Ντοντό διετίας στην ΑΕΛ

Ντοντό διετίας στην ΑΕΛ



Την απόκτηση του Βραζιλιάνου επιθετικού Ντοντό για τα επόμενα δύο χρόνια ανακοίνωσε η ΑΕΛ.

Στο ελληνικό πρωτάθλημα με τη φανέλα της ΑΕΛ θα συνεχίσει την καριέρα του ο Ντοντό. Ο πρώην επιθετικός της Καμπάλα έφτασε στην Θεσσαλονίκη το βράδυ της Πέμπτης (11/8) και στην συνέχεια πήγε στην Λάρισα όπου κι υπόγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη.

Ο 28χρονος Βραζιλιάνος άσος είναι γνωστός στο ελληνικό κοινό από τα ματς του Παναθηναϊκού με την Καμπάλα την περυσινή σεζόν, όταν με δύο δικά του γκολ στη «Λεωφόρο» η ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν απέκλεισε τους «πράσινους» από την Ευρώπη.

Ο Ντοντό αγωνίζεται κυρίως στα αριστερά της επίθεσης και την περασμένη σεζόν είχε 6 γκολ σε 31 παιχνίδια με την Καμπάλα. Τον Ιούνιο αγωνίζονταν στην Βραζιλία με την Ζοϊνβίλ, έχοντας τέσσερις συμμετοχές.



Ομάδες που αφορά: ΛΑΡΙΣΑ, ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 12/08/2016 19:44
ΕΛΑ ΡΕ ΝΤΟΝΤΟ,ΟΙ ΒΑΖΕΛΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.

στις 12/08/2016 21:39
oi vazeles file gay tha to gamisoun to parartima sou tin poutana ti larisa. pou thelei kai evropes.

στις 12/08/2016 21:44
vgikan stin evropi kai apoklistikan apo tous islandous tous psarades 1-3 mesa sto mpourdelo tous ki apo tous ksilokopous tous groilandous. tous koroidevan aytoi oi voreioi kai de tha tous koroidevoun meta galloi,italoi,elvetoi klp;;; to parartima tou vaggela gia to opoio se daneziki isotselida kanane olokliro afierwma. kai dikio eixane stin teliki oi anthrwpoi. ayti i poutana tis evropis i GAVROLARISA giati etsi legete (eidika me kougia zoa larisaioi) pou o pateras mou akoma plironei kathe mina to kratiko gipedo opou k paizete mounia...o kougias einai o megalyteros kleftis aytos pou se taizei. esy apo do isa me to periptero dn mporeis na pas kwlolarisaie kai mou thes kai parisia. sa de ntrepesai leo go...pou tha to plironoun oli oi ellines mexri kai ta triseggona mas dld 100 xronia meta. exete to thrasos mounopana opadoi tis gavro-ael kai milate!!! OUKSOU RE ZOA!!!

στις 12/08/2016 21:47
oi pio poustides mazi me mpaok eiste. tyrogala exete 101 % dikio na krazete ton paliopoustara ton olympilago (b)olou alla na koitate kai ti diki sas kampoura mi leme mono gia tous allous...eee

στις 12/08/2016 21:49
afta gia tous monoi mas k oloi sas we stand alone kai malakies...

στις 12/08/2016 21:50
oloi gavroi einai sti gavrolarisa. dn einai tyxaio pou oi ael einai to megalytero poutankai tou marinaki...

στις 13/08/2016 00:29
Ευτυχώς δλδ που υπαρχει κι ο Άγγελος. Αλλιως... Θα ηςαςταν για διάλυση. Μπουρντελα ομαδες εκεί στη ΓΑΥΡΟΛΑΡΙΣΑ! Σ αυτόν εχω αναθέσει ολες μου τις ελπίδες για τη δική σας ανάπτυξη. Τη γαύροανάπτυξη σας. Ο Αναστασιαδης δεν ειναι ΜΑΛΑΚΑΣ σαν τον Κούγια να μείνει στη ΓΑΥΡΟΛΑΡΙΣΑ. Θα εχει πάρει πόδι μεχρι τέλη Αυγούστου. Μετά θα παει καπου καλυτερα. Καλυτερα να ειναι καπου αλλού. Δεν του αξίζει τόσο σπουδαίο προπονητή τέτοια ομαδούλα. Οσο για το θεμα αδελφοποίησης με λεστερ ούτε στα πιο τρελά σας όνειρα μουνόπανα! Καταλάβατε; Έχετε το θράσος και μιλάτε ρε ζώα! Μεγαλύτερους δούλους απο εσάς δεν υπάρχουν. Διστυχώς.

στις 13/08/2016 00:30
Για κανέναν Πλατανιά η για τον πας αξίζει. Οχι ομως για το παραρτημα του ΜΑΡΙΝΑΚΗ τη Λάρισα.

στις 13/08/2016 01:09
Δεν γράφεις άρθρο στην πράσινη καλύτερα για τον Ολυμπιακό

στις 13/08/2016 10:40
Ιησους Χριστος νικα και ολα τα κακα σκορπα...Τι να πεις εδω τωρα.....

στις 13/08/2016 14:48
Άλλος από εδώ με ψυχοσωματικές διαταραχές, ακούει στο όνομα Hannibal,φοράει λουράκι...Αν κάποιος τον ψάχνει παρακαλώ να καλέσει στο παρακάτω τηλέφωνο:6944949741

στις 13/08/2016 17:21
HANIBALL PARE YPNOSTENTON KANOUN DOULEIA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.