Έχασε από Μπεσίκτας, κέρδισε τους νέους

Έχασε από Μπεσίκτας, κέρδισε τους νέους



Με κορυφαίους τους πιτσιρικάδες Μανθάτη και Ρέτσο, ο Ολυμπιακός εμφάνισε βελτιωμένο πρόσωπο κόντρα στην Μπεσίκτας , αλλά γνώρισε φιλική ήττα (1-0) στην Κωνσταντινούπολη, παραμένοντας χωρίς γκολ από τις 20 Ιουλίου.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 1-0 από την Μπεσίκτας, σε φιλικό παιχνίδι στην Κωνσταντινούπολη, παρουσιάζοντας ωστόσο βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με τα δύο παιχνίδια κόντρα στην Χάποελ Μπερ Σεβά.

Σίγουρα κανείς δεν φαντάζονταν πως θα ήταν τα πράγματα στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού όταν προγραμματίζονταν το συγκεκριμένο φιλικό. Οι «ερυθρόλευκοι» ταξίδεψαν στην Κωνσταντινούπολη με έναν προπονητή (Βίκτορ) που μένει μέχρι να αποχωρήσει, ενώ η ενδεκάδα ήταν πειραματική, με αρκετούς νέους στο αρχικό σχήμα.

Έχασε από Μπεσίκτας, κέρδισε τους νέουςΣυγκεκριμένα ο Βίκτορ ξεκίνησε τον Ολυμπιακό με 4-3-3. Κάτω από τα δοκάρια ήταν ο Λεάλι. Δεξί μπακ ο Βούρος, στόπερ οι Ρέτσος και Μποτία, και αριστερό μπακ ο Ντε λα Μπέγια. Η τριάδα της μεσαίας γραμμής απαρτιζόταν από τους Μιλιβόγεβιτς, Ζντιέλαρ και Μπουχαλάκη, ενώ αυτή της επίθεσης από Σεμπά (κορυφή), Μανθάτη και Πάρντο.

Οι Τούρκοι πατούσαν καλύτερα στο πρώτο 25λεπτο και είχαν δύο καλές στιγμές με σουτ των Φράι (15’) και Γκιουνές (23’) για να ανοίξουν το σκορ. Μετά το 25’ ο Ολυμπιακός πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και δημιούργησε ευκαιρίες για να σκοράρει. Σε εκείνο το λεπτό ο δραστήριος Μανθάτης έκανε τη σέντρα στην «καρδιά» της περιοχής της Μπεσίκτας, αλλά ο Μαρσέλο έδιωξε με κεφαλιά πριν ο Ρέτσος στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Δύο λεπτά μετά η κεφαλιά του Μιλιβόγιεβιτς έφυγε άουτ, ενώ στο 31’ ο Βούρος υποχρέωσε τον Μπόικο σε δύσκολη απόκρουση. Στο 33’ ο Μανθάτης πέρασε εντυπωσιακά τον Όγκουζχαν, έκανε τη σέντρα-σουτ, όμως ο Μπόικο απομάκρυνε. Στο 39’ η κεφαλιά του Μποτία πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 43’ ο Μπόικο απόκρουσε το δυνατό σουτ του Πάρντο.

Παρά τις ευκαιρίες, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και τελικά το πλήρωσε στο 58’. Μετά από λάθος γύρισμα του Βούρου προς τον Λεάλι, ο Αρσλάν έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Σισμάνογλου «έγραψε» το 1-0.

Ένα λεπτό μετά ο Πάρντο βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Ακολούθησαν αρκετές αλλαγές από τους δύο τεχνικούς και το 1-0 ήταν το τελικό σκορ, αφού στα εναπομείναντα λεπτά οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπόρεσαν να βρουν διαδρόμους προς την εστία των Τούρκων.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Μπόικο (46' Φαμπρίσιο Ραμίρες), Μπεκ (93' Μουσταφά Πεκτεμέκ), Μαρσέλο, Νέσιπ, Τόσιτς, Χάτσινσον (91' Γκιοκχάν Γκιονιούλ), Τολγκάι Αρσλάν (82' Ροντόλφο), Όγκουζχαν Εζιακούπ (46' Κουαρέσμα), Φρέι (60' Εζμπιλίζ), Ολτζάι Σαχάν (46' Αντριάνο), Τοσούν (46' Σισμανόγλου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Λεάλι, Βούρος, Μποτία (46' Ντα Κόστα), Ρέτσος, Ντε λα Μπέγια (62' Τσιμίκας), Μιλιβόγεβιτς (46' Καμπιάσο), Ζντιέλαρ (78' Ανδρούτσος), Μπουχαλάκης (70' Φορτούνης), Πάρντο, Μανθάτης (62' Ιντέγε), Σεμπά.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 07/08/2016 23:44
AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 07/08/2016 23:55
ο σεισμανογλου σας εδωσε μια σεισμοπουτσα μεσα στην κωλαρα σας δεκα ριχτερ

στις 08/08/2016 00:01
VELTIOMENOS TO TRENO TIS EUROPIS ERXETE RE PROSDETHITE HAHAHAHAHAHA RE MLK GAVROS INE AUTOS POU TA GRAFI? HAHAHAHAHAH POUTSA MONO LEME KANTE KAI MIA NIKI RE GIA TO GAMOTO HAAHAHAHA

στις 08/08/2016 00:02
Καθε φορα που παιζουμε φιλικο κερδιζουμε τους νεους και οι νεοι δεν παιζουν ποτε στα επιαημα.

