Προκρ. Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση με Γιαννιώτα στο 90+1’ ο ΑΠΟΕΛ (video)

Προκρ. Τσάμπιονς Λιγκ: Πρόκριση με Γιαννιώτα στο 90+1’ ο ΑΠΟΕΛ (video)



Με πρωταγωνιστή τον Γιαννιώτα (γκολ και ασίστ), ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 3-0 την Ρόζενμποργκ (και τα τρία γκολ στις καθυστερήσεις!) και προκρίθηκε στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, εξασφαλίζοντας σίγουρα θέση στην Ευρώπη μέχρι τον Δεκέμβρη.

Εντυπωσιακή πρόκριση στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε ο ΑΠΟΕΛ. Οι πρωταθλητές Κύπρου υποδέχονταν την Ρόζενμποργκ στο ΓΣΠ, έχοντας στόχο να γυρίσουν το 2-1 του πρώτου αγώνα. Το σκορ στο 90’ ήταν στο 0-0 και οι Νορβηγοί έπαιρναν αυτοί το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ωστόσο οι Κύπριοι πέτυχαν τρία γκολ στις καθυστερήσεις (3-0) και προκρίθηκαν στα πλει-οφ, ρίχνοντας στο… καναβάτσο την αντίπαλο τους.

Η λύτρωση για τους Κύπριους ήρθε στο 90+1' από τον Γιάννη Γιαννιώτα, ο οποίος άνοιξε το σκορ με προβολή έπειτα από την εξαιρετική σέντρα του Βάντερ. Οι δύο παίκτες άλλαξαν ρόλους στο 90+6’ και ο Βάντερ «σφράγισε» την πρόκριση για τον ΑΠΟΕΛ. Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε στο 90+9’ ο Ντε Βινσέντι, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο ΑΠΟΕΛ θα διεκδικήσει την είσοδο του στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ έχοντας εξασφαλισμένη τη θέση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.




Ομάδες που αφορά: ΑΠΟΕΛ, ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 02/08/2016 23:27
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΠΟΕΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

στις 02/08/2016 23:32
Καλη αρχη για Κύπρο και επομένως και για Ελλάδα

στις 02/08/2016 23:33
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ!

στις 02/08/2016 23:48
Μπράβο στον αποελ το άξιζε

στις 02/08/2016 23:58
EPOMENO GOAL ROZENBORG BY PRIGKIPAS PEDIA KALOFAGOTA HAHAHAHAHAHAHAH

στις 02/08/2016 23:58
EPOMENO GOAL ROZENBORG BY PRIGKIPAS PEDIA KALOFAGOTA HAHAHAHAHAHAHAH

στις 02/08/2016 23:58
EPOMENO GOAL ROZENBORG BY PRIGKIPAS PEDIA KALOFAGOTA HAHAHAHAHAHAHAH

στις 03/08/2016 00:02
παλι ο γιαννιώτας μπράβο του, ο ολυμπιακος κράτησε τον πουλίδο (μάλλον έχει πιο πιασαρικο ονομα)και έδιωξε τον Γιαννιώτα που ειναι και ουσιαστικος και έλληνας

στις 03/08/2016 00:26
MPRABO APOEL

GIA TOYS ASXETOYS TI NA GRAPSO

GIANNIOTAS ROZENMPORGK 1 O

EEEEEE

APOEL ROZENMPORGK 3 O

στις 03/08/2016 00:46
Μπραβο στα αδερφια μας

στις 03/08/2016 05:03
bravo apoel!!!

στις 03/08/2016 11:22
o AMPALOS.... ELLHNAS..... ( kai kala...) a re MANATZRAIOI!!!

στις 03/08/2016 11:22
1)Μπραβο Αποελ....2)Ειναι κριμα να παιξει Ελλαδα-Κυπρος...3)Ηταν οντως 6 λεπτα καθυστερησεις??4)Στο 2ο γκολ δεν ηταν φαουλ??Και 5)Γιατι το κρατυσε τοσο??....Δεν ειδα το ματς και απο το βιντεο με φανηκε καπως παραξενο να το πω...MΠΡΑΒΟ Α.Π.Ο.Ε.Λ!!

στις 03/08/2016 14:15
ΔΗΜΗΤΡΗ ,ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΙΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΠΟΕΛ ΛΕΝΕ.

στις 03/08/2016 15:10
mpravo apoelara.....poios gianniwtas re seis...o integie o mayros thermastis apo to tzimpounti

στις 03/08/2016 16:08
Μπραβο στην Κύπρο ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 16!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.