Οι πιθανοί αντίπαλοι για Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό

Οι πιθανοί αντίπαλοι για Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό



Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός θα μπουν στους ισχυρούς στην κληρωτίδα για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ την Παρασκευή (5/8) στις 14:00. Δείτε τους πιθανούς αντιπάλους.

Τριπλή εκπροσώπηση θα έχει η Ελλάδα στην κλήρωση της Νιόν (5/8, 14:00) για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Ο Παναθηναϊκός απέκλεισε με δύο νίκες την ΆΪΚ, ενώ Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ δεν κατάφεραν να προκριθούν στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ και θα παλέψουν για την πρόκριση στους ομίλους της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Οι τρεις ομάδες βρίσκονται στο γκρουπ των ισχυρών και αποφεύγουν ομάδες όπως Σαχτάρ, Γουέστ Χαμ, Άντερλεχτ, Σασουόλο και Φενέρμπαχτσε. Δείτε αναλυτικά τους πιθανούς αντιπάλους, που θα προκύψουν από το γκρουπ των ανίσχυρων.

Αναλυτικά:


Ισχυροί:


Σαχτάρ (Ουκρανία) 81.976
Ολυμπιακός (Ελλάδα) 70.940
Άντερλεχτ (Βέλγιο) 54.000
Άλκμααρ (Ολλανδία) 43.612
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) 40.920
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) 40.585
ΠΑΟΚ (Ελλάδα) 37.440
Γκενκ (Βέλγιο) 36.000
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ (Λευκορωσία) 34.000
Σεντ Ετιέν (Γαλλία) 26.049
Γάνδη (Βέλγιο) 25.000
Κρασνοντάρ (Ρωσία) 24.216
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) 23.520
Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) 22.085
Μάριμπορ (Σλοβενία) 21.625
Μακάμπι Τελ-Αβίβ (Ισραήλ) 20.225
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) 19.020
Γουέστ Χαμ (Αγγλία) 16.256
Παναθηναϊκός (Ελλάδα) 14.940
Μίντιλαντ (Δανία) 14.720
Σασουόλο (Ιταλία) 14.087
Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 13.475

Ανίσχυροι:


Ρόσενμποργκ (Νορβηγία) 12.850
Αστάνα (Καζακστάν) 12.575
Άστρα Τζούρτζου (Ρουμανία) 11.076
Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 10.775
Αρούκα (Πορτογαλία) 10.616
Γκρασχόπερς (Ελβετία) 9.755
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 9.435
Βοϊβοντίνα (Σερβία) 7.925
Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (Τουρκία) 7.920
Μπρόντμπι (Δανία) 7.220
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 7.175
Οσμάνλισπορ (Τουρκία) 6.920
Σλάβια Πράγας (Τσεχία) 6.585
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) 6.475
Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία) 5.875
Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 5.775
Τρέντσιν (Σλοβακία) 5.400
Καμπαλά (Αζερμπαϊτζάν) 5.225
Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 4.225
Σεντερίσκε (Δανία) 3.720
Σκέντιγια (Σκόπια) 2.950
Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία) 1.575



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 05/08/2016 00:44
Θα περάσουν και οι τρεις

στις 05/08/2016 01:01
Αφου δεν γινετε να παιξουμε με το γαυρο της Ελλαδας φερτε μας το γαυρο της Σερβιας.

Καλη τυχη και στο ΠΑΟΚ ευχομαι να περασει οσω για τον διορισμενο Παρτιζαν Τιρανων και αποκλεισμο μακαρι η Μα Καρι.

στις 05/08/2016 01:25
Παοκ και βαζελος θα περασουν

στις 05/08/2016 02:10
Ας ελπισουμε να περασουν και οι 3 στους ομιλους για να μαζεψουμε τιποτα βαθμους για την χωρα μας.Κριμα για παοκ και αεκ που ενω ειχαν ελπιδες με τον τροπο που επαιξαν και τα αποτελεσματα που εφεραν εκτος εδρας δεν μας εκαναν την χαρη να προκριθουν,οσο για τον πας ειχε πιο δυσκολο εργο σαφως αλλα μπραβο για τον τροπο που σταθηκε για πρωτη φορα σε ευρωπαικο αγωνα.

στις 05/08/2016 03:35
ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΕΣ Κ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΜΠΕΡ ΣΕΒΑ..ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΛΙΓΟΣΤΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ! ΚΑΤΡΑΚΥΛΛΑ

στις 05/08/2016 07:09
ανετα ΠΑΟΚ και ΠΑΟ...αυτες οι 2 ομαδες πανε για ΠΟΛΛΑ φετος! δεν υπαρχει ουτε κουλα ουτε γαυρος φετος!

στις 05/08/2016 07:57
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ.ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ,ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ.

στις 05/08/2016 08:38
Σαχταρ, Ολυμπιακος και Αντερλεχτ, απο τους βαθμους που εχουν αυτη την τελευταια πενταετια, φαινεται οτι ηταν για αλλο επιπεδο. Για τσαμπιος λιγκ δηλαδη. Αλλα ετσι ειναι, υπαρχουν κι ατυχες στιγμες. Παλευονται ολες οι ανισχυρες απο τις ελληνικες ομαδες, για να δουμε...

στις 05/08/2016 09:19
Oλοι ειναι που να μην ηταν ρε γαμωτο ολοι ομως...Αν δε περασουμε και απο εδω ολοι ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ-ΠΑΟ....

στις 05/08/2016 09:49
Για ΠΑΟΚ θελω..1)Μπασακσεχιρ για την Κων/πολη...αλλη μια προκριση θα εκλεινε ιδανικα το θεμα με τον αγιαξ..2)Λοκομοτιβα ζαγκρεμπ ηταν και περσυ..3)Μπροντμπι ηταν και περυσι και 4)Ερυθρος Αστερας....Ενςα δε θα κατσει απο αυτους???Ενας δε ζηταω πολλα ενας,ενας....

στις 05/08/2016 10:20
ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ!

στις 05/08/2016 10:25
Ολυμπιακός-Μπέιταρ γιερουσαλαιμ

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ Λάρνακας

ΠΑΟ-Γκέτεμποργκ

στις 05/08/2016 10:54
Kako psofo stin thrylota tis ellados... Gayriela eisai sexy eisai trela kai oli tin eyrwpi tsimpoykwneis san gazela.......

στις 05/08/2016 11:07
μακαρι να περασουν ολοι

στις 05/08/2016 11:08
δεν τις βλεπω κ... πολυ αδυνατες τις αλλες!!!!

στις 05/08/2016 12:23
ΣΙΜΟΝΣΕΝ21ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΚΑΣΜΟΣ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.