχολεισε με μια ομαδα η οποια εχει πεθανει. Ο ΠΑΟΚ ειναι με διαφορα καλυτερος του αρη και εχει τον τετραπλασιο λαο.

στις 22/08/2016 15:25
Τετοιες γκαυλες κανανε και οτι εφεραν τον αφελαι

στις 23/08/2016 18:46
ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.