Προκρ. Γιουρόπα Λιγκ: Τριάρα και έφυγε για ομίλους! (video)

Προκρ. Γιουρόπα Λιγκ: Τριάρα και έφυγε για ομίλους! (video)



Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 την Ντίναμο Τιφλίδας στην Γεωργία και μόνο αν «αυτοκτονήσει» δεν θα πάρει την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Μάτος (20’), Κρέσπο (71’) και Περέιρα (83’) οι σκόρερ για τον «δικέφαλο του Βορρά».

Σε… περίπατο μετέτρεψε ο ΠΑΟΚ το πρώτο παιχνίδι με την Ντίναμο Τιφλίδας για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» πήρε εμφατική νίκη με 3-0 στην Γεωργία και πλέον θα πρέπει να γίνουν τρομερά πράγματα στη ρεβάνς της Τούμπας για να μην δώσει το «παρών» στην κλήρωση για τη φάση των ομίλων της δεύτερης τη τάξει διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η ομάδα του Ίβιτς δεν είχε καλή εικόνα στο πρώτο μέρος, ωστόσο κατάφερε να πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Μάτος στο 20’. Μετά από κόρνερ του Ροντρίγκες, ο Μάτος έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Μέχρι εκείνο το σημείο, η Ντίναμο ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο, χωρίς όμως να απειλεί σημαντικά την εστία του ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης, δημιούργησαν κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις προς την εστία των Θεσσαλονικών, ωστόσο το 1-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ αντιμετώπιζε προβλήματα στο κέντρο και στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Ίβιτς πέρασε τον Κάνιας στη θέση του Χαρίση.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» πατούσε καλύτερα στο δεύτερο μέρος και στο 50’ θα μπορούσε να πετύχει δεύτερο τέρμα, όμως ο Ροντρίγκες δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε τετ-α-τετ με τον Σκρίμπε. Η Ντίναμο δεν απειλούσε με αξιώσεις την εστία του ΠΑΟΚ και στο 71’ ήρθε το δεύτερο γκολ. Ο Ροντρίγκες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζαβέλλας γύρισε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και εκεί ο Κρέσπο με προβολή σκόραρε για το 2-0.

Δύο λεπτά μετά ο Γλύκος πραγματοποίησε σωτήρια επέμβαση σε μακρινό σουτ του Τζιγκάουρι και στο 83’ ο Φακούντο Περέιρα έριξε τη χαριστική βολή στους Γεωργιανούς. Μετά από τρομερή ατομική ενέργεια του Μπίσεσβαρ, ο Ολλανδός έδωσε πάρε-βάλε στον Περέιρα και αυτός σκόραρε τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0. Ο ΠΑΟΚ είχε ευκαιρίες και για τέταρτο γκολ, όμως Αθανασιάδης (87’) και Περέιρα (88’) δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν. Το 3-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα και ο «δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται με το… ενάμιση πόδι στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.




Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 18/08/2016 21:06
μπραβο μεγαλε ΠΑΟΚ!

στις 18/08/2016 21:15
:)

στις 18/08/2016 21:19
Παιδιά μην τρελαίνεστε ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ κακός σήμερα ευτυχώς οι αντίπαλοι ήταν παρόμοιοι με την μπέρ σεβα διαφορετικά θα είχαμε πρόβλημα

στις 18/08/2016 21:23
PAOK

στις 18/08/2016 21:36
Δεν παίξαμε καλά κρατάμε μόνο το σκορ.

στις 18/08/2016 21:42
ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ,Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΝΑΜΟ ΤΥΦΛΙΔΑΣ ΔΙΚΑΙΩΣ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ.

στις 18/08/2016 22:54
ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ,ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ Π Α Ο Κ Α Ρ Α

ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!

στις 19/08/2016 00:07
Μπραβο στον παοκ χωρις να παιξει ιδιαιτερα καλο ποδοσφαιρο πετυχε 3 γκολ σε μια πολυ πολυ αδυνατη ομαδα και καλειται τωρα μεσα στην τουμπα...απλα να προκριθει στους ομιλους.

στις 19/08/2016 01:05
Εντάξει η ντιναμο τιφλιδας ήταν τραγική!!! Πολύ άνετα πέρασε ο παοκ. Birbiham 1980 χρωστάς ένα σχόλιο προ ημερών στο άρθρο που σχολιασες για τον Μέσι

στις 19/08/2016 03:53
bravo re paok!

στις 19/08/2016 10:13
Bravo ston paok. Alla me tetoio roster tha perioristeite pali sta play-off dystyxws.

στις 19/08/2016 13:45
Αρηςρεαλ δεν το είχα δει το σχόλιο σου για τον μεσι. Εγώ απλά εννοούσα ότι είναι παράλογο ο κάθε πουθενας να χλευαζει τον καλύτερο παίχτη του κόσμου για επιλογές της προσωπικής του ζωής. Άσε που ο καθένας μας στην θέση του θα έκανε τρις χειρότερα

στις 19/08/2016 14:44
wraios o paok panda ektos ta paei kala..sthn gamhmenh thn toumpa ti kanei? mhpws kalitera na alaze edra lew egw twra..

στις 19/08/2016 19:09
Το σκορ αδικει την εμφανιση του ΠΑΟΚ. Πολλα κενα στην αμυνα, για 0-3 ηταν λιγο νεκρη η αμυνα. Οπως ειπε και ο τυπος απο πανω, κραταμε το σκορ και οχι την εικονα.

στις 20/08/2016 10:47
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΛΕΝΕ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ.ΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

στις 20/08/2016 11:12
Εγω θελω να ρωτησω κατι...Αν το δειτε απαντηστε γρηγορα....Σας εχει τυχει να γραφεται ενα Σχολιο σε ενα αρθρο ειτε ειναι του ΠΑΟΚ,ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ κ.λ.π και να σας το σβυνουν???

στις 20/08/2016 12:38
Σου ξαναπαντησα σε αλλο post Δημητρη, μαλλον εχει θεμα το ιντερνετ σου.

στις 20/08/2016 15:35
Μπραβο ΠΑΟΚΑΡΑ μου!!!

στις 23/08/2016 10:27
simoenson esei me to roster pou exeis tha to pareis to protathlima

στις 23/08/2016 16:00
ΩΩΩΩΩΩ ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.