Ο Άγιαξ στο δρόμο του ΠΑΟΚ

Ο Άγιαξ στο δρόμο του ΠΑΟΚ



Ο Άγιαξ είναι το πρώτο εμπόδιο που καλείται να ξεπεράσει ο ΠΑΟΚ προκειμένου να μπει στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Όπως και το 2010, ο ΠΑΟΚ θα βρει μπροστά του τον Άγιαξ στο δρόμο για την είσοδο του στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» θα αντιμετωπίσει τον «Αίαντα» για τον 3ο προκριματικό γύρο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, με τον νικητή να εξασφαλίζει θέση για τα πλει-οφ.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στο Άμστερνταμ στις 26 ή 27 Ιουλίου ενώ η ρεβάνς θα γίνει μια εβδομάδα μετά (2 ή 3 Αυγούστου) στην Τούμπα.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» βρίσκει τον Άγιαξ σε μεταβατική περίοδο, με τον Φρανκ Ντε Μπουρ να αποτελεί παρελθόν μετά από έξι χρόνια στον πάγκο του συλλόγου. Νέος τεχνικός της ομάδας είναι ο Πίτερ Μποζ, ενώ όσον αφορά τις μεταγραφικές της κινήσεις, οι Βίκτορ Φίσερ και Φαν ντερ Χορν έχουν αποχωρεί για Αγγλία (Μίντλεσμπρο και Σουόνσι αντίστοιχα), ενώ μέχρι στιγμής έχουν αποκτηθεί δύο νεαροί Κολομβιανοί (Κασιέρα και Σάντσες) και ο Γερμανός αμυντικός της Μπέτις, Χάικο Βέστερμαν.



Ομάδες που αφορά: ΑΓΙΑΞ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 15/07/2016 13:58
Κριμα. Αλλα και παλι. θα μπορουσε και χειροτερα. Καλη τυχη ΠΑΟΚ, αντε και στο CL.

στις 15/07/2016 14:38
ΕΛΑΤΕ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ, ΣΕΝΤΟΝΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ? ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΕΝΤΩΝΕΙ.

στις 15/07/2016 14:52
Έχει ελπίδες ο παοκ είναι πεσμένος ο αγιαξ.Βέβαια βάση φανέλας είναι σαν να συγκρίνεις τη φεραρι με το ντατσουν.

στις 15/07/2016 14:55
καλη επιτυχια στον παοκ και σε ολους!! φορτουνη γι αυτο σας περιγελαει ο κοσμος γιατι εχεις την καλυτερη ομαδα παιρνεις το πρωταθλημα οπως το παιρνεις και σε τρωει η μιζερια μην πανε καλα και οι αλλες ομαδες..

στις 15/07/2016 14:57
Εδώ θα είστε και θα το δείτε ο ΠΑΟΚ εύκολα ή δυσκολα θα περάσει....

στις 15/07/2016 15:09
δυσκολα τα πράματα ..παρόλα αυτά του δίνω μία πιθανότητα 20%

στις 15/07/2016 15:15
50-50 η πρόκριση του ΠΑΟΚ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΟΚΑΡΑ!

στις 15/07/2016 15:26
ειναι πεσμενος ο αγιαξ ενω οπαοκ εγινε αποτομα ομαδαρα ποσο μαλακας εισαι ρε τζορνταν21παπαρια

στις 15/07/2016 15:27
axaxxaxaxax e re mpaok

στις 15/07/2016 16:04
GAY TOSO KOMPLEKS ME TON PAOK RE ADERFARES?

στις 15/07/2016 16:06
MILAW GIA TON FORTOUNH

FANTASOU POSO VLAKAS EVALE TO ONOMA TOU PIO THEATRINOU TOU PRWTATHLIMATOS

στις 15/07/2016 16:56
Ο ΠΑΟΚ φέτος θα πάρει το αίμα του πίσω απο τον αποκλεισμό απο τον Αγιαξ πριν 6 χρόνια. 1-1 στο Αμστερνταμ και 3-3 στην Τουμπα ηταν τοτε. Φέτος θα τoν περάσουμε τον Αγιαξ αλλα το θεμα ειναι πως θα τύχουμε με πολυ δύσκολη ομάδα μετά στα playoffs του champions league.

Φυσικά όπως όλα τα παιχνίδια χρειάζεται πολύ προσοχή.

στις 15/07/2016 17:54
Diskola o paok alla makari

στις 15/07/2016 17:54
Na perasei

στις 15/07/2016 20:26
ο παοκ θα περασει αυτοι καταρχας τους χαριζουν το πρωταθλημα κ το χανουν απο μονοι τους..

στις 15/07/2016 20:51
4-0

στις 15/07/2016 21:44
Με Άγιαξ ο ΠΑΟΚ! Αποφασίζει ο Σαββίδης τις επόμενες μέρες αν θα... κατέβει

στις 16/07/2016 16:20
Αντικειμενικά, η πρόκριση εξακολουθεί να είναι δύσκολη, όχι τόσο λόγω της ισχύος του σημερινού παρηκμασμένου Άγιαξ, όσο λόγω της απειρίας του ΠΑΟΚ στη διοργάνωση. Αλλά η πιθανότητα πρόκρισης υπάρχει, και δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητη.

Άλλωστε, το 2010 που ο Άγιαξ προκρίθηκε χωρίς να κερδίσει σε κανένα από τα δύο ματς τον ΠΑΟΚ, τα πράγματα φάνταζαν (και ήταν) πολύ πιο δύσκολα για την ελληνική ομάδα.

στις 16/07/2016 18:21
Μπορεί ο Παοκ αν είναι σοβαρός να περασει..Όσο για τους γαβρους μη γαματε τόσο πολυ, κατουρηστε και λιγο.

στις 17/07/2016 18:18
fortounh σου εχω τεντωσει τον πουτσο μου αδερφαρα και εσενα lia μου αφησε το 68(αρχιδια)μου και ρουφα το69(πουτσος)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.