Προς αναβολή η Σούπερ Λιγκ μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου

Προς αναβολή η Σούπερ Λιγκ μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου



Για Σεπτέμβρη οδηγείται όπως όλα δείχνουν η πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο Σταύρος Κοντονής αποφάσισε την αναβολή του νέου πρωταθλήματος, με την πιθανότερη ημερομηνία έναρξης να είναι το Σάββατο 10/9.

Αναπόφευκτη μοιάζει η αναβολή του νέου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Η παρέμβαση της ΕΠΟ στα πειθαρχικά όργανα αλλά και στον καταρτισμό των πινάκων διαιτησίας έχει προκαλέσει την αντίδραση του Σταύρου Κοντονή, ο οποίος αναμένεται να ανακοινώσει την αναβολή του πρωταθλήματος, που είναι προγραμματισμένο για το επερχόμενο Σαββατοκύριακο (20-21 Αυγούστου).

Η αναβολή, στην οποία θα επικαλείται λόγους ασφαλείας, αναμένεται να ανακοινωθεί την Πέμπτη (18/8) και φέρεται ότι θα έχει διάρκεια τριών εβδομάδων. Αυτό σημαίνει ότι η έναρξη του πρωταθλήματος θα πάει μετά τις υποχρεώσεις της Εθνικής Ελλάδας τον Σεπτέμβριο (1/9 με Ολλανδία και 6/9 με Γιβραλτάρ).



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 17/08/2016 20:56
ΔΕ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΑΣ ΠΟΤΕ ΜΗ ΣΩΣΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΗ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ!

στις 17/08/2016 21:17
ΕΤΣΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΠΟΝΟ ΑΛΑΝΙ , ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΚΛΑΙΝΕ

στις 17/08/2016 21:37
ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ!!!ΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΛΑΔΩΣΕ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΣΗ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ!Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ...ΜΠΑΣ Κ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ ΛΙΓΟ.

στις 17/08/2016 22:04
Re paidia dwste to katheyteian stin thrylota...Alla tr poy den dinei kai eisitirio kateytheian sta 25 maroylia lete na to thelei akoma ? Einai allergiki sta prokrimatika . Kako psofo opws kai na exei ston dynasti toy ellinikoy toy ellinikoy podosfairoy. Paragka se eyxaristoyme gia ola ta klemmena.

στις 17/08/2016 22:10
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΓΑΜΗΣΕΙ ΟΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ? ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΩΡΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ

στις 17/08/2016 22:23
vre de xezeste ki eseis;;; me tosa parartimata pou exei o gay; aneta stimeno...

στις 17/08/2016 22:33
MIN GINI POTE ETSI KAI TOU XRONOU PROTAULITES EIMASTE XAXAXAXAXAXAXA GAMO TO TRIO STOUTSO LAGOTOURKOBOULGARI

στις 17/08/2016 22:35
RE MALAKA NIK ISAKELATOS KOPROSKILO

στις 17/08/2016 23:28
zmpoutsam

στις 17/08/2016 23:51
Ρε μαλακες δεν βλεπετε οτι ειναι βουτυρο στο ψωμι του γαυρου αυτο? Δεν ειναι ετοιμος, εδω δεν εχει παιχτες καλους οπως γουσταρει ο κοσμος του. Αυτη η καθυστερηση, μαζι με μια ενδεχομενη προκριση στους ομιλους του ΟΥΕΦΑ, θα τονωσει την ψυχολογια του και θα ενισχυθει με παιχτες μεχρι τις 10 Σεπτεμβρη. Παντως εδω ειστε ολοι χεσμενοι, δεν θελετε να γινει το πρωταθλημα! Μονο οι γαυροι απο οτι βλεπω θελουν. Εγω επισης θελω, αλλα και τον Παναιτωλικο συμφερει η αναβολη, αφου εχουμε τραυματιες και ελλειψεις για το ΟΑΚΑ. Ως τοτε μπορει και να ενισχυθουμε λιγο σε μια, δυο θεσεις που θελουμε και να παμε Αθηνα για κλυσμα...

στις 18/08/2016 09:35
@jordan....Σωστος σε ολα αλλα μια ενσταση...Ο αλλος ειναι γαυρος και εχει το σημα των αυστριακων...χαχαχχαχ....Ρε μαλακα Κοντονη κωμωδια ή τραγωδια ειναι το σιριαλ σου??Σε βαρεθηκαμε ρε αδερφε αντε βγαλε μια οριστικη ανακοινωση να τελειωνουμε...

στις 18/08/2016 09:59
Ρε μαϊμουδόγαβροι, ή θα έχουμε πρωτάθλημα Ελλάδος ή πρωτάθλημα του ολυμπιακού. Διάλεξε.

στις 18/08/2016 10:33
Τα 12 ζωδια και οι ημερομηνιες τους:

Κριος 21/3-19/4

Ταυρος 20/4-20/5

Διδυμοι 21/5-20/6

Καρκινος 21/6-22/7

Λεων 23/7-22/8

Παρθενος 23/8-22/9 Ζυγος 23/9-22/10 Σκορπιος 23/10-21/11 Τοξοτης 22/11-21/12 Αιγοκερως 22/12-19/1 Υδροχοος 20/1-18/2 Ιχθεις 19/2-20/3

στις 18/08/2016 11:05
Re agori moy vale to pragmatiko sima. Ayto poy se ekfrazei. Afoy goystareis gay efipoys . Min katapiezesai. Episis o olympiakos exei parei prwtathlima kai me kuzba. An omws teleiwsei i omadara poy katevazei stin KED tote oti kai na parei o xontros poyli tha fate. Allergiki i gayriela sta prokrimatika kai sto 50-50. Kako psofo stin thrylota.

στις 18/08/2016 15:26
Για να καταλάβετε. Πάρτε πάλι το πρωτάθλημα, αλλά επειδή θα παίξετε καλ μπάλα. Όχι λόγω του τηλεκατευθυνόμενου συστήματος διαιτησίας...

στις 18/08/2016 15:30
Άκου: Γαβριέλα....χαχαχαχαχα.... ρε σιμόενσον...... αχαχαχαχαxaxa

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.