στις 08/08/2016 05:04
KALA TI DOYLEMA INE AYTO STIN TOYRKIA XOYNTES ANEBENOYNE KE PEFTOYNE KE OLOI OI TOYRISTES PREPI NA FIGOYNE GIATI DEN TOYS EGIATE KANENAS AYTA LENE OLES OI EIDISIS KE ESOIS PATE GIA FILIKA

POLIIIIIIIIIIIIIIIIIII

DOYLEMAAAAAAAAAAAAAAAAAA

MAS KANOYN

στις 08/08/2016 08:18
Συχαινωμαι αυτη την Ομαδα....!

Αεκ ειμαι...

Αλλα πραγματικα λυπαμαι αυτο το παλικαρι που χαραμιζεται στον ολυμπιακο.... Ειναι Αδικο... Ελληνα παικτη με τετοια χαρακτηριστηκα εχουμε να δουμε Παρα πολλα Χρονια.... !

Χθες εδειξε οτι ειναι μια κλαση ανωτερος απο ΟΛΟΥΣ που παιζουν στην ιδια θεση μαζι του....! Μακαρι να φυγει εξω το παιδι......! Σε αλλες χωρες θα ηταν κελεπουρι κ εδω το εχουμε να γυαλιζει παγκους....!

Μανθατης...... Μακραν ο πιτσιρικας εινακ οτι καλυτερο διαθετει ο Ολυμπιακος.... ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟΝ...

στις 08/08/2016 09:37
DEn peirazei mwri gayriela.Oli i ellada mazi soy. Kako psofo thrylota .

στις 08/08/2016 11:27
patwnei o gauros ..... nomizw pws hrthe h wra na allaksw omada. ti na ginw pao aek h aris???

στις 08/08/2016 11:28
ΤΕΛΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΕΤΟΣ

στις 08/08/2016 12:26
ΚΑΙ ΟΙ ΟΚΤΩ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ,ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΩΣΤΕ. 43-43-43-43-43

στις 08/08/2016 12:30
Fortouni aderfara poy xathikes ? Se xartizlikwne to apxydermo ? Mipws xtypisate tatto mazi ?

στις 08/08/2016 13:18
ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΕΙΑ. ΣΙΜΟΝΣΕΝ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑΣ ΑΔΕΡΦΑΡΑΣ

στις 08/08/2016 13:24
Φορτουνη εχω ενσταση...Δεν ειναι 8 προλαλησαντες αλλα 9....

στις 08/08/2016 13:32
Ο FELIPE ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟΣ ,ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΚΤΩ ΑΡΝΗΤΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑΡΕΣ.

στις 08/08/2016 14:18
Ante psofa mwri thrylota.

στις 08/08/2016 16:37
ΣΙΜΟΝΣΕΝ ΟΙ ΠΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ.

στις 08/08/2016 19:47
Πω ρε γαυρε, αντε σηκω στα ποδια σου να πας Ευρωπη τουλαχιστον...

Ενα ρεζιλι τη χρονια ειναι αρκετο, δεν χρειαζεται να ερθει και δευτερο.

στις 09/08/2016 01:11
Τελος ο Ολυμπιακος μαγκες συμφωνω με τους προλαλησαντες!!!Ισως φετος να ειναι η χρονια καθε εξι πρωταθληματα, που δινει δωρο το ενα...Θυμηθειτε 2004 και το 2010 στον ΠΑΟ...Ισως απο αυτη την σκοπεια μπορει να δουμε αλλο πρωταθλητη ,μεσα απο μαγειρεμα δηλαδη...Γιατι για καλυτερη ομαδα απο τον ΟΣΦΠ στην ΕΛΛΑΔΑ ουδεις λογος να γινεται...Θα πρεπει να εισαι πολυ ασχετος με ποδοσφαιρο για να ισχυριζεσαι κατι τετοιο, ή να παρακολουθεις νυχθημερων skai και spor fm....Eνα απο τα δυο να σου συμβαινει δηλαδη...

στις 09/08/2016 01:13
simoenson τραβα κανε κανενα μπανιο ρε ειλωτα και μην γραφεις εδω μεσα..Για κανενα ρομαντζο ή αρλεκιν καλος εισαι...Οχι για μπαλιτσα ομως...τα μπερδεψες τα site παλι...

στις 09/08/2016 10:19
Nai poly anwteros o diorismenos me da costa seba kai ideye. Zileyei oli i oikoymeni. Soreia protasewn alla arneitai logw megaloy talentoy na poylisei toys 3 oikodomoyw. Einai kaloi sta stokarismata kai stis pipes ston dikefalo . Kala fortouni otan symfiliwtheis me ton eayto soy kai toy peis epiteloys oti eisai aderfara ksanamilame koblex megalo. O norwich einai apla asteios apo aytoys toys mikrotsoytsoynoys poy pernoyme mazi mas gia na gelame. Erxetai tsonta o karpoyzas tis arouca kai i gayriela tis ellados. ase ta arlekin. Kako psofo thrylota.

στις 09/08/2016 11:09
Πωωωωωωω ρε πουστη μπηκε ο γαυρος απο προφιλ βαζελου....Ρε θα πεσει φωτια να σας καψει ρε...Κοφτε τα λυγμενα.!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.