Τρέχουν οι εξελίξεις στον Ολυμπιακό: Προ των πυλών ο Ουζουνίδης, επιστρέφει ο Σαλίνο

Τρέχουν οι εξελίξεις στον Ολυμπιακό: Προ των πυλών ο Ουζουνίδης, επιστρέφει ο Σαλίνο



Με τον Βίκτορ να θεωρείται παρελθόν και τον Μαρίνο Ουζουνίδη να βρίσκεται προ των πυλών, ο Ολυμπιακός ξεκινά τις πρώτες αλλαγές στο ρόστερ, με τον Λεάντρο Σαλίνο να αναμένεται να πάρει τη θέση του Φιγκέιρας και τον Γιάννη Μανιάτη να βρίσκεται στην πόρτα της εξόδου. Σενάρια για Μανσιέν.

Ραγδαίες εξελίξεις φέρνει στον Ολυμπιακό ο ντροπιαστικός αποκλεισμός από την Χάποελ Μπερ Σεβά στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο Βίκτορ Σάντσεθ είναι ο πρώτος που πληρώνει το μάρμαρο της αποτυχίας και η ανακοίνωση της αποχώρησης του από τον πάγκο των «ερυθρόλευκων» είναι θέμα χρόνου.

Μεγάλο φαβορί για τη θέση είναι ο Μαρίνος Ουζουνίδης, οποίος θα αναλάβει τα ηνία της ομάδας εφόσον δεν υπάρξει στροφή της τελευταίας στιγμής προς ξένο τεχνικό.

Όσον αφορά το ρόστερ, οι τελευταίες πληροφορίες θέλουν τον Λεάντρο Σαλίνο να επιστρέφει στον Ολυμπιακό μετά τις αποκαρδιωτικές εμφανίσεις του Φιγκέιρας. Ο Πορτογάλος θεωρείται ξένο σώμα και μένει να φανεί ο τρόπος που θα λυθεί η συνεργασία (έχει υπογράψει τετραετές συμβόλαιο), με το πιο πιθανό σενάριο να είναι η παραχώρηση του με τη μορφή δανεισμού.

Την ίδια ώρα, πληροφορίες αναφέρουν πως ο Γιάννης Μανιάτης βρίσκεται στην πόρτα της εξόδου, ενώ αγγλικά δημοσιεύματα κάνουν λόγο για στροφή του Ολυμπιακού προς τον 28χρονο στόπερ της Νότιγχαμ Φόρεστ, Μάικλ Μανσιέν.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 05/08/2016 17:56
Ypervasi apo ton megaloependyti.......Kako psofo stin thrylota.....Perimenoyme tis gayrofyllades na mas poyne gia tin tromeri ekseliksi toy salino se 2mines apraksias kai toy oyzoynidi se oti kafeneio parartima exei i gayriela....

στις 05/08/2016 18:37
pio polla sxoleia kanete eseis oi opadoi alon omadon para emeis oi olympiakoi,telos panton ti zori trabate?den blepete ta xaaalia sas?kyrios se opadous tis Aek milaw pou trexate meta tin ber-seva na mas ta xosete les eseis kanate kaati spoydeo me tin sent-etien.sto kato -kato eseis apoklistikate telios gia fetos etsi den einai?moygka loipon

στις 05/08/2016 19:06
Και με το δικιο τους koyrsare γιατι εσεις λετε οτι εχετε την υπερομαδα και σας γαμισε η κολοπετεινιτσα.

στις 05/08/2016 20:08
κουρσαρε οποιος σας ΓΑΜΑΕΙ!!!!!ειναιΑΕΚ!!!!!!!

στις 05/08/2016 21:52
Ρε χανουμηδες πατε με τα καλα σας? Γελιο πολυ λεμε. Τι θεατρο κκαι επιθεωρησεις. Εδω γελαμε. Ολο πηδατε, αλλα ολο το κωλο σας γυρνατε! Ο Ολυμπιακος σας εχει σκισει ρε σεις τοσες και τοσες φορες. Να μην τις ξαναλαμε ε? Ειναι απειρες και με μεγαλα σκορ του στυλ¨ 6-0, 4-0, 0-4 3-0, 0-3 ασε γαμησε τα σου λεω μεσα σε 15 χρονια...

στις 05/08/2016 21:56
ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΒΟΗΘΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΕΦΑΝΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΥΟUTUBE.ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΛΑΓΟΣ.ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΡΗΜΟ ΤΟΥ ΜΠΙΕΡ ΣΕΒΑ!!!ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΚΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΤΟ.ΕΕΕ ΒΡΕ ΚΑΤΙ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!

στις 05/08/2016 21:57
Οσο για τον Μαρινο Ουζουνιδη, αν τον αφησουν οι μαλακες οπαδοι που στην Ελλαδα τα βλεπουν οπως αυτοι το αντιλαμβανονται, για μενα ειναι απο τους κορυφαιους νεους Ελληνες προπονητες. Θεωρω τον Πετρακη, την στιγμη αυτη, καλυτερο τους. Ομως ειναι μεγαλος σε ηλικια. Εγω μιλησα για νεους να εξηγουμαι...

στις 05/08/2016 23:03
TSIPOUKADORE MONO GIA GAMISI KANIS

στις 06/08/2016 09:04
lazo1 ΕΝΑΣ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΕ ΚΑΡΑΒΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΚΙΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΜΩΡΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ.

στις 06/08/2016 11:01
Επρεπε να γινουν αλλαγες. Ο Φιγκειρας ηταν απλα απογοητευση.

στις 06/08/2016 11:05
re malaka tyrovlaxe agriniwti vale to sima tis vrwmilas , min ntrepesai na mas peis ti eisai kai ti skata exeis sto kefali soy . Oso gia tis mlkies poy les tha diapseyteis poly syntoma. Episis synistw se 15 xrona prin sygrinoyn ber sheva kai sen entien na skeftoyn 1a. Kako psofo thrylota.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.