Κόντρα στην Μπρόντμπι ο Παναθηναϊκός

Κόντρα στην Μπρόντμπι ο Παναθηναϊκός



Η Μπρόντμπι είναι η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Στην Σκανδιναβία θα ταξιδέψει ξανά ο Παναθηναϊκός, αφού μετά τη σουηδική ΑΪΚ, οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν την Μπρόντμπι από τη Δανία. Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις 18 Αυγούστου στη Λεωφόρο και η ρεβάνς στις 25 του ίδιου μήνα στη Δανία.

Πρόκειται για την ομάδα που την περασμένη σεζόν ηττήθηκε με 5-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ωστόσο, οι Δανοί δείχνουν μεγάλα σημάδια βελτίωσης, κάτι που επιβεβαιώνει η πρόκριση επί της Χέρτα Βερολίνου με συνολικό σκορ 3-2 (και τα τρία γκολ ο Φινλανδός Πούκι) για τον 3ο προκριματικό γύρο.

Την περασμένη σεζόν τερμάτισαν στην 4η θέση του δανικού πρωταθλήματος, ενώ φέτος, σε τρεις αγώνες, βρίσκονται στην 2η θέση με -2 από την πρωτοπόρο Κοπεγχάγη.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

[+]  t4sos στις 05/08/2016 14:24

στις 05/08/2016 15:24
ΤΑΣΟΥΛΑ,ΕΣΥ ΤΟΝ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

στις 05/08/2016 15:34
Mwri aderfara gayriela toylaxiston pao kai paok tha perasoyn..Esena poy tha soy skisoyn to kwli oi karpoyzades apo tin arouca kai tha xezeis tsoflia otan se gamaw ti milas ? Kako psofo stin thrylota gia na min ksexniomaste.

στις 05/08/2016 15:48
Πιο δυσκολο θεωρητικα αγωνα εχει ο παναθηναικος απο οσφπ και παοκ αντιμετωπιζοντας την μπροντμπι η οποια απεκλεισε την πιο δυνατη χερτα και αυτο κατι λεει.Ο παο δειχνει καλα στοιχεια φετος και με τις προσθηκες που εχει κανει η ομαδα ειναι πιο δυνατη απο περυσι.60\40 υπερ του βαζελου οι πιθανοτητες προκρισης.

στις 05/08/2016 15:50
ΣΙΜΟΝΣΕΣΝ, ΠΑΡΛΕ ΒΟΥ ΦΡΑΝΣΕ?

στις 05/08/2016 16:03
soy eipa vgale to frikse kai plyne ton kwlo soy kai erxomai....Kako psofo stin thrylota...

στις 05/08/2016 16:04
ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΒΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ? ΑΠΟ ΑΕΞΑΡΑ ΣΕ ΑΕΞΑΡΑ ΣΕ ΠΑΩ.

στις 05/08/2016 16:05
tha soy mpiksw kai to kypelo ston pato na anoiksei kalytera...eisai merakloy esy den se fovamai.

στις 05/08/2016 16:21
Me ta pigadia o vazelos

στις 05/08/2016 16:27
6 εφαγε απο τον ΠΑΟΚ περισυ αυτη η ομαδα. Ο βαζελος ειναι απο τωρα Γιουροπα.

στις 05/08/2016 16:46
eykola pao kai paok.... o gayros pistebo tha tin piei fetos gia ta kala.......!!! oti pathame kai emeis perisi....!!

στις 05/08/2016 17:08
Αυτή την ομάδα ο ΠΑΟΚ πέρσι την κέρδισε 5-0 απορώ πως έβγαλε έξω την Χερτα

στις 05/08/2016 18:11
Βεβαια πρεπει να πουμε οτι η τελευταια γευση του Παναθηναικου με Δανους δεν ειναι καλη. Η Οντενσε τον κερδισε και στα 2 παιχνιδια πριν τρια χρονια νομιζω και τον απεκλεισε απο το γιουροπα. Μαλιστα στο ΟΑΚΑ το σκορ ηταν 3-4..

στις 06/08/2016 00:44
Ένας πολύ μέτριος Παναιηναϊκός, που προκρίθηκε νικώντας μια κακή σουηδική ομάδα, δεν εμπνέει εμπιστοσύνη.

Παρ' όλα αυτά, το πιθανότερο είναι να περάσει.

Πάντως πολύ ξενέρωμα το να βλέπεις μόνο έναν Έλληνα στην ενδεκάδα, όπως μου τόνιζαν φίλοι Παναθηναϊκοί.

στις 06/08/2016 01:08
na deite pou tha to shkwsei o pao

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